> Naujienos
Sėkmės istorijos

Klaipėdoje yra ką veikti

Nors teigiama, kad mokymo paklausa Vilniuje yra net keletą kartų didesnė negu uostamiestyje, vis dėlto čia įkurtas Lyderystės ir psichologijos centras klientų nestokoja. Svarbu, kad įmonių vadovai suvoktų, kad tai, kas tinka vienai bendrovei, nebūtinai bus naudinga kitai.

Paprastai stambiosios įmonės dažniausiai užsisako vidinius mokymus, o štai smulkiosios siunčia savo atstovų į atviruosius mokymus. „Tačiau čia tyko pavojų, kad atsakymai, išgirsti į kurio nors dalyvio klausimą, nebūtinai tiks šalia sėdinčiam mokymų dalyviui“, – perspėja Jolita Pundziuvienė, Lyderystės ir psichologijos centro steigėja bei vadovė.
 

Naujienos

 • Vilniuje startuoliai susprogdins inovacijų bombą

  Plaučių tūrio matuoklis, išmanusis žiedas, stalas, dviračio detalės, super maistas ir dešimtys programėlių verslui bei laisvalaikiui – tokių startuolių kūrėjai prisistatys didžiausiame Baltijos šalyse renginyje „LOGIN Startup Fair“, kurį trečius metus iš eilės organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“.

  2015-05-05Versli Lietuva
 • Įkurta Toronto lietuvių profesionalų grupė prisidės prie 2016-ųjų Lietuvos verslo misijos į Kanadą

  Balandžio 23 d. Toronte net 40 lietuvių kilmės įvairių sričių profesionalų savo parašais patvirtino  oficialų Kanados lietuvių profesionalų grupės steigimą. Tai simbolinis aktas, kuriame dalyvavo VšĮ „Versli Lietuva“ ir lietuvių profesionalų tinklo pasaulyje “Global Lithuanian Leaders” (GLL) atstovai, susivieniję bendrai idėjai ir darbui plėtoti Lietuvos įmonių verslo ryšius, eksportą, efektyviai naudojant platų pasaulio lietuvių profesionalų kontaktų tinklą.

  2015-04-30Versli Lietuva
 • Kviečiame sveikatos priežiūros sektoriaus įmones išgirsti apie verslo plėtros galimybes Indonezijoje

  Š.m. gegužės 11 d. (pirmadienį) 13.30 – 15.30 val. kviečiame dalyvauti pristatyme “Verslo plėtros galimybės Indonezijoje – sveikatos priežiūros sektorius”.

  Dalyvauja:  Indonezijos – Europos Sąjungos verslo partnerystės projektų koordinatorė - Jenny Sri Kumala Chandra.

  Į renginį kviečiame įmones besidominčias Indonezijos sveikatos priežiūros bei apsaugos sektoriumi, Indonezijos rinka bei galimybėmis joje plėstis.

  2015-04-29Versli Lietuva
 • Savaitgalio dirbtuvės Vilniuje įrodė – startuolių portretas keičiasi

  Dalyvių amžius – iki perkopusių penktąją dešimtį, geografija – nuo Lietuvos iki Kanados ir Australijos, sukurti produktai – programos verslo procesams optimizuoti, kitokios nekilnojamojo turto, darbo paieškų, rinkodaros, edukacinės platformos, virtualius sukčius gaudantys detektyvai ir netgi robotas! Savaitgalį Vilniaus Planetariume vykusios dirbtuvės „Startup Weekend“, kurias organizavo VšĮ „Versli Lietuva“ dar sykį patvirtino – Lietuvos startuolių portretas keičiasi, kokybė gerėja, o idėjos atitinka pasaulines tendencijas.

  2015-04-28
 • Jūra – įkvėpimas, priežastis ir paskata originaliam verslui

  Klaipėdos miestas yra itin reikšmingas Lietuvos ekonomikai. Tai, kad miestas prie jūros, jau savaime diktuoja specifinių verslų kūrimąsi, kurių rodikliai demonstruoja aukštus rezultatus. Štai Klaipėdos apskrities žuvų eksportas per penkerius metus padidėjo 10,3 proc. ir 2014 m. jo vertė siekė 33,8 mln. eurų. Klaipėdos laivų statyklos eksportuoja produkciją į daugiau nei 10 valstybių. 

  2015-04-27Versli Lietuva
 • Lietuvos startuolius sugrąžins į mokyklos suolą

  Lietuvos startuoliai žengia į kitą lygį. Rinkoje ėmė trūkti nebe programuotojų ar gerų idėjų turinčių vadybininkų, o specifinių sričių ekspertų, kurių tradiciniams verslams net ir neprireikia. Nors šalies mokymų įstaigose ruošiami puikūs specialistai tradiciniams verslams, startuoliams reikia kiek kitokių darbuotojų. Mat startuoliuose kai kurie procesai veikia kitaip nei tradiciniame versle, plėtra būna gerokai spartesnė, o darbuotojų pareigos bei specializacija visuomenei mažai girdėta. Dėl to startuoliams specialistų dažnai tenka ieškoti užsienyje.

  2015-04-24Versli Lietuva
 • Už darbą savaitgalį – kelionė į Silicio slėnį

  Ką galima nuveikti per 54 valandas? Apkeliauti pasaulį, perskaityti knygą, gerai išrūkyti mėsą arba ... sukurti milijono vertą startuolį. Maždaug tiek laiko prireikė kai kuriems verslams, kol nuo idėjos jie išsivystė iki apčiuopiamos paslaugos ar prototipo. Hakatonai, lietuviškai dar vadinami startuolių dirbtuvėmis – visame pasaulyje paplitęs renginių formatas, kuomet į komandas susiburia nepažįstami, jauni ir patyrę dizaineriai, programuotojai, vadybininkai bei kiti entuziastai ir prigalvoję inovatyvių idėjų imasi darbo. Rezultatas – po poros bemiegių naktų susikūrę nauji startuoliai – pramoginės, edukacinės, verslo programėlės arba techninė įranga.

  2015-04-22Versli Lietuva
 • Atkaklūs Molėtų verslininkai įveikia ir sezoniškumą

  Sąlygos nuosavam verslui pradėti – puikios. Tačiau ar kiekvienas, jo ėmęsis, sulauks sėkmės? Kokios aplinkybės ar asmeninės savybės lemia verslininko pasisekimą? Apie tai – trys „patys sau“ dirbantys jauni verslininkai, kurių vienas – molėtiškis, įrodantis, kad ir gimtajame krašte galima kurti verslą. Utenos apskr. pramonė sukuria 34,5 proc. pridėtinės vertės, 10,3 proc. p. viršija šalies vidurkį ir yra antra didžiausia apskritis pagal pramonės sukuriamą santykinę pridėtinę vertę. 

  2015-04-20Versli Lietuva
 • Sėkmę Šiaulių apskrities gyventojams atnešė netradiciniai verslai

  Darbas radijuje ir kapinių priežiūros verslas. Iš pažiūros tokias skirtingas ir, kartu – netradicinio pobūdžio veiklas vienija tai, kad jos yra dviejų iš Šiaulių rajono kilusių, jaunų žmonių sėkmingo verslo istorijos. Jos taip pat puikiai iliustruoja, kad mažesnis miestelis – ne kliūtis sėkmingai verslo idėjai gimti bei vystyti. Be to, kai kurie statistiniai duomenys rodo, kad Šiaulių apskr. verslas įgauna vis didesnį svorį šalies eksporto struktūroje.
   

  2015-04-13Versli Lietuva
 • Šiemet LOGIN Startup Fair 2015 - lankytojams nemokamas!

  LOGIN Startup Fair - didžiausią kasmetinį startuolių renginį Baltijos šalyse VšĮ ,,Versli Lietuva" organizuoja trečius metus iš eilės. Šis renginys vyksta progreso konferencijos LOGIN 2015 metu. Jame susitinka dizaineriai, programuotojai, rinkodaros specialistai, startuoliai ir kiti technologijų entuziastai iš viso regiono.

  2015-04-08
 • Jonavos rajono verslininkai - sėkmingi eksportuotojai

  Kauno apskritis demonstruoja gerus rezultatus verslumo srityje. Kauno rajono pramonė sukuria 28,4 proc. pridėtinės vertės ir taip viršija šalies rodiklį bei patenka tarp didžiausią dalį pridėtinės vertės sukuriančių šalies apskričių. Negana to, Kauno apskritis yra antra daugiausiai eksportuojanti apskritis Lietuvoje.

  Sėkmingą eksporto pavyzdį demonstruoja šalies mastu gerai žinoma Jonavoje įkurta bendrovė „Lonas“, užsiimanti miegamojo baldų, čiužinių gamyba bei pardavimu, kuri ne tik sėkmingai  įvykdė plėtrą per 22 gyvavimo metus visoje Lietuvoje, bet ir savo produkciją eksportuoja į užsienį – Čekiją, Vokietiją, Austriją.

   

  2015-04-07Versli Lietuva
 • Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai atiduoda duoklę savo šaliai

  Skatinti bendruomenes, kuriose užaugai – užsienyje įprasta didelės sėkmės sulaukusių kompanijų praktika. Pavyzdžiui, kompiuterinių žaidimų gigantas „Supercell“, kurio pajamos pernai siekė 1,7 milijardo JAV dolerių, yra nuolatinis Suomijoje, kur kompanija ir susikūrė, vykstančių startuolių renginių bei konferencijų rėmėjas. Pelno gavę pokalbių programos „Skype“ įkūrėjai tapo angelais investuotojais, kurie palaiko Estijos startuolių ekosistemą. Pamažu ši tradicija persikelia ir į Lietuvą. Sėkmės sulaukusių startuolių įkūrėjai noriai tampa pradedančiųjų mentoriais bei prisideda prie edukacinių renginių organizavimo.

  2015-03-30Versli Lietuva
 • Pratęsta registracija į LOGIN Startup Fair 2015

  Daugiau nei  70 startuolių jau užsiregistravo didžiausiam metų startuolių renginiui ,,LOGIN Startup Fair 2015"!

  Prie renginio jungiasi ne tik Lietuvos, bet ir Estijos, Latvijos, Rusijos ir kitų šalių startuoliai. Didelė dalis startuolių kreipėsi paskutinę registracijos dieną. Atsižvelgę į tokį aktyvumą registracijos datą pratęsėme iki kovo 25 d. 24 val.

   Daugiau apie renginį ir registraciją rasite čia

   

  2015-03-24Versli Lietuva
 • Varėnos verslininkai: „Nedidelis miestelis sėkmingam verslui nėra kliūtis, svarbiausia – aukšta gaminių kokybė“

  Ar tikrai sėkmingą verslą įkurti galima tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose? Šis stereotipas mūsų šalyje netenka prasmės – aktyvūs mažesnių miestų gyventojai vis dažniau imasi kurti nuosavą verslą. Štai Varėnos rajone įregistruotų įmonių skaičius palengva auga – 2014 m. įregistruota 4 proc. daugiau įmonių negu 2013 m.

  Varėnoje įsikūrusios UAB „Edjusta“, gaminančios lauko ir vidaus baldus bei kitus medienos gaminius, vadovai įsitikinę, kad nedidelis miestelis sėkmingam verslui nėra kliūtis, svarbiausia – aukšta gaminių kokybė. Įmonę Varėnoje įkūrę  Edvinas Zelionka ir Justas Sinkevičius patikėjo savo idėja, kai dar buvo labai jauni, o dabar didžioji jų produkcijos dalis eksportuojama į Europos Sąjungos šalis. 

  2015-03-24Versli Lietuva
 • Projekte „Išmani moteris“ – daugiau nei pusė tūkstančio kurti verslą norinčių moterų

  Moterys nori kurti savo verslą. Tai rodo registracijų į projektą „Išmani moteris“ skaičius, jau perkopęs 500 registracijų ribą. Šis projektas, nuo kovo 24 d. startuosiantis Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose, padės  moterims plėtoti savo idėjas ir sukurti verslus. Iki pat birželio pabaigos kiekviename mieste vyks po 12 renginių, kuriose moterys gaus profesionalias konsultacijas ir pagalbą, kuriant savo verslą. 

  2015-03-23Versli Lietuva
 • Sėkmingo verslo paslaptis – visuomenės rėmų nepaisymas

  Stereotipas, kad mažesniuose Lietuvos miestuose įkurtiems verslams nėra perspektyvų – seniai paneigtas. Štai Jurbarke nuosavo verslo galimybės vilioja ne vieną. Automobilių remonto dirbtuvės, grožio salonai, prekyba rūbais ar avalyne – tokie tradiciniai verslai yra visuomet paklausūs.

  „Tačiau jurbarkiečiai – ne tik tradicinių verslų steigėjai.  Keletas Jurbarke įsikūrusių įmonių sėkmingai išplėtė savo veiklą visoje Lietuvoje.  Pavyzdžiui, automobilių pervežimų bendrovė „Manvesta“ ar UAB „Žilinskis ir ko“, užsiimanti elektros tinklais“, – pasakojo  Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė verslui Skirmantė Brazauskienė.

  2015-03-17Versli Lietuva
 • Maži vaikai nesutrukdė įkurti verslo

  Maži vaikai nesutrukdė įkurti verslo  - tokios nuomonės laikosi Ainė Lučinskienė, viena iš įmonės „Virtualių asistenčių komanda“ steigėjų. Jauna moteris teigia, kad visada norėjo bent pabandyti kurti savo verslą, nes tai skatina ir tobulėti, ir leidžia lanksčiau planuoti savo laiką, kas ypač svarbu auginant mažus vaikus. „Šeimą ir verslą galima suderinti, tiesiog reikia susidėlioti prioritetus ir tinkamai paskirstyti savo laiką, energiją ir net mintis“, – sako ji ir dalinasi savo sėkmės istorija.

  2015-03-17Versli Lietuva
 • BrandLAB: susitinkame Vilniuje!

  „BrandLAB“ projekto tikslas – suteikti kritiškai būtinas žinias apie prekės ženklo kūrimą ir vystymą, sudaryti galimybes projekto metu dalyviams susikurti (arba atsinaujinti) prekės ženklo koncepciją ir prekės ženklo vizualizaciją.

  Projektas skirtas Lietuvos verslams kuriantiems produktą ir/ar teikiantiems paslaugą su savo prekės ženklu.

  2015-03-10Versli Lietuva
 • Į startuolių mugę atvyksta ir mėnulio palydovą kuriantis investuotojas

  Užsienio investuotojai Lietuvoje vėl ieškos talentų. Iki didžiausio metų startuolių renginio „LOGIN Startup Fair“, kurį trečią kartą organizuoja verslumą ir eksportą skatinanti VšĮ „Versli Lietuva“, liko dar du mėnesiai, tačiau susidomėjimą mūsų šalies inovatyviais verslais jau rodo didžiausi Europos rizikos kapitalo fondai.

  2015-03-10Versli Lietuva
 • Verslu užsiimantys sportininkai: svarbiausia – tikėti savo jėgomis ir nestokoti jaunatviško maksimalizmo

  Sporto srityje verslus įkūrę vyrai įsitikinę – turint į priekį vedančią idėją, geriau nepaisyti aplinkinių nuomonės ir kliautis savo jėgomis. Nors įvairių sunkumų verslo pradžioje netrūksta, užsiimti verslu galima ir nedideliame miestelyje. VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, Kupiškio r. 2014 m. IV ketv. įregistruota tris kartus daugiau įmonių negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

  2015-03-10Versli Lietuva
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas