> Naujienos
Sėkmės istorijos

„Gėlėvita“: į sėkmę – septinmyliais žingsniais

Tie, kam atrodo, kad gėlių verslą geriausiai išmano dailiosios lyties atstovės – turėtų susitikti su klaipėdiečiu Algirdu Jaroniu – vaikinas ne tik papasakos apie įvairių gėlių rūšis, bet ir patars kaip kurias auginti ar prižiūrėti, jog ilgiau žydėtų ir džiugintų. Imtis savo verslo A. Jaronis bandė ir ankščiau – su verslo partneriu išbandė savo jėgas statybų ir metalo konstrukcijų gamybos srityse, tačiau, anot jo – laikas tam buvo ne itin sėkmingas, mat atėjo grėsmingoji krizė itin palietusi statybų sektorių ir verslą teko pristabdyti.

Naujienos

 • Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai atiduoda duoklę savo šaliai

  Skatinti bendruomenes, kuriose užaugai – užsienyje įprasta didelės sėkmės sulaukusių kompanijų praktika. Pavyzdžiui, kompiuterinių žaidimų gigantas „Supercell“, kurio pajamos pernai siekė 1,7 milijardo JAV dolerių, yra nuolatinis Suomijoje, kur kompanija ir susikūrė, vykstančių startuolių renginių bei konferencijų rėmėjas. Pelno gavę pokalbių programos „Skype“ įkūrėjai tapo angelais investuotojais, kurie palaiko Estijos startuolių ekosistemą. Pamažu ši tradicija persikelia ir į Lietuvą. Sėkmės sulaukusių startuolių įkūrėjai noriai tampa pradedančiųjų mentoriais bei prisideda prie edukacinių renginių organizavimo.

  2015-03-30Versli Lietuva
 • Pratęsta registracija į LOGIN Startup Fair 2015

  Daugiau nei  70 startuolių jau užsiregistravo didžiausiam metų startuolių renginiui ,,LOGIN Startup Fair 2015"!

  Prie renginio jungiasi ne tik Lietuvos, bet ir Estijos, Latvijos, Rusijos ir kitų šalių startuoliai. Didelė dalis startuolių kreipėsi paskutinę registracijos dieną. Atsižvelgę į tokį aktyvumą registracijos datą pratęsėme iki kovo 25 d. 24 val.

   Daugiau apie renginį ir registraciją rasite čia

   

  2015-03-24Versli Lietuva
 • Varėnos verslininkai: „Nedidelis miestelis sėkmingam verslui nėra kliūtis, svarbiausia – aukšta gaminių kokybė“

  Ar tikrai sėkmingą verslą įkurti galima tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose? Šis stereotipas mūsų šalyje netenka prasmės – aktyvūs mažesnių miestų gyventojai vis dažniau imasi kurti nuosavą verslą. Štai Varėnos rajone įregistruotų įmonių skaičius palengva auga – 2014 m. įregistruota 4 proc. daugiau įmonių negu 2013 m.

  Varėnoje įsikūrusios UAB „Edjusta“, gaminančios lauko ir vidaus baldus bei kitus medienos gaminius, vadovai įsitikinę, kad nedidelis miestelis sėkmingam verslui nėra kliūtis, svarbiausia – aukšta gaminių kokybė. Įmonę Varėnoje įkūrę  Edvinas Zelionka ir Justas Sinkevičius patikėjo savo idėja, kai dar buvo labai jauni, o dabar didžioji jų produkcijos dalis eksportuojama į Europos Sąjungos šalis. 

  2015-03-24Versli Lietuva
 • Projekte „Išmani moteris“ – daugiau nei pusė tūkstančio kurti verslą norinčių moterų

  Moterys nori kurti savo verslą. Tai rodo registracijų į projektą „Išmani moteris“ skaičius, jau perkopęs 500 registracijų ribą. Šis projektas, nuo kovo 24 d. startuosiantis Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose, padės  moterims plėtoti savo idėjas ir sukurti verslus. Iki pat birželio pabaigos kiekviename mieste vyks po 12 renginių, kuriose moterys gaus profesionalias konsultacijas ir pagalbą, kuriant savo verslą. 

  2015-03-23Versli Lietuva
 • Sėkmingo verslo paslaptis – visuomenės rėmų nepaisymas

  Stereotipas, kad mažesniuose Lietuvos miestuose įkurtiems verslams nėra perspektyvų – seniai paneigtas. Štai Jurbarke nuosavo verslo galimybės vilioja ne vieną. Automobilių remonto dirbtuvės, grožio salonai, prekyba rūbais ar avalyne – tokie tradiciniai verslai yra visuomet paklausūs.

  „Tačiau jurbarkiečiai – ne tik tradicinių verslų steigėjai.  Keletas Jurbarke įsikūrusių įmonių sėkmingai išplėtė savo veiklą visoje Lietuvoje.  Pavyzdžiui, automobilių pervežimų bendrovė „Manvesta“ ar UAB „Žilinskis ir ko“, užsiimanti elektros tinklais“, – pasakojo  Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė verslui Skirmantė Brazauskienė.

  2015-03-17Versli Lietuva
 • Maži vaikai nesutrukdė įkurti verslo

  Maži vaikai nesutrukdė įkurti verslo  - tokios nuomonės laikosi Ainė Lučinskienė, viena iš įmonės „Virtualių asistenčių komanda“ steigėjų. Jauna moteris teigia, kad visada norėjo bent pabandyti kurti savo verslą, nes tai skatina ir tobulėti, ir leidžia lanksčiau planuoti savo laiką, kas ypač svarbu auginant mažus vaikus. „Šeimą ir verslą galima suderinti, tiesiog reikia susidėlioti prioritetus ir tinkamai paskirstyti savo laiką, energiją ir net mintis“, – sako ji ir dalinasi savo sėkmės istorija.

  2015-03-17Versli Lietuva
 • BrandLAB: susitinkame Vilniuje!

  „BrandLAB“ projekto tikslas – suteikti kritiškai būtinas žinias apie prekės ženklo kūrimą ir vystymą, sudaryti galimybes projekto metu dalyviams susikurti (arba atsinaujinti) prekės ženklo koncepciją ir prekės ženklo vizualizaciją.

  Projektas skirtas Lietuvos verslams kuriantiems produktą ir/ar teikiantiems paslaugą su savo prekės ženklu.

  2015-03-10Versli Lietuva
 • Į startuolių mugę atvyksta ir mėnulio palydovą kuriantis investuotojas

  Užsienio investuotojai Lietuvoje vėl ieškos talentų. Iki didžiausio metų startuolių renginio „LOGIN Startup Fair“, kurį trečią kartą organizuoja verslumą ir eksportą skatinanti VšĮ „Versli Lietuva“, liko dar du mėnesiai, tačiau susidomėjimą mūsų šalies inovatyviais verslais jau rodo didžiausi Europos rizikos kapitalo fondai.

  2015-03-10Versli Lietuva
 • Verslu užsiimantys sportininkai: svarbiausia – tikėti savo jėgomis ir nestokoti jaunatviško maksimalizmo

  Sporto srityje verslus įkūrę vyrai įsitikinę – turint į priekį vedančią idėją, geriau nepaisyti aplinkinių nuomonės ir kliautis savo jėgomis. Nors įvairių sunkumų verslo pradžioje netrūksta, užsiimti verslu galima ir nedideliame miestelyje. VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, Kupiškio r. 2014 m. IV ketv. įregistruota tris kartus daugiau įmonių negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

  2015-03-10Versli Lietuva
 • Sėkmingai verslo pradžiai - profesionalūs, nemokami patarimai

  Norite pradėti verslą? Kokie pirmieji žingsniai apsisprendus? Kas gali padrąsinti ir paskatinti? Kai žinai, kad visada turėsi su kuo pasitarti, pradėti verslą daug drąsiau ir lengviau. 98,9 proc. įmonių, įsteigtų su VšĮ „Versli Lietuva“ pagalba, sėkmingai išgyveno vienerius metus ir vieną dieną, o šalies vidurkis 2012 m. siekė 63,3 proc. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai teikia nemokamas konsultacijas įmonių steigimo ir kitais verslo pradžios klausimais. Konsultacijų spektras platus – nuo juridinės formos pasirinkimo iki buhalterinės apskaitos ar komercinio pasiūlymo parengimo.

  2015-03-09
 • Tarptautinės eksporto konsultacijos „International Growth Programme“ - Nyderlandai

  VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia Jus prisijungti prie projekto „Eksporto akademija“ specializuotų tarptautinių eksporto konsultacijų programos “International Growth Programme”, kuri yra skirta Lietuvos įmonių eksporto įgūdžių tobulinimui, įmonės eksporto plano paruošimui bei įgyvendinimui, siekiant padidinti įmonės konkurencingumą ir eksporto apimtis Nyderlanduose ir kitose užsienio rinkose.

  2015-03-06Versli Lietuva
 • Kviečiame dalyvauti verslo misijose bei tarptautinėse parodose 2015-2016 m.

  VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia Lietuvos eksportuojančias bei pradedančias eksportuoti įmones  dalyvauti nacionaliniuose Lietuvos stenduose tarptautinių parodų metu bei specializuotose tarptautinėse verslo misijose 2015-2016 metais.

  VšĮ „Versli Lietuva“, turėdama ilgametę eksporto plėtros projektų įgyvendinimo patirtį, kviečia įmones prisijungti prie šios iniciatyvos bei pasinaudoti proga savo veiklą pristatyti tarptautiniu mastu, užmegzti naudingus kontaktus su potencialiais verslo partneriais, užsakovais.  Tarptautinės parodos bei verslo misijos- viena populiariausių ir efektyviausių eksporto plėtros priemonių. Vien per 2014 metus, VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotuose tokio tipo renginiuose dalyvavo daugiau kaip 600 įmonių, kurių eksporto apimtys, yra net 12 proc. punktų didesnės nei šalies vidurkis. Šis rodiklis įrodo, jog įstaiga atrenka tikslines parodas ir verslo misijas, atitinkančias Lietuvos įmonių lūkesčius.

  2015-03-04Versli Lietuva
 • Beveik pusė įmonių Anykščiuose įkurtos jaunų žmonių iniciatyva

  45 procentai - tiek Anykščių mieste įsikūrusių įmonių priklauso asmenims iki 30 metų amžiaus – kai kurios jų žinomos ne tik Anykščių, bet ir šalies mastu. Itin didelį jaunimo verslumą skatina su verslu susiję renginiai.
   
  „Anykščiuose gausu verslumo skatinimo renginių, seminarų, – sakė Renata Gudonienė, VšĮ Anykščių verslo informacinio centro direktorė. – Mūsų krašto jaunimas yra žingeidus, tad aktyviai dalyvauja su verslu susijusioje veikloje“.Tarp jaunų anykštėnų įkurtų įmonių – mobiliuosius telefonus, planšetes ir kompiuterius remontuojanti bei jų priedais prekiaujanti įmonė„Gerita“, kosmetologijos paslaugas teikianti „Rasos kristalai“, originalius megztus vokus ir kitus aksesuarus gaminanti „2D Pack“.

  2015-03-03Versli Lietuva
 • Tam, kad versle įrodytų savo vertę, moterims reikia pasistengti labiau nei vyrams

  Remiantis statistika, daugiau, nei trečdalis besikuriančių jaunų įmonių priklauso moterims. Įvairaus pobūdžio verslais užsiimančios moterys ir merginos neabejoja: verslas – rizikos sinonimas, todėl siekiant svajonės išpildymo, baimės užuomazgas reikia nustumti šalin.

  VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, pernai verslo pradžios krepšelių gavėjai įsteigė 332 įmonės, iš jų 37,4 proc. buvo įkurta jaunų moterų. Kas paskatina moteris bristi į verslo vandenis? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti versle ir, ar nepristinga drąsos? Pamąstymais apie verslo pradžioje reikalingą užsispyrimą, patirties kaupimo svarbą ir nišas, kuriose sėkmingai vystosi moterų įkurtas verslas, pasidalijo kelios verslininkės.
   

  2015-03-02Versli Lietuva
 • Po dviejų parų darbo – planai uždirbti iš sukurtų programėlių

  Įrankis, išverčiantis detaliuosius miestų planus į žmonių kalbą, programa, nustatanti giminystės ryšius tarp valstybinėse įstaigose dirbančių žmonių, ir žaidimas, kuris leis pasitikrinti, kaip gerai pažįstate neturistines savo miesto vietas. Visa tai buvo sukurta per savaitgalį Vilniuje vykusias atvirų duomenų dirbtuves – hakatoną „Open Data Fest 2015“, kurį organizavo VšĮ „Versli Lietuva“.

  Praėjusį penktadienį prasidėjusiame renginyje iš viso buvo pristatyta apie pusšimtį idėjų, ką įdomaus ir naudingo galima sukurti, naudojant renginiui atvertus nuasmenintus duomenis, kuriuos yra sukaupusi Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos automobilių kelių direkciją, Ryšių reguliavimo tarnyba, Statistikos departamentas ir įvairios kitos institucijos.

  2015-02-25Versli Lietuva
 • 5 įdomiausi dalykai, sukurti iš sausų atvirų duomenų

  Nors pasaulyje daugėja įvairiausių socialinių tinklų, vis daugiau žmonių supranta, koks didžiulis turtas gali būti jų asmeniniai duomenys ir stengiasi juos saugoti po devyniais užraktais. Priešingybė – skirtingų įstaigų kaupiami duomenys apie orą, transportą, viešas paslaugas ar nusikaltimus. Informaciją kaupiančios organizacijos raginamos atsiverti ir savo sukauptus nuasmenintus duomenis paversti kuo labiau prieinamus aktyviems žmonėms. Iš jų programuotojai, dizaineriai, analitikai ir kiti specialistai jau yra sukūrę itin naudingų ir kasdienybę palengvinančių dalykų. Vieni jų padeda išsirinkti vietą pavalgyti, išmatuoti atstumą tarp objektų, kiti – sutelkia gyventojus parodyti miesto bėdas ir reikalauti pokyčių.  Žemiau pateikiame 5 įdomiausius produktus, sukurtus naudojant viešai prieinamus institucijų duomenis.

  2015-02-19Versli Lietuva
 • Kviečiame dalyvauti verslo misijoje į Izraelį

  VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su Izraelio prekybos rūmais ir LR Ambasada Izraelyje kviečia Lietuvos įmones dalyvauti jungtinėje Lietuvos maisto, medicininės įrangos bei transporto ir logistikos sektorių verslo misijoje į Izraelį, kuri vyks š.m. gegužės 13 dieną Izraelyje, Tel Avive. Verslo misijos metu Lietuvos įmonės galės užmegzti verslo ryšius su potencialiais partneriais Izraelyje.

  2015-02-18Versli Lietuva
 • Tarptautinės eksporto konsultacijos „International Growth Programme“

  VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia Jus prisijungti prie projekto „Eksporto akademija“ specializuotų tarptautinių eksporto konsultacijų programos “International Growth Programme”, kuri yra skirta Lietuvos įmonių eksporto įgūdžių tobulinimui, įmonės eksporto plano paruošimui bei įgyvendinimui, siekiant padidinti įmonės konkurencingumą ir eksporto apimtis Vokietijoje ir kitose užsienio rinkose.

  2015-02-18
 • 7 dienų konsultacijų programa vadovams "Užaugink savo verslą"

  VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su ISM Executive School suburta ekspertų komanda kviečia Jus prisijungti prie intensyvios 7 dienų konsultacijų programos, kuri vyks 2015 m. kovo 29 d. - balandžio 4 d., Lietuvoje. 

  Programos tikslas – per 7 dienas perteikti esmines, vadovams būtinas žinias, pasidalinti įvairialype patirtimi bei padėti atrasti naujas idėjas, įžvalgas, sprendimus tolesniam sėkmingam verslo vystymui.

  Programa skirta verslų savininkams, kurie patys vadovauja savo įsteigtoms įmonėms.

   

  2015-02-17Versli Lietuva
 • Lietuvos ir JAE verslo forume Dubajuje aptartos bendradarbiavimo ir investavimo galimybės

  Lietuvos ūkio ministro vadovaujama aukšto lygio vyriausybinė delegacija, vasario 9-12 d. dalyvavo Dubajaus pramonės ir prekybos rūmų surengtame forume

  Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas paragino JAE investuotojus pasinaudoti Lietuvoje vyraujančios pelningo verslo aplinkos teikiamomis galimybėmis ir kurti ekonominės partnerystės ryšius su svarbių Lietuvos ekonomikos sektorių įmonėmis.

  2015-02-13Versli Lietuva
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas