> Naujienos
Verslo pradžia Eksporto plėtra Leidimai verslui SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

Gintautas Šironas, KTU Maisto mokslo ir kompetencijos centro koordinatorius Gintautas Šironas, KTU Maisto mokslo ir kompetencijos centro koordinatorius

„Naujos idėjos ir mintys gimė „Biotechnika-2011“ parodoje

Naujienos

 • Eksportuotojų įžvalgos ir komentarai leis mums tobulinti paslaugas

  VšĮ „Versli Lietuva“ didžiuojasi, jog per 2010 – 2015 metus sėkmingai bendradarbiavome su daugiau nei 15000 įmonių, ieškant įvairių būdų pradėti ar išauginti įmonių eksportą, atveriant kelius į naujas eksporto rinkas bei tolimesnį eksporto augimą. Mes norime tobulėti ir toliau prisidėti prie eksportuojančių Lietuvos įmonių pasiekimų, konstruktyviai ir taikliai padėti įmonėms įsitvirtinti naujose rinkose, užmegzti naujus kontaktus.

   

  2015-08-11Versli Lietuva
 • Gruzijos vyriausybė patvirtino naujus pieno ir pieno produktų ženklinimo reglamentus

  Gruzijos vyriausybė patvirtino naujus dekretus dėl maisto produktų ženklinimo, kurie apima pieną, pieno produktus ir produktus, kurie savo sudėtyje turi pieno. Reglamentas apibrėžia produkcijos gaminimo sąlygas ir tiekimo į tinką sąlygas. Šiuo ženklinimo reglamentu taip pat siekiama nustatyti vieningus reguliavimo principus produktų gamybos, perdirbimo, paskirstymo (tiekimo) bei vartotojų teisių klausimais. 

  2015-08-05Versli Lietuva
 • Keturi dažniausiai verslo naujokams kylantys klausimai

  Kaip paskleisti žinią apie savo kuriamą produktą visuomenei? Kaip išreklamuoti jį visame pasaulyje? Kaip pasiekti didelių kompanijų ar gamyklų vadovus ir jiems pristatyti savo verslo idėjas? Tokių dalykų jauni verslininkai teiravosi patyrusių verslo vilkų per vos penkių minučių trukmės speed dating pokalbius. Greituoju susitikimu (speed dating) paremtą renginį „Mentorystė – nauda ir naujos galimybės“, skirtą jauniems verslininkams bei savo verslą ketinantiems kurti žmonėms, Vilniuje liepos 29 d. organizavo VšĮ „Versli Lietuva“.

  2015-07-30
 • Didžiausia klasterių kūrimosi problema – įmonių tarpusavio pasitikėjimo trūkumas

  Pirmasis klasteris Lietuvoje atsirado 2004–2005, dabar šalyje jų apie 50, rašo portalas 15min.lt. VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis džiaugėsi, kad kokybės prasme Lietuvos klasteriai paaugo, tačiau neslėpė, kad kol kas siekdami efektyvaus verslo subjektų bendro darbo esame tik pradiniame etape. „Didžiausia klasterių problema – verslo subjektų tarpusavio pasitikėjimo trūkumas“, – paklaustas, kas trudo pajudėti sparčiau, teigė D.Lasionis.

  2015-07-29
 • Mentorystės svarba A.Avulio akimis

  Versle nuolat susiduriama su tam tikrais iššūkiais. Tačiau, siekiant išspręsti pasitaikiusią problemą, nebūtina vienam kapanotis bėdoje – patarimo galima kreiptis į tuos žmones, kurie jau ne kartą išgyveno vienokias ar kitokias situacijas. Remdamiesi patirtimi, pastarieji gali patarti kaip elgtis arba, atvirkščiai – ko nedaryti. Mentorystės esmė – padėti jaunesniems, mažiau patirties turintiems asmenims priimti teisingus sprendimus ir įveikti kliūtis, iššūkius bei versle kylančias problemas.  Siekdama skatinti šalyje mentorystę ir palengvinti dalią verslo naujokams, VšĮ „Versli Lietuva“ subūrė „Nacionalinį mentorių tinklą“, kuriame šiuo metu yra jau arti pusšimčio verslininkų iš skirtingų sričių.

  2015-07-23
 • Mentorystė versle – neįkainojama investicija

  Mentorius gali būti profesionalumo, itin vertingos patirties ir pagalbos šaltinis. Mentorystės pavyzdžių netrūksta tiek verslo, tiek politikos, tiek istorijos srityse. Įspūdingų karjeros aukštumų įvairiose srityse pasiekę žmonės, tokie kaip Barackas Obama, Steve'as Jobsas ar Markas Zuckerbergas, neslepia, kad už savo sėkmę yra labai dėkingi būtent mentoriams, rašo portalas 15min.lt.

  2015-07-22
 • E. Gustas: pateikti siūlymai dėl didesnių galimybių smulkiam ir vidutiniam verslui gauti finansavimą

  Ūkio ministerija kartu su Lietuvos banku, Finansų ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pateikė Vyriausybei pasiūlymus kaip skatinti smulkiojo ir vidutiniojo verslo finansavimą. Įgyvendinus pasiūlyme pateiktas naujas priemones smulkiajam ir vidutiniam verslui bus sudarytos sąlygos gauti alternatyvių lėšų verslui plėtoti.

  „Smulkusis ir vidutinis verslas yra pagrindinis darbo vietų kūrėjas ir ekonomikos variklis. Reaguodami į Europos Sąjungos mastu išsakytą verslininkų poreikį didinti finansavimo šaltinių įvairovę, pateikėme Vyriausybei naujas ir šiuo metu vystomas smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo priemones, kurių didžioji dalis skatins nukreipti gyventojų privačių santaupų lėšas verslui finansuoti“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.   

  2015-07-16Versli Lietuva
 • Dvi nacionalinės iniciatyvos keliauja į Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų finalinį etapą

  Europos Komisijos inicijuojamą ir Ūkio ministerijos vykdytą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo dvi sėkmingiausios Lietuvos verslumo skatinimo iniciatyvos – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės projektas „Creative Shock“ ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ projektas „Jaunųjų inovatorių bazė“. Šios Lietuvos verslumo iniciatyvos su kitų Europos šalių nacionalinės atrankos laimėtojų projektais 2015 m. lapkričio 19 d. Liuksemburge rungsis dėl Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nugalėtojų vardo.

  2015-07-14Versli Lietuva
 • Šiauliai sieks tapti lyderiaujančiu plastikų gaminių centru

  Birželio 11 d. Šiauliuose buvo įkurtas „Lietuvos plastikų klasteris“, kuris sieks tapti lyderiaujančiu plastikų gaminių susivienijimu, gaminančiu inovatyvius, konkurencingus technologinius produktus, sukuriančius didelę pridėtinę vertę, taip didinant ir visos Lietuvos plastikų pramonės konkurencingumą. Šio klasterio nariais, kartu su Šiaulių pramoninkų asociacija tapo 8 plastikų produktų gamintojai ir trys mokymo įstaigos. Klasterio steigimo sutartį pasirašė UAB „Putokšnis“, UAB „Frilux“, UAB „Plasteksus“, UAB „Terekas“, UAB „Milvaras“, UAB  „Meteltera“, UAB  „Premeta“, UAB „Stigma“, UAB „Šiaulių valstybinė kolegija“, „Šiaulių profesinio rengimo centras“, VšĮ „Kauno technologijos universitetas“.

  2015-07-08Versli Lietuva
 • Sustiprinkite savo konkurencingumą Japonijos rinkoje

  ES-Japonijos centras pastoviai organizuoja vadovų mokymus ir sektorines verslo misijas, skirtas ES įmonių ir organizacijų atstovams, sustiprinti savo konkurencingumą Japonijos rinkoje. Žemiau pateikiame artimiausių mokymų sąrašą, kuriuos organizuoja ES-Japonijos centras. 

  2015-07-01Versli Lietuva
 • Užuot konkuravę, verslininkai jungiasi į klasterius

  Šiauliuose verslininkai užuot konkuravę, jungia pajėgas. Įsteigtas dar vienas, jau trečiasis klasteris, šįkart – baldų gamybos. Sutartį pasirašė klasterį inicijavusi Šiaulių Pramonininkų asociacija, 6 skirtingo tipo bei paskirties baldų gamintojai ir dvi mokslo įstaigos.

  2015-07-01Versli Lietuva
 • Kontaktinio centro misija – kad kiekvienas ES pilietis Lietuvoje galėtų pradėti verslą internetu

  „Verslios Lietuvos“ Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro tikslas – suteikti visą verslininkui reikalingą informaciją, kad jis galėtų įveikti kelią nuo idėjos iki leidimo vykdyti veiklą. 600 konsultacijų per metus suteikiantis Kontaktinis centras sudaro galimybę visus verslo pradžios žingsnius – nuo sužinojimo, kokių dokumentų reikia, iki jų gavimo – žengti internetu. Kontaktinio centro atstovės teigė, kad centro užduotis padėti ne tik verslauti siekiantiems lietuviams. Pagrindinė misija – kad Lietuvoje elektroniniu būdu pradėti verslą galėtų kiekvienas ES pilietis.

  2015-06-25
 • Patarimas startuoliams: mažiau kuklumo ir daugiau šou elementų!

  Startuolio „InsideWarehouse“ kūrėjai laimę JAV bandė du kartus. Pirmą sykį kauniečiai Tadas Deksnys ir Justinas Taruška į Silicio slėnį skrido norėdami išsiaiškinti, ar tame pasaulio krašte ką nors domina jų kuriama technologija, kuri leidžia internetinio turinio publikuotojus pardavinėti su turiniu susijusias prekes tiesiai savo tinklapiuose. Antrą kartą vaikinai į Kaliforniją keliavo ilgesniam laikui – pusmečiui, kartu su savo žmonomis ir vaikais, nes gavo kvietimą prisijungti prie vieno geriausių pasaulio verslų akceleratorių „The Alchemist“ programos, kurios tikslas –pradedantį verslą pastatyti ant kojų per pusmetį.

  Apie dalyvavimą uždarose diskusijų sesijose, apie kurias draudžiama net dalintis įspūdžiais „Facebook‘e“, gyvenimo startuolių rojuje - Silicio slėnyje kasdienybę, išmoktas pamokas, per kelias minutes suderintus susitikimus su įtakingais žmonėmis, bei netyčia išsinuomotą prabangų automobilį – pokalbis su vienu iš startuolio „InsideWarehouse“ įkūrėju 32-ejų Tadu Deksniu. 

  2015-06-22
 • Ūkio ministras pristatė institucijų indėlį ieškant naujų verslo rinkų

  Birželio 22 d. ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybėje pristatė gegužės mėnesį šalies institucijų nuveiktus svarbiausius darbus, siekiant įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbtų sankcijų.

  Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, siekiame suteikti pagalbą verslininkams ieškant naujų rinkų ir verslo partnerių, gerindami priėjimą prie finansavimo šaltinių ir stiprindami Lietuvos ekonominį atstovavimą užsienyje.

  Naujų verslo rinkų paieškai buvo suorganizuoti Lietuvos įmonių pristatymai tarptautinėse parodose Kinijoje, Azerbaidžane, Izraelyje ir Olandijoje. Vien tik Olandijoje vykusioje maisto produktų ir gėrimų parodoje dalyvavo per 100 Lietuvos ir užsienio maisto ir asmens higienos įmonių. Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Izraelyje surengti Lietuvos įmonių susitikimai su tų šalių įmonėmis.

  2015-06-22Versli Lietuva
 • Pasaulinę lazerių rinką į priekį veda ambicingos Lietuvos įmonės

  Lietuvos lazerių pramonė gyvuoja pusę amžiaus. Nuo pirmojo lietuvių sukonstruoto lazerio įžiebimo 1966-aisiais prabėgo jau beveik 50 metų ir šiandien Lietuvos lazerių pramonė vis labiau stebina pasaulį. Lietuvoje kuriamų produktų dėka veržiamės į lazerių pramonės milžinų gretas.

  2015-06-19
 • Projektas „Išmani moteris“ per 12 savaičių moterų verslo svajones pavertė konkrečiais planais

  2640 dalyvių, 7500 tiesioginių transliacijų žiūrovų ir 60 naujų verslo koncepcijų tai – 12 savaičių trukusio „Verslios Lietuvos“ organizuoto „Išmanios moters“ projekto pasiekimai. Moterų verslumą skatinančiame projekte profesionalūs mentoriai ne tik supažindino moteris su verslui pradėti būtina teorija – nuo idėjos išgryninimo iki finansavimo paieškų, bet ir dirbo su kiekviena verslo vizijos autore atskirai – padėjo svajonę paversti konkrečiu planu. Projekte dalyvavusios moterys teigė, kad „Išmanios moters“ suteikta patirtis – neįkainojama, tačiau vienas svarbiausių dalykų – įkvėpimas veikti.

  2015-06-17
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas