> Naujienos
Verslo pradžia Eksporto plėtra Leidimai verslui SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

„Yzio kartos“ įkūrėja N.Narsaitė: „Rūšiuodama pomidorus supratau – darysiu viską, kad ten negrįžčiau“ „Yzio kartos“ įkūrėja N.Narsaitė: „Rūšiuodama pomidorus supratau – darysiu viską, kad ten negrįžčiau“

„Svarbu žinoti, kur esi ir kur nori būti. Geriausiai save gali pažinti tokioje situacijoje, kurioje niekada nesitikėjai atsidurti – taip galėčiau pasakyti po savo darbo patirties Anglijoje. Iki tol nežinojau, ką norėčiau dirbti baigusi studijas, o kartais apimta kažkokios plintančios emigracijos ekstazės, vis pagalvodavau apie vadybininkės darbą Londono parduotuvėje. Dabar sėdžiu prie savo projektų ir po dešimt, ir po keturiolika valandų per dieną. Malonus darbas yra kartu ir laisvalaikis. Kai pažvelgiu per savo buto langą, matau – esu ten, kur ir norėjau būti“, – pasakoja savo sėkmės istoriją Neringa Narsaitė.

Naujienos

 • Keturi dažniausiai verslo naujokams kylantys klausimai

  Kaip paskleisti žinią apie savo kuriamą produktą visuomenei? Kaip išreklamuoti jį visame pasaulyje? Kaip pasiekti didelių kompanijų ar gamyklų vadovus ir jiems pristatyti savo verslo idėjas? Tokių dalykų jauni verslininkai teiravosi patyrusių verslo vilkų per vos penkių minučių trukmės speed dating pokalbius. Greituoju susitikimu (speed dating) paremtą renginį „Mentorystė – nauda ir naujos galimybės“, skirtą jauniems verslininkams bei savo verslą ketinantiems kurti žmonėms, Vilniuje liepos 29 d. organizavo VšĮ „Versli Lietuva“.

  2015-07-30
 • Didžiausia klasterių kūrimosi problema – įmonių tarpusavio pasitikėjimo trūkumas

  Pirmasis klasteris Lietuvoje atsirado 2004–2005, dabar šalyje jų apie 50, rašo portalas 15min.lt. VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis džiaugėsi, kad kokybės prasme Lietuvos klasteriai paaugo, tačiau neslėpė, kad kol kas siekdami efektyvaus verslo subjektų bendro darbo esame tik pradiniame etape. „Didžiausia klasterių problema – verslo subjektų tarpusavio pasitikėjimo trūkumas“, – paklaustas, kas trudo pajudėti sparčiau, teigė D.Lasionis.

  2015-07-29
 • Mentorystės svarba A.Avulio akimis

  Versle nuolat susiduriama su tam tikrais iššūkiais. Tačiau, siekiant išspręsti pasitaikiusią problemą, nebūtina vienam kapanotis bėdoje – patarimo galima kreiptis į tuos žmones, kurie jau ne kartą išgyveno vienokias ar kitokias situacijas. Remdamiesi patirtimi, pastarieji gali patarti kaip elgtis arba, atvirkščiai – ko nedaryti. Mentorystės esmė – padėti jaunesniems, mažiau patirties turintiems asmenims priimti teisingus sprendimus ir įveikti kliūtis, iššūkius bei versle kylančias problemas.  Siekdama skatinti šalyje mentorystę ir palengvinti dalią verslo naujokams, VšĮ „Versli Lietuva“ subūrė „Nacionalinį mentorių tinklą“, kuriame šiuo metu yra jau arti pusšimčio verslininkų iš skirtingų sričių.

  2015-07-23
 • Mentorystė versle – neįkainojama investicija

  Mentorius gali būti profesionalumo, itin vertingos patirties ir pagalbos šaltinis. Mentorystės pavyzdžių netrūksta tiek verslo, tiek politikos, tiek istorijos srityse. Įspūdingų karjeros aukštumų įvairiose srityse pasiekę žmonės, tokie kaip Barackas Obama, Steve'as Jobsas ar Markas Zuckerbergas, neslepia, kad už savo sėkmę yra labai dėkingi būtent mentoriams, rašo portalas 15min.lt.

  2015-07-22
 • E. Gustas: pateikti siūlymai dėl didesnių galimybių smulkiam ir vidutiniam verslui gauti finansavimą

  Ūkio ministerija kartu su Lietuvos banku, Finansų ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pateikė Vyriausybei pasiūlymus kaip skatinti smulkiojo ir vidutiniojo verslo finansavimą. Įgyvendinus pasiūlyme pateiktas naujas priemones smulkiajam ir vidutiniam verslui bus sudarytos sąlygos gauti alternatyvių lėšų verslui plėtoti.

  „Smulkusis ir vidutinis verslas yra pagrindinis darbo vietų kūrėjas ir ekonomikos variklis. Reaguodami į Europos Sąjungos mastu išsakytą verslininkų poreikį didinti finansavimo šaltinių įvairovę, pateikėme Vyriausybei naujas ir šiuo metu vystomas smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo priemones, kurių didžioji dalis skatins nukreipti gyventojų privačių santaupų lėšas verslui finansuoti“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.   

  2015-07-16Versli Lietuva
 • Dvi nacionalinės iniciatyvos keliauja į Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų finalinį etapą

  Europos Komisijos inicijuojamą ir Ūkio ministerijos vykdytą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo dvi sėkmingiausios Lietuvos verslumo skatinimo iniciatyvos – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės projektas „Creative Shock“ ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ projektas „Jaunųjų inovatorių bazė“. Šios Lietuvos verslumo iniciatyvos su kitų Europos šalių nacionalinės atrankos laimėtojų projektais 2015 m. lapkričio 19 d. Liuksemburge rungsis dėl Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nugalėtojų vardo.

  2015-07-14Versli Lietuva
 • Šiauliai sieks tapti lyderiaujančiu plastikų gaminių centru

  Birželio 11 d. Šiauliuose buvo įkurtas „Lietuvos plastikų klasteris“, kuris sieks tapti lyderiaujančiu plastikų gaminių susivienijimu, gaminančiu inovatyvius, konkurencingus technologinius produktus, sukuriančius didelę pridėtinę vertę, taip didinant ir visos Lietuvos plastikų pramonės konkurencingumą. Šio klasterio nariais, kartu su Šiaulių pramoninkų asociacija tapo 8 plastikų produktų gamintojai ir trys mokymo įstaigos. Klasterio steigimo sutartį pasirašė UAB „Putokšnis“, UAB „Frilux“, UAB „Plasteksus“, UAB „Terekas“, UAB „Milvaras“, UAB  „Meteltera“, UAB  „Premeta“, UAB „Stigma“, UAB „Šiaulių valstybinė kolegija“, „Šiaulių profesinio rengimo centras“, VšĮ „Kauno technologijos universitetas“.

  2015-07-08Versli Lietuva
 • Sustiprinkite savo konkurencingumą Japonijos rinkoje

  ES-Japonijos centras pastoviai organizuoja vadovų mokymus ir sektorines verslo misijas, skirtas ES įmonių ir organizacijų atstovams, sustiprinti savo konkurencingumą Japonijos rinkoje. Žemiau pateikiame artimiausių mokymų sąrašą, kuriuos organizuoja ES-Japonijos centras. 

  2015-07-01Versli Lietuva
 • Užuot konkuravę, verslininkai jungiasi į klasterius

  Šiauliuose verslininkai užuot konkuravę, jungia pajėgas. Įsteigtas dar vienas, jau trečiasis klasteris, šįkart – baldų gamybos. Sutartį pasirašė klasterį inicijavusi Šiaulių Pramonininkų asociacija, 6 skirtingo tipo bei paskirties baldų gamintojai ir dvi mokslo įstaigos.

  2015-07-01Versli Lietuva
 • Kontaktinio centro misija – kad kiekvienas ES pilietis Lietuvoje galėtų pradėti verslą internetu

  „Verslios Lietuvos“ Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro tikslas – suteikti visą verslininkui reikalingą informaciją, kad jis galėtų įveikti kelią nuo idėjos iki leidimo vykdyti veiklą. 600 konsultacijų per metus suteikiantis Kontaktinis centras sudaro galimybę visus verslo pradžios žingsnius – nuo sužinojimo, kokių dokumentų reikia, iki jų gavimo – žengti internetu. Kontaktinio centro atstovės teigė, kad centro užduotis padėti ne tik verslauti siekiantiems lietuviams. Pagrindinė misija – kad Lietuvoje elektroniniu būdu pradėti verslą galėtų kiekvienas ES pilietis.

  2015-06-25
 • Patarimas startuoliams: mažiau kuklumo ir daugiau šou elementų!

  Startuolio „InsideWarehouse“ kūrėjai laimę JAV bandė du kartus. Pirmą sykį kauniečiai Tadas Deksnys ir Justinas Taruška į Silicio slėnį skrido norėdami išsiaiškinti, ar tame pasaulio krašte ką nors domina jų kuriama technologija, kuri leidžia internetinio turinio publikuotojus pardavinėti su turiniu susijusias prekes tiesiai savo tinklapiuose. Antrą kartą vaikinai į Kaliforniją keliavo ilgesniam laikui – pusmečiui, kartu su savo žmonomis ir vaikais, nes gavo kvietimą prisijungti prie vieno geriausių pasaulio verslų akceleratorių „The Alchemist“ programos, kurios tikslas –pradedantį verslą pastatyti ant kojų per pusmetį.

  Apie dalyvavimą uždarose diskusijų sesijose, apie kurias draudžiama net dalintis įspūdžiais „Facebook‘e“, gyvenimo startuolių rojuje - Silicio slėnyje kasdienybę, išmoktas pamokas, per kelias minutes suderintus susitikimus su įtakingais žmonėmis, bei netyčia išsinuomotą prabangų automobilį – pokalbis su vienu iš startuolio „InsideWarehouse“ įkūrėju 32-ejų Tadu Deksniu. 

  2015-06-22
 • Ūkio ministras pristatė institucijų indėlį ieškant naujų verslo rinkų

  Birželio 22 d. ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybėje pristatė gegužės mėnesį šalies institucijų nuveiktus svarbiausius darbus, siekiant įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbtų sankcijų.

  Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, siekiame suteikti pagalbą verslininkams ieškant naujų rinkų ir verslo partnerių, gerindami priėjimą prie finansavimo šaltinių ir stiprindami Lietuvos ekonominį atstovavimą užsienyje.

  Naujų verslo rinkų paieškai buvo suorganizuoti Lietuvos įmonių pristatymai tarptautinėse parodose Kinijoje, Azerbaidžane, Izraelyje ir Olandijoje. Vien tik Olandijoje vykusioje maisto produktų ir gėrimų parodoje dalyvavo per 100 Lietuvos ir užsienio maisto ir asmens higienos įmonių. Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Izraelyje surengti Lietuvos įmonių susitikimai su tų šalių įmonėmis.

  2015-06-22Versli Lietuva
 • Pasaulinę lazerių rinką į priekį veda ambicingos Lietuvos įmonės

  Lietuvos lazerių pramonė gyvuoja pusę amžiaus. Nuo pirmojo lietuvių sukonstruoto lazerio įžiebimo 1966-aisiais prabėgo jau beveik 50 metų ir šiandien Lietuvos lazerių pramonė vis labiau stebina pasaulį. Lietuvoje kuriamų produktų dėka veržiamės į lazerių pramonės milžinų gretas.

  2015-06-19
 • Projektas „Išmani moteris“ per 12 savaičių moterų verslo svajones pavertė konkrečiais planais

  2640 dalyvių, 7500 tiesioginių transliacijų žiūrovų ir 60 naujų verslo koncepcijų tai – 12 savaičių trukusio „Verslios Lietuvos“ organizuoto „Išmanios moters“ projekto pasiekimai. Moterų verslumą skatinančiame projekte profesionalūs mentoriai ne tik supažindino moteris su verslui pradėti būtina teorija – nuo idėjos išgryninimo iki finansavimo paieškų, bet ir dirbo su kiekviena verslo vizijos autore atskirai – padėjo svajonę paversti konkrečiu planu. Projekte dalyvavusios moterys teigė, kad „Išmanios moters“ suteikta patirtis – neįkainojama, tačiau vienas svarbiausių dalykų – įkvėpimas veikti.

  2015-06-17
 • Jaunųjų lyderių programos „Sparnai“ sėkmė – sukurta 650 000 Eur vertė

  „Versli Lietuva“ užbaigia jaunųjų eksporto lyderių projektą „Sparnai”, sėkmingai įgyvendinusi projekto tikslą išugdyti profesionalius eksporto projektų vadovus, kurių kompetencija atitiktų šių dienų rinkos poreikius bei didintų šalies konkurencingumą. Projekto dalyviams buvo suteiktos galimybės tobulėti įgyjant darbo patirties įmonėse, o pastarosios buvo pastūmėtos plėsti eksporto rinką taikant inovatyvius sprendimus. Projekto lūkesčiai buvo viršyti su kaupu, nes jaunųjų lyderių dėka pakelti Lietuvos įmonių eksporto rodikliai, atrasta naujų eksporto rinkų ir partnerių, o galimybe prisikviesti „sparniukų” jau domisi ne viena įmonė.

  2015-06-17
 • Trečdalio valstybės paslaugų verslui skaitmenizavimas sutaupytų 500 000 Eur

  2011 metais VšĮ „Verslios Lietuvos“ pradėtas vykdyti valstybės teikiamų paslaugų verslui skaitmenizavimo projektas pasiekė finišo tiesiąją. Per daugiau nei trejus metus buvo elektronizuotos 29 valstybės ir 23 savivaldybės institucijų teikiamos paslaugos, taip pat į el. erdvę perkelta 111 prašymų formų. Įgyvendinant bandomąjį projektą trijose savivaldybėse – Kauno miesto, Alytaus miesto ir Ignalinos rajono – įsitikinta, kad e. paslaugos leidžia verslininkams gauti reikiamus dokumentus greičiau ir paprasčiau, todėl siekiama iki 2016-ųjų minėtas elektronizuotas valstybės institucijų paslaugas teikti jau visoje Lietuvoje.

  2015-06-17Versli Lietuva
 • Ūkio ministras E. Gustas Filadelfijoje pristatė Lietuvos gyvybės mokslų potencialą

  Per darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministru Kevinu Chiefu. Per susitikimą buvo aptarta dvišalė Lietuvos ir Kanados prekyba, bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje, pristatytas Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialas, sutarta pradėti derybas dėl Lietuvos verslo misijos į Manitobos provinciją organizavimo. Ūkio ministras E. Gustas Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministrą pakvietė į Lietuvoje vyksiantį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics 2016“. 

  2015-06-17Versli Lietuva
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas