Naujienos

Pagal datą:

Filtras

Atstatyti

Nemokami webinarai apie Japoniją: technologijų perdavimas, aeronautika, keramika

Europos Sąjungos – Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centras informuoja apie artimiausius nemokamus webinarus apie Japoniją, kurie vyks vasario ir kovo mėnesį. Prisijungę vartotojai galės sužinoti naujausias Japonijos rinkos tendencijas šiose srityse: technologijų perdavimas keramika, aeronautika.

Daugiau

Iš JAV gyvybės mokslų startuolis grįžo su naujų žinių bagažu

Iš JAV esančio biotechnologijų akceleratoriaus „Akron“ grįžusi medicininių implantų apvalkalus kuriančio startuolio „Koatum“ komanda sako, kad savarankiškai tiek daug naudingų susitikimų užjūryje susiorganizavę nebūtų. „Akrone buvo suteiktos visos galimybės aptarti mūsų kuriamą technologiją su aukščiausio lygio mokslininkais bei pasitikrinti jos vertę ir reikalingumą kalbantis su potencialiais pirkėjais. Be globos ir pagalbos tai, ko gero, būtų buvę neįmanoma“, - teigė gyvybės mokslų startuolių „Koatum“ vadovas Sergey Jakimov.

Daugiau

Ukraina – derlingų lygumų šalis | eksportuotojo iššūkiai

Sėkmingai plėstis į užsienio rinkas trokšta kiekviena įmonė, todėl nenuostabu, kad eksportas tapo neatsiejama sėkmingo verslo dalimi. Siekiama parduoti ne tik unikaliausius ir geidžiamiausius gaminius, bet apskritai visus produktus. „Ars libri“ kalbos redaktoriai dalijasi įžvalgomis apie eksportą į Ukrainą ir į viską žvelgia iš kalbinės verslo perspektyvos. „Eksportas: Ukraina“ tęsia vertimų biuro „Ars libri“ straipsnių seriją. Šiame straipsnyje, kaip ir buvusiuose prieš tai, dalysimės kalbinėmis įžvalgomis apie produktų etiketes, įdomiais faktais apie šalies kalbą ir verslo etiketą.

Daugiau

Įvertinkite mūsų šalies konkurencingumą tarptautiniu lygmeniu!

Lietuva prestižiniame IMD World Competitiveness Center tyrime, kurį kasmet nuo 1989 m. atlieka Šveicarijos Tarptautinis vadybos institutas, dalyvauja jau dešimtus metus. Tyrimas paremtas 329 kriterijų vertinimu, iš kurių 2/3 yra statistinė informacija ir  1/3 - vadovų nuomonė.

Daugiau

Verslo ABC: noriu atidaryti grožio saloną ar teikti grožio paslaugas

Ar žinote, kad informacijos gausa mus verčia vis daugiau laiko skirti pačios informacijos paieškai bei atrankai? Norėdami padėti pradedantiesiems verslininkams greičiau rasti informaciją vienoje vietoje, pradedame informacinių „paruoštukių“ ciklą konkrečioms verslo sritims. Pirmasis straipsnis apie tai, kaip pradėti grožio salono ar grožio paslaugų verslą.

Daugiau

Švedo draugystė su lietuviais išsivystė į verslą

Su Lietuvos aludariais bei maisto sektoriaus atstovais dirbantis švedas Martin Jämtlid mūsų šalyje pirmą kartą lankėsi dar 2002-aisiais – jį čia pakvietė iš Lietuvos kilęs bičiulis. Prieš ketverius metus Martin Jämtlid į Lietuvą grįžo verslo reikalais, o laisvu laiku paragavęs lietuviško alaus nusprendė – šį gėrimą tikrai pamėgs ir švedai.

Daugiau

Lietuva pirmauja Europoje elektroninių paslaugų srityje

Ilgas laukimas eilėse norint gauti naują vairuotojo pažymėjimą ar norint užpildyti mokesčių deklaraciją vis dar yra realybė, tačiau tikrai – ne būtinybė. Elektroninės paslaugos Lietuvoje jau išsiplėtė tiek, kad nemažą dalį dokumentų galima susitvarkyti tiesiog prisėdus prie kompiuterio.

Daugiau

Eksporto departamento vadovė J.Butkevičienė palieka „Verslią Lietuvą“

Informuojame, kad ilgametė „Verslios Lietuvos“ eksporto departamento vadovė Jurgita Butkevičienė nusprendė palikti įstaigą ir siekti karjeros akademinėje ir verslo srityse.

Daugiau
bumerangai.jpg

Lietuviški bumerangai: Pastangos grįžta sėkme!

„Pastangos grįžta sėkme“ - su tokiu šūkiu „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Rūta Pentiokinaitė visos komandos vardu sveikino šių metų „Verslo Žinių“ rengiamo konkurso „Gazelės“ nugalėtojus. Šūkis pasirinktas neatsitiktinai, nes direktorė rankose laikė specialų prizą – bumerangą. Lietuvoje gali atrodyti keistai kažkada Australijos aborigenų naudotas ginklas, tačiau šį kartą bumerango kilmė lietuviška. Tokią originalią dovaną kolegoms verslininkams įteikti padėjo lietuviškų bumerangų gamintojas Nemunas Pakalnis.

Daugiau

Beveik šimtui mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektų – 38 mln. eurų ES investicijų

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius įsakymu skyrė 38,2 mln. eurų finansavimą 98 mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektams įgyvendinti pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“. „Pirmasis šios priemonės kvietimas sulaukė rekordinio susidomėjimo, o tai demonstruoja šalies įmonių norą pasitelkiant mokslo žinias ir tyrimus modernizuoti savo veiklą, kurti inovacijas ir plėstis ne tik Lietuvoje, bet ir  tarptautinėse rinkose“, – sako M. Sinkevičius. 

Daugiau