> Naujienos
Verslo pradžia Eksporto plėtra Leidimai verslui SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

Ina Gujienė, VGTU Tarptautinių studijų centro vadybininkė Ina Gujienė, VGTU Tarptautinių studijų centro vadybininkė

Studentai iš Azerbaidžano atranda Lietuvos aukštąsias mokyklas

Naujienos

 • Pakuotės sektoriaus verslininkai gilins bendradarbiavimą su Skandinavija

  Spalio 7-ąją Lietuvoje prasidėjęs valstybinis Švedijos karaliaus Karloso XVI Gustavo ir karalienės Silvijos vizitas verslininkams dar kartą priminė apie Skandinavijos rinkose esančias galimybes. Efektyvų ekonominį Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimą rodo ir skaičiai - prekių apyvartos vertė tarp Lietuvos ir Švedijos yra didžiausia lyginant Lietuvos prekybą su kitomis Skandinavijos šalimis.

   

  2015-10-07Versli Lietuva
 • Kvietimas turizmo įmonėms: nepraleiskite progos pristatyti savęs Š. Europos rinkoms

  Kviečiamos Lietuvos turizmo įmonės pristatyti savo veiklą dalyvaujant nacionaliniuose Lietuvos stenduose tarptautinėse turizmo parodose  „MATKA 2016“ ,Helsinkyje, bei „FERIE FOR ALLE 2016“ Herninge mieste, Danijoje.

   

  2015-10-07Versli Lietuva
 • "Verslios Lietuvos" ekspertai konsultavo būsimus dizainerius

  Akademinių žinių ir praktinių  įgūdžių derinimas  yra, ko gero, vienas iš efektyviausių būdų susikalbėti aukštojo mokslo ir verslo bendruomenėms. Kol švietimo programos dar tik juda šia linkme, palaikyti šiuos dialogus imasi įvairios iniciatyvos.  Viena iš jų – tai visą rugsėjį „Užupio meno inkubatoriuje“  vykęs projektas „Dizaino laboratorija“. Jo dalyviai – Vilniaus dailės akademijoje studijuojantys jaunieji dizaineriai, konsultuojami Užupio meno inkubatoriuje reziduojančių kūrybinių industrijų atstovų, kūrė dizaino produktus ir jų komercializavimo strategijas, dalyvavo teoriniuose susitikimuose su verslo ir socialiniais projekto partneriais. Prie šio projekto prisidėjo ir patyrę VšĮ "Versli Lietuva" konsultantai, kurie yra pasiruošę padėti esamiems ir būsimiems verslininkams visuose verslo gyvavimo cikluose bei gali patarti verslo kūrimo, registracijos, kompetencijų auginimo, eksporto bei verslo perdavimo klausimais.

  2015-10-07
 • Naujienos iš rinkų: Gruzijoje pradėjo veikti dar viena elektroninė viešųjų pirkimų ir konkursų sistema

  Naujojoje etenders.ge elektrotininėje viešųjų pirkimų sistemoje, panaudotos geriausios praktikos, kuriomis naudojasi tokios organizacijos kaip ADB, Pasaulio bankas ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas ir kitos. Šioje sistemoje veikia keturi pilnai automatizuoti viešųjų pirkimų mechanizmai: vieno voko, dviejų vokų, atvirkštinio aukciono ir apribotų procedūrų.

  2015-10-07Versli Lietuva
 • Pasirašytos sutartys dėl projektų finansavimo pagal priemonę „Naujos galimybės LT“

  Šiandien, spalio 7 d., VšĮ „Versli Lietuva“ ir „Lietuvos verslo paramos agentūra“ pasirašė sutartis dėl projektų finansavimo pagal priemonę „Naujos galimybės LT“. Bus finansuojami trys projektai, kurių bendra vertė siekia 960 258 Eur, Iš viso finansavimu pasinaudos 224 įmonės, iš kurių 121 unikalios, kurios dalyvaus 29 renginiuose (20 parodų ir 9 verslo misijos).  

   

  2015-10-07Versli Lietuva
 • Esamiems ir būsimiems startuoliams – individualios konsultacijos

  Kas geriau išmano visą startuolių virtuvę, jei ne žmonės, kurie Lietuvoje jau kelerius metus organizuoja hakatonus, startuolių mugę „LOGIN Startup Fair“, mezga ryšius su užsienio ir vietiniais investuotojais bei akseleratoriais? VšĮ „Versli Lietuva“  startuolių ekspertai pasiruošę žengti dar arčiau inovatyvių verslininkų. Konsultuodami esamus bei būsimus startuolius individuliai, savo žinias ir patirtį jie perduos atskirai įsigilinę į kiekvieną atvejį.

  2015-09-30
 • Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti viešųjų pirkimų pertvarkos įstatymų projektus

  Ūkio ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti įstatymų projektus, kuriais pertvarkomos viešųjų pirkimų taisyklės: jos supaprastinamos ir didinamas jų lankstumas, mažinama administracinė našta, gerinamos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose sąlygos. Naujasis pirkimų reguliavimas taip pat bus labiau pritaikytas aplinkosaugos, inovacijų politikos, socialiniams ir ekonominiams klausimams spręsti. Šie įstatymų projektai šiandien buvo svarstyti Vyriausybėje vykusiame ministerijų atstovų pasitarime. Įvertinus pasitarime išsakytas pastabas patikslinti įstatymų projektai bus svarstomi Vyriausybės posėdyje.

   

  2015-09-30Versli Lietuva
 • Klaipėdoje – šviežių idėjų gūsiai

  Nuo programėlių miestiečių, buriuotojų, mokytojų gyvenimui palengvinti iki gyvūnų veisėjams ar jauniems muzikantams skirtų platformų, keletas žaidimų ir įrenginių, atspausdintų su savos gamybos 3D spausdintuvu. Tokie yra Klaipėdoje pirmą kartą vykusių startuolių dirbtuvių – hakatono „Hacker Games“, kurį organizavo VšĮ „Versli Lietuva“ ir Klaipėdos IT įmonė „Koralis“ rezultatai. Renginys į uostamiestį savaitgalį sutraukė per 100 programuotojų, dizainerių, vadybininkų ir kitų aktyvių žmonių, o nugalėtojus komisijai teko rinkti iš 26 produktų prototipus pristačiusių komandų.

  2015-09-29
 • Ūkio ministerija kviečia verslininkus dalyvauti konkurse ir pristatyti savo pasiekimus

  Ūkio ministerija, siekdama įvertinti sėkmingas verslininkų investicijas, įdiegtas inovacijas, pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo, jau vienuoliktą kartą skelbia konkursą gauti apdovanojimą „Už nuopelnus verslui“. Paraiškų, kurias įmonės gali teikti pagal 9 nominacijas, laukiama iki š. m. spalio 9 d.

   

  2015-09-29Versli Lietuva
 • 70 tūkst. SVV įmonių sulauks savo kredito ataskaitų

  Šią savaitę daugiau nei 70 tūkst. smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonių sulauks savo kredito ataskaitų. Iniciatyvos tikslas – supažindinti vadovus su informacija apie įmones, kuri yra prieinama rinkos dalyviams ir nuo kurios priklauso ne tik reputacija, bet ir verslo finansavimo galimybės bei sąlygos.

   

  2015-09-23Versli Lietuva
 • Prekės ženklas – ne tik įmonės veidas, bet ir kreipimasis į klientą

  Įmonės prekės ženklas – tai ne tik įmonę identifikuojantis logotipas. Prekės ženklas – tai įmonės vertybių ir norimos perteikti žinios atspindys. Verslininkai puikiai supranta, kad tinkamas prekinis ženklas – tiesiausias kelias pas tikslinį vartotoją, tačiau laiko, žinių ir išteklių sukurti jį tokį, kaip reikėtų, ne visada atsiranda. Vieną iš būdų patobulinti, sukurti naują prekinį ženklą, permąstyti strategiją siūlo „Verslios Lietuvos“ projektas „BrandLab“.

  2015-09-22Versli Lietuva
 • Ūkio ministras E. Gustas: „Paprastinama licencijų išdavimo tvarka“

  Per praėjusią Seimo sesiją buvo priimti 15 įstatymų pakeitimai, kuriais įgyvendinti licencijų peržiūros metu Ūkio ministerijos pateikti siūlymai supaprastinti licencijų išdavimo tvarką. Atsisakyta nebūtinų, neproporcingų reikalavimų ir tam tikrų veiklų licencijavimo.

   

  2015-09-22Versli Lietuva
 • Klaipėdoje ieškos kito “Facebook”o kūrėjų

  Ar pavyks Klaipėdai aplenkti Vilnių ir savaitgalį pritraukti rekordinį kiekį programuotojų, dizainerių, vadybininkų ir kitų aktyvių žmonių, siekiančių sukelti IT revoliuciją? VšĮ “Versli Lietuva” pradeda naują periodiškai vyksiantį startuolių dirbtuvių (hakatonų) ciklą “Hacker Games”, kurio pirmasis renginys rugsėjo 25-27 d. vyks Klaipėdoje.

  2015-09-22
 • Sudėtinga išorės aplinka skatina smulkų ir vidutinį verslą pasitempti

  2015 m. Lietuvos prekių, neįskaitant energetinių produktų, eksporto vertė sumažės 6,6 proc., o 2016 m. vėl ims nuosaikiai augti (1,6 proc.) – prognozuoja VšĮ „Versli Lietuva“. Tačiau, pasak įstaigos ekspertų, niūri likusių šių metų prognozė neturėtų stebinti, nes eksporto mažėjimo tendencijos stebimos visame pasaulyje,  ir, nors egzistuoja nemažas neapibrėžtumas, labiau tikėtina, kad Europos sąjungos ekonomika ilgainiui stiprės, taip prisidėdama prie Lietuvos eksporto užsienio paklausos augimo.

  2015-09-16
 • Lietuvos verslininkai dairosi į Iraną

  Kol viso pasaulio bendrovės dar tik dairosi į po sankcijų atšaukimo atsiversiantį Iraną, drąsiausi Lietuvos verslininkai rimtai ruošiasi šturmuoti šią beveik 80 milijonų vartotojų turinčią ir antrą didžiausią Vidurio Rytų regione rinką. Irano ekonomika sudaro 415 mlrd. JAV dolerių ir siekia didinti energetikos, technologijų, prekių ir paslaugų bei kitų sektorių plėtrą.

  2015-09-15
 • Vilniuje vyks speciali dizaino inovacijų konferencija

  Rugsėjo 17 d. Vilniuje vyks Ūkio ministerijos ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros rengiama konferencija „Dizainas inovatyvaus verslo pradžiai“. Renginio metu auditorija susipažins su inovatyvaus dizaino galimybėmis ir pritaikomumu versle. Praktiniai pavyzdžiai ne tik parodys, kad dizainas gali padėti rasti tinkamiausią sprendimą kuriamiems produktams tobulinti, tačiau ir iliustruos dizaino įtakos svarbą produkto vertės augimui.

   

  2015-09-15Versli Lietuva
 • CG Event – Vienas svarbiausių skaitmeninių menų renginys - Vilniuje

  Šių metų rugsėjo 5-ąją, Vilniuje organizuojamas tarptautinis renginys skaitmeninių menų mėgėjams ir kompiuterinės grafikos entuziastams – CG EVENT VILNIUS. Šis, beveik dešimtmetį, kasmet organizuojamas renginys yra pagrindinis tokio pobūdžio renginys Rytų Europoje. Susirinkimo vieta nauja, tačiau renginio tikslai lieka tie patys – susitikti, bendrauti, dalintis patirtimi ir semtis įkvėpimo.

   

  2015-08-20Versli Lietuva
 • Moterys verslininkės: darome tai ne dėl pinigų

  Lietuvoje verslaujančių moterų yra mažiau nei vyrų, tačiau tos, kurios ryžtasi įkurti startuolius, teigia tai darančios ne dėl pinigų, o labiau dėl savirealizacijos, vedinos idėjų padaryti visuomenei kažką gero, ją šviesti tam tikrose srityse. DELFI pakalbino dvi startuolių įkūrėjas, kurios verslą vystyti pradėjo paskatintos „Verslios Lietuvos“ projekto „Išmani moteris“.

   

  2015-08-20Versli Lietuva
 • Dvidešimt metų investuojantis į inovacijų įmones Nicklas Bergmanas: „Smalsumas yra vienas iš svarbiausių žmogaus tobulėjimo variklių“

  Nicklas Bergmanas, futuristas, daugiau nei 20 metų investuojantis į naująsias technologijas, bendradarbiaujantis su Vašingtone įsikūrusia „Tech Cast“ idėjų kalve (angl. „think tank“), taip pat Lundo universitetu (Švedija), per Ūkio ministerijos kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizuojamą 2015-ųjų Vilniaus inovacijų forumą skaitys pranešimą apie ateities technologijas. Jame ekspertas pasakos apie besikeičiantį visuomenės santykį su technologijomis ir šio pokyčio įtaką mūsų gyvenimui.

   

  2015-08-20Versli Lietuva
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas