> Sėkmės istorijos
Verslo pradžia Eksporto plėtra Leidimai verslui Verslo angelų fondo I partneris Arvydas Strumskis apie sėkmingą verslą SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

„Aromatinės rankų darbo žvakės“ – kaip idėja virto verslu

„Turbūt ne vienas pagalvojame, kaip būtų smagu, įdomu turėti kažką savo, o ne dirbti kažkam kitam. Pamąstydavau ir aš, bet, kaip ir daugelis, nesiryžau ilgą laiką žengti šio žingsnelio. Vis dėlto, 2013 m. gruodį ėmiausi ir pradėjau. Tai buvo pradžia visko, ką dabar pasiekiau, bet tikrai nežadu tuo apsiriboti.“ – taip savo verslo sėkmės istoriją pradeda Inga Čižienė, „Aromatinių rankų darbo žvakių“ įkūrėja. 

Sėkmės istorijos

 • Skandinavijoje dirbę Ramūnas ir Artūras verslauti grįžo į Lietuvą – Šakiuose įkūrė sulčių spaudyklą
   

  Kelerius metus Norvegijoje praleidęs Artūras Marcinkevičius ir Danijoje dirbęs jo bičiulis Ramūnas Venslovaitis nuo pirmų emigracijos dienų žinojo, kad gyventi ten tikrai neliks. Galvoje pradėjus suktis verslo idėjoms grįžimas į Lietuvą tapo tik laiko klausimu. Dabar vyrai jau yra kone pusmetį Šakiuose veikiančios sulčių spaudyklos „Sulčiukas“ įkūrėjai. Nors abu sutinka, kad pradžia buvo nelengva, rezultatu vyrai džiaugiasi ir nesigaili pasiryžę veikti.

  Neabejojo, kad grįš

  Porą metų prieš gimstant sulčių spaudyklos idėjai A.Marcinkevičius uždarbiavo Norvegijos statybose. „Nuo pat pirmosios dienos ten žinojau, kad niekada čia neliksiu. Nesvarbu, kad atlyginimas buvo geras. Man norėjosi turėti ką nors savo. Grįžęs į Lietuvą įsidarbinau policijoje, nepavykus suderinti nemokamų atostogų teko pasirinkti kas svarbiau – verslas ar konkreti darbo vieta.Taigi, pradėjau sukti galvą, ieškodamas patrauklios idėjos, tiesa, tai dariau dar Norvegijoje“, – kaip kilo mintys imtis nuosavo verslo, prisiminė vyras.

  A.Marcinkevičius pasakojo, kad konkreti verslo idėja kilo kartą iš Šakių nuvažiavus į kito miesto obuolių spaudyklą išsispausti sulčių: „Spaudykloje teko palikti obuolius, o kitą dieną atvažiuoti pasiimti sulčių. Pamaniau – labai brangu du kartus važinėti.

  Be to, kitą dieną neturėjau tam laiko. Tad parvažiavau į Šakius ir nulėkiau pas draugą Ramūną su idėja – darom vaisių ir daržovių spaudyklą, kurioje ne tik išspausime, bet ir pasterizuosime sultis bei pilstysime į pakuotes.“

  Ne vienerius metus emigranto duonos Danijoje ragavusio bičiulio R.Venslovaičio galvoje mintys apie nuosavą verslą sukosi taip pat, todėl bičiulio pasiūlymas atrodė patrauklus. „Nuolat kirbėjo mintis apie kokį nors savą verslą Lietuvoje. Su bičiuliais buvome pradėję gaminti vidaus baldus. Iš pradžių net neturėjau patirties kaip tai daryti, o krizės metu Lietuvos baldų pramonę palietusi krizė sužlugdė pradėtą verslą.

  Išgirdęs Artūro pasiūlymą iškart susidomėjau. Nutarėme paskaičiuoti, kokių reikia investicijų. Tuomet susidūrėme su problema – nežinojome, kaip skaičiuoti, iš kur gauti įrangos, kiek ji kainuoja, kiek elektros eikvoja, kiek kainuoja patalpos ir pan. Taigi nusprendėme keliems mėnesiams šią idėją „uždaryti į stalčių“, – prisiminimais dalijosi vienas „Sulčiuko“ įkūrėjų.

  Po kelių mėnesių A.Marcinkevičius dalyvavo „Verslios Lietuvos“ seminare apie verslo pradžiamokslį ir draugai vėl sugrįžo prie savo idėjos. „Į laikraštį įdėjome skelbimą, kad ieškome patalpų. Pamatę, kiek reikia investuoti į patalpų paruošimą ir jų nuomos kainą, supratome, jog teks suktis kitaip... Nutariau išnaudoti savo name esantį garažą ir čia įrengti spaudyklą. Susėdom esu Ramūnu ir nusprendėme – darom!“, – pasakojo pašnekovas.

  Lengva nebuvo

  A.Marcinkevičius tikino, kad pradžia iš tiesų nebuvo lengva, tačiau džiaugėsi, kad bičiulių idėja patikėjo „Versli Lietuva“. „Jie nuolat ragino veikti, konsultavo juridinės formos pasirinkimo, mokesčių bei kitais aktualiais klausimais. Šiuo metu esame pasirašę su įstaiga ir Metinės globos sutartį, kuri numato, kad konsultuotis įvairiais rinkodaros ir kitais su verslu susijusiais klausimais galime nuolat. Tai jaunam verslui – labai naudinga“, – pasakojo MB „Sulčiukai“ direktorius A.Marcinkevičius.

  Pašnekovas tikino, kad „Verslios Lietuvos“ atstovės Eglės Stebulienės teikiamos profesionalios konsultacijos čia ir dabar, leido jiems sutaupyti daug brangaus laiko. „Nereikėjo patiems ieškoti teisininko ar buhalterio, nes atsakymus į rūpimus klausimus dažniausiai gaudavo tuoj pat. Buvo situacijų, kai Eglė patarė įvertinti tam tikras sąlygas ar grėsmes, apie kurias mes dar net nebuvom pagalvoję“, – pabrėžė A.Marcinkevičius.

  Svarbiausia – nebijoti ir nesustoti

  Norint iš tiesų pasiekti teigiamų rezultatų bene svarbiausi dalykai, pasak A.Marcinkevičiaus, nebijoti ir nesustoti pasitaikius pirmoms kliūtimis. O pastarųjų, verslininko teigimu, „Sulčiukų“ kelyje buvo.

  „Pamenu, labai norėjome suspėti iki obuolių skynimo sezono pradžios, turėjome 2–3 mėnesius pasiruošimui. Nuolat persekiojo jausmas, kad jei šįmet to nepadarysime, kas nors kitas įgyvendins analogišką idėją. Atrodė, kad kažkas kvėpuoja mums į nugarą, taigi labai skubėjome“, – pasakojo „Sulčiukų“ direktorius.

  Visų pirma, reikėjo pradėti rūpintis įranga, kurią bičiuliai įsigijo iš vienos Lietuvos įmonės. „Teko pasiimti paskolą iš Kredito unijos. Tiesa, šią paskolą gavome be didelio vargo. Tačiau parkeliavus įrangai paaiškėjo, kad mums reikės galingesnio elektros įvado! Tam reikalingas projektas ir krūva pinigų, kurie nebuvo numatyti mūsų biudžete... Džiugu, jog šią bėdą mums pavyko išspręsti per 2 mėnesius“, – apie pirmuosius nesklandumus pasakojo R.Venslovaitis.

  Pirmųjų klientų „Sulčiukai“ sulaukė vos atsidarę, o tada prasidėjo darbas visu tempu – be atostogų ir iki išnaktų. „Kai atvyko pirmieji klientai, buvome tik pabaigę viską įsirengti, dar net įrankių neišsinešę iš patalpos“, – prisiminė A.Marcinkevičius. „Aš buvau nuvažiavęs į parduotuvę nusipirkti trūkstamos žarnelės. Paskambinau Artūrui, o jis sako „negaliu kalbėt – jau pilnas kiemas klientų!“ – šypsodamasis pridūrė R.Venslovaitis.

  Darbo buvo tiek, kad vienas pasiėmė atostogų, o kitas apskritai išėjo iš turėto darbo, nes spausti sultis reikėjo kone dieną naktį. „Sulčiukai“ taip dirbo tol, kol susidūrė su dar viena problema – „sprogo“ sulčių spaudimo įrenginys. „Tada man visas gyvenimas perbėgo pro akis tikrąja to žodžio prasme... Apsidairiau ir pamačiau ant lubų, sienų ir grindų vien tik obuolių išspaudas!“ – pasakojo R.Venslovaitis.

  Įrenginio taisymas užtruko savaitę, per kurią sulčių spaudykla prarado labai daug klientų. „Spausti obuolius su klientu sutikimu vežėme į kitą spaudyklą, o patys tik pasterizuodavome ir išpilstydavome į pakuotes. Jau tuomet obuolių kvapo pakęsti nebegalėjome (juokiasi). Tada, pamenu, mums labai stipriai padėjo Šakių savivaldybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui, gavome 5 000 Lt“, – džiaugėsi įmonės vadovas.

  Einant sezonui į pabaigą, R.Venslovaičio teigimu, bičiuliai suprato, kad kitą sezoną turės būtinai įsigyti naują elevatorių ir pasterizatorių, kad pasilengvintų sau darbą bei būtų pajėgūs aptarnauti dar daugiau klientų.

  „Planavome, kad investicijos atsipirks per trejus metus, tačiau atsipirko jau per pirmąjį sezoną, todėl nusprendėme rizikuoti ir imti antrąją paskolą naujai galingesnei įrangai įsigyti. Deja, nepavyko gauti paramos iš Europos Sąjungos fondų ar paskolos iš Kredito unijos. Kreipėmės į įvairius bankus ir mumis patikėjo tik Šiaulių bankas – ačiū jiems.

  Užsienyje susiradome naują įrangą, užsisakėme ir įmokėjome 30 proc. avanso, nors vis dar neturėjome oficialaus atsakymo, jog gausime paskolą iš Šiaulių banko! Tačiau spjovėme į viską ir rizikavome. Tada mus konsultavo ir nenuleisti rankų vėl ragino VšĮ „Versli Lietuva“, kuri konsultuodavo juridiniais klausimais“, – atviravo „Sulčiukų“ direktorius.

  A.Marcinkevičius džiaugėsi, kad vis dėlto pavyko įgyvendinti savo tikslus: „Džiaugiamės pagaliau turėdami naują juostinį presą, nes dabar nereikės naudoti merlių ar maišų. Taip pat įsigijome plovyklę, elevatorių ir traiškyklę viename įrenginyje. Tokius pramoninius įrenginius Šakių rajone turime tik mes“, – pasakojo pašnekovas.

  „Dabar obuolius subėrus į plovyklę, procesas baigiasi išpilstymu į pakuotes, net neprisilietus prie obuolių. Taip pat klientams siūlysime ir pakuočių asortimentą: metalizuotus šviesai atsparius maišelius, medines dėžutes, padėkliukus ir kt. Ketiname spausti ne tik obuolius, bet ir kitus vaisius bei juos maišyti.  Sakykime, apelsinus, mandarinus, ananasus, svarainius ir kitus vaisius su uogas – avietėmis, serbentais, vyšniomis ir pan. Mes ne tik atliksime paslaugą, bet ir supirksime obuolius ir pardavinėsime sultis, tad neturintys obuolių klientai galės jų iš mūsų nusipirkti“, – „Sulčiuko“ planus pristatė vadovas.

  Nors ir buvo įvairių sunkumų, abu vyrai labai džiaugiasi vis dėlto pasiryžę įgyvendinti savo idėją. Dar tik mąstantiems realizuoti savo verslo planus A.Marcinkevičius patarė nestokoti noro ir tikėti savo idėja. „Nebijokite kreiptis pagalbos į savivaldybę, „Verslią Lietuvą“, verslo informacijos centrus ar panašias įstaigas. Tikrai sulauksite pagalbos“, – ragino verslininkas. Jo teigimu, svarbiausia nebijoti ir nenuleisti rankų pirmai problemai iškilus.

   

   

   

 • Kaišiadoryse vaikų kambarį-užkandinę atidariusi J.Lagūnavičiūtė: „Norėjau pabėgti nuo didmiesčio“
   

  Dažnas įmonę steigti sumanęs verslininkas visų pirma žvalgosi į Vilnių, o jei ne į sostinę, tai bent į didesnius šalies miestus – Kauną, Klaipėdą. Didesnė konkurencija jų nebaido, nes vilioja didesnis žmonių – potencialių klientų – srautas, kas reiškia ir didesnes galimybes pelningai dirbti. Jolanta Lagūnavičiūtė – viena iš tų, kurie ėjo kitu keliu. „Bėgau nuo to didmiesčio, nuo vartotojiškos visuomenės“, – kalbėjo Kaišiadoryse vaikų kambarį-užkandinę įkūrusi moteris.

  Traukia darbas su vaikais

  Kaune gyvenanti J. Lagūnavičiūtė verslo steigimui, kaip pati sako, pribrendo savaime. „Apie verslo kūrimą vis pagalvodavau ir anksčiau, kol galiausiai supratau – arba dabar, arba niekada“, – apie pasiryžimą veikti kalbėjo verslininkė.

  Atsakymas, kodėl pasirinko įkurti vaikų žaidimų kambarį, pasak moters – labai paprastas. „Man labai patinka dirbti su vaikais. Be to, esu baigusi psichologijos magistrą ir įgytas žinias galiu pritaikyti dirbdama su mažaisiais“, – pasakojo UAB „Saulės zuikutis“ įkūrėja.

  Moteris tikino, kad jos tikslas buvo labai paprastas – sukurti vietą, kur mažyliams ir jų tėvams būtų smagu. „Turime patalpą, kurioje vaikai gali smagiai leisti laiką, žaisti, skaityti, bendrauti. Taip pat yra ir atskira patalpa, skirta teminiams mažylių gimtadieniams. Jei jokia šventė nevyksta, vaikai gali žaisti ir joje“, – apie vaikų žaidimo kambarį kalbėjo verslininkė.

  J.Lagūnavičiūtė pasakojo, kas ateityje „Saulės zuikutis“ turi ir rimtesnių planų. „Norėčiau rengti tėvų pasisėdėjimus su vaikais, vakarones, psichologinius užsiėmimus, kurių metų būtų galima dalintis vaikų auginimo patirtimi, naudinga informacija, galbūt net spręsti vienus ar kitus opius vaikų ugdymo klausimus“, – ateities vizijomis dalinosi psichologijos studijas baigusi moteris.

  „Saulės zuikutis“ – ne tik vaikų žaidimų kambarys, bet ir užkandinė. Mintis kartu su vaikų pramogomis teikti ir maitinimo paslaugas moteriai kilo begeneruojant pirmąsias idėjas. „Pagalvojau, kol vaikai žais ar smagiai leis laiką, tėveliai galės pavakarieniauti. Maisto klausimas buvo aktualus ir dėl to, kad ketinome čia rengti vaikų gimtadienius. O galiausiai, jei šeimos čia ateitų tik smagiai praleisti, valgyti turėtų eiti kur nors kitur, o dabar viską siūlome čia. Skanų maistą, daugybę pramogų vaikams, ir net tėvams, tokių kaip, pavyzdžiui, karaokė“, – pasakojo įstaigos savininkė.

  Nemato didmiesčio privalumų

  Paklausta, kodėl šią idėją ėmėsi realizuoti ne gimtajame Kaune, o Kaišiadoryse, verslininkė rado ne vieną argumentą. „Visų pirma, sąmoningai bėgau nuo didmiesčio. Ieškojau vertybių, tikro bendravimo. Didmiesčio privalumų, tiesą sakant, net negalėčiau įvardinti, todėl tikrai negalvojau steigti vaikų kambario ten. O galiausiai, Kaišiadorys yra mano vaikystės vasarų miestas, kurį labai myliu, tai – bene pagrindinis argumentas“, – pasakojo J.Lagūnavičiūtė. Vienintelis dalykas, kodėl kartais prisireikia nuvažiuoti į Kauną, anot verslininkės, – apsipirkti, daugiau – nieko.

  Regioniniam verslui koją neretai pakiša paklausos, reikalingos pelningam veikimui, stoka. „Saulės zuikučio“ įkūrėja tikino to nesibaiminanti. „Ne tik Kaišiadoryse, bet ir aplink juos jokios panašios pasibuvimo vietos nebuvo ir nėra. Po truputį vaikų žaidimų kambarį pradeda atrasti ir kitų miestelių žmonės, tikiuosi, taip bus ir toliau“, – kalbėjo moteris.

  Svarbiausia, pasak J.Lagūnavičiūtės, ir yra atrasti nišą. „Kuriant verslą regione labai svarbu pasirinkti tinkamą, jam aktualią sritį. Ir antra, aišku, daryti tai, kas pačiam patinka“, –   tikino verslininkė.

  Pasirengę padėti

  J.Lagūnavičiūtė pasakojo, kad žengti pačius pirmuosius žingsnius dėl žinių ir informacijos stokos nebuvo lengva. „Domėjausi, kas galėtų padėti, pakonsultuoti. Taip susiradau „Verslios Lietuvos“ konsultantę, į kurią kreipiausi tiek dėl teisinių dalykų, tiek dėl įvairių šios srities verslui reikalingų licencijų, leidimų – tai buvo didžiulė pagalba“, – dėstė verslininkė.

  Vienas iš „Verslios Lietuvos“ tikslų – skatinti regioninį verslumą, padėti žmonės realizuoti savo idėjas, o vėliau jas vystyti. „ „Verslios Lietuvos“ atstovai dirba įvairiuose Lietuvos regionuose, siekdami padėti mažesniuose miestuose ar miesteliuose verslo idėjas turintiems žmonėms jas realizuoti. Ta pagalba būna įvairi – nuo pačios idėjos išgryninimo, generavimo kartu iki konkrečių veiksmų. Sakykime, pagalbos steigiant pačią įmonę, tvarkant reikiamus dokumentus ar ieškant partnerių. Matydami, kad produktas gali būti įdomus ir tarptautinei rinkai, skatiname verslininką kurti ir eksporto planus“, – kalbėjo Marijampolės regione dirbanti „Verslios Lietuvos“ atstovė Eglė Stebulienė.

  „Nors atstovų turime nemažai, kol kas apimame ne visus regionus, tačiau tai nereiškia, kad jiems nepadedame. Verslininkas visada gali kreiptis į gretimame regione dirbantį „Verslios Lietuvos“ atstovą. Jolanta – vienas iš tokių pavyzdžių. Kaišiadoryse atstovo neturime, tačiau ji kreipėsi į mane. Su ja kartu iš tiesų dirbome nemažai, labai džiaugiuosi, kad jei pavyko ir, tikiuosi, kad toliau jai seksis puikiai“, – kalbėjo „Verslios Lietuvos“ atstovė.

  Pasirinko tinkamą kryptį

  Regioninis verslas iš tiesų turi savo specifikos, tai žinodami, mes ir stengiamės padėti tiems, kurie pasiryžta savo idėjas realizuoti ne didmiesčiuose. „Visų pirma, aišku, reikėtų paminėti neretą paklausos stygių. Kaip ir Jolantos atveju, bandėme kuo geriau įvertinti, kiek Kaišiadoryse bus žmonių, kurie bent kartą per savaitę galės apsilankyti „Saulėje zuikutyje“. Šis aspektas labai svarbus, būtent dėl jo kartais verslininkai nusvyla“, – kalbėjo Marijampolės regione dirbanti verslumo specialistė.

  „Minėtas veiksnys nulemia tai, kad kurdamas verslą regione turi itin gerai apgalvoti – ką siūlysi, ar tikrai to reikia. Jolanta pasirinko išties gerą kryptį. Visų pirma, aplink tokio pobūdžio įstaigų nėra, taigi – tai bus aktualu ne tik Kaišiadorių, bet ir gretimų miestelių gyventojams. Pasirinkti šeimos, vaikų auditoriją taip pat buvo tikslinga. Tėvai nori savo vaikus palepinti, paįvairinti jų laisvalaikį, o Jolantos įsteigtas žaidimo kambarys-užkandinė – viena iš nedaugelio galimybių tai padaryti būtent tame regione“, – svarstė E.Stebulienė.

  „Verslios Lietuvos“ atstovė tikino, kad regionų verslininkai apskritai turi bruožą neskubėti veikti. „Didmiesčiuose žmonės dažniau tik sugalvoja ir imasi. Jei nudega, bando dar. Čia kitaip, kaip sakoma, devynis kartus pamatuoja, tik dešimtą kerpa. Taip pat, kartais trūksta ir pasitikėjimo. Kreipiasi į mus konsultacijų, tačiau niekaip negali patikėti, kad jos nemokamos. Perklausia net kelis kartus, baiminasi, kad netikėtai nebūtų išrašyta sąskaita, nors to niekada nebuvo“, – pasakojo E.Stebulienė.

  Vis dėlto, anot jos, įstaigos specialistų įdirbis rezultatų atneša. „Vis dažniau į „Verslią Lietuvą“ kreipiasi ne tik didmiesčių, bet ir regionų verslininkai. Lanko rengiamus seminarus, semiasi patirties. Supranta, kad mūsų tikslas – jiems padėti visais klausimais, kuriais tik galime“, – kalbėjo Marijampolėje verslininkus konsultuojanti E. Stebulienė.

   

 • Įsegusi draugei personalizuotą medalį, sumanė imtis tokio verslo
   

  Irinos Korovinos kurti personalizuoti apdovanojimai – tai ne tik aksesuarai kiekvienai dienai ar ypatingai progai, tai kartu ir žmogaus asmenybės įvertinimai. Jos darbai yra vienetiniai, kiekvienas sukurtas darbas turi savo pažymėjimą – diplomą. Šiuo metu moteris plėtoja neseniai įkurta prekės ženklą „Medalika“.

  „Jau paauglystėje atsirado noras išsiskirti iš minios ir pradėjau kurti pirmus savo modelius. Persiuvinėjau drabužius, dekoravau rankinukus, pradėjau daryti papuošalus. Tačiau daugelį metų šie užsiėmimai buvo tik hobiu,“ – pasakoja I.Korovina – „Įstojau į KTU Ekonomikos fakultetą. Pabaigusi mokslus nemažai metų dirbau pagal specialybę, tačiau mano hobis visa laiką ėjo lygiagrečiai. Mano kurti papuošalai buvo eksponuojami ir pardavinėjami galerijose, bet kažko trūko. Idėja kurti medalius kilo, kai prieš keletą metų aptikau seną laikraštį ir viršelyje pamačiau savo tėčio nuotrauką su prierašu „Geriausias Darbuotojas“. Paskambinau tėčiui ir sužinojau, jog daug metų iš eilės jis buvo išrinktas geriausiu, turėjo daug apdovanojimų, ženkliukų, kurie jam buvo labai svarbūs.“

   

  I.Korovina visada mėgo dovanoti prasmingas dovanas, o artėjant draugės gimtadieniui, įkvėpta tėčio pasakojimo, ji sukūrė jai medalį, atitinkantį bičiulės skonį ir stilių. „Paruošiau pažymėjimą, parašiau už ką apdovanoju savo gerą draugę ir sulaukiau didelio susižavėjimo iš visų dalyvavusių gimtadienyje“, - savo verslo idėjos įgyvendinimo pradžią prisimena I.Korovina.

   

  Imtis verslo ir kurti atskirą prekės ženklą „Medalika“ I.Korovina apsisprendė sudalyvavusi VšĮ „Versli Lietuva“ projekte „Išmani moteris“.   „Versli Lietuva“ tapo mano verslo kūrimo mokytoja, pagyrė už jau padarytus darbus, pabrėžė, ką reikėtų keisti ir uždavė namų darbų“, - šypsosi I.Korovina ir priduria, kad jai sėkmė versle yra daryti tai, kas patinka, ir už tai būti apdovanotai klientų šypsenomis, jų nuoširdžiu džiaugsmu ir lojalumu.

   

  I.Korovina turi didelių ir entuziastingų planų: įvesti medalius į madą, kad jie puoštų ne tik nusipelniusių karininkų aprangas, bet ir įvairių profesijų ar gyvenimo sričių atstovus.  „Juk nesvarbu, ar tu esi sėkmingas verslininkas, geras vairuotojas, mylima mama ar nepakartojama draugė  - kiekvienam yra svarbu būti pripažintam, pagerbtam“, - įsitikinusi I.Korovina. I.Korovina vis dažniau sulaukia užsakymų net tik iš Lietuvos, tad artimiausi jos planai yra plėstis į užsienio šalis.

 • Vaikus džiugina rūbais ir aksesuarais su animaciniais herojais
   

  Vita Monkūnienė, apgynusi KTU magistrantūros diplomą ir gavusi aukščiausią įvertinimą, nusprendė, kad įgytų žinių ji negali „padėti į stalčių“. „Mano darbas buvo vienas tarp 3 geriausių, tai taip pat buvo didelė motyvacija. Neužtenka žinoti, reikia parodyti, jog žinai. Augindama dukrytę aš ir subrandinau savo verslo idėją. Ėmiausi veiklos toje srityje, kurią išmanau“, - pasakojo V.Monkūnienė. 

   

  Moteris įkūrė specializuotą animaciniais herojais puoštų rūbų ir aksesuarų el-parduotuvę vaikams Animaciniaiherojai.lt.

   

  „Norime ne tik suteikti džiaugsmą vaikams, bet ir skatinti mažuosius lavintis su animaciniais herojais.  Sekasi gerai, plečiamės. Stengiamės įgyvendinti socialinį projektą, susijusį su mažųjų lavinimu. Šiam socialiniam tikslui kuriama virtuali lavinamoji erdvė mažiesiems. Joje pateiksime edukacinių animacinių herojų filmukų, lavinamųjų žaidimų, vaikai čia galės virtualiai piešti mylimiausius herojus, ras pamokančių knygučių“, - apie savo verslą kalbėjo  V.Monkūnienė. 

   

  Pradėti verslą V.Monkūnienė galutinai apsisprendė sudalyvavusi VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamuose renginiuose „Išmani moteris“, „BrandLab“, „Verslas veža“.

   

  „Šiuose renginiuose susisteminau, atnaujinau žinias. Ypač padėjo individualios konsultacijos su mentoriais. Susidėliojau taškus ant i  ir nusibrėžiau aiškų kelią. Pasakysiu taip: kai nebežinau, kur kreiptis ar neberandu tikslios informacijos internete, rašau Agnetai Viktoravičiūtei iš „Verslios Lietuvos“ ir gaunu atsakymus į savo klausimus. Smagu, jog „Versli Lietuva“ skatina jaunimą, moteris, mamas imtis savo verslo, dalinasi informacija, bendrauja“, - džiaugėsi V.Monkūnienė.

   

  Moteris pastebėjo, kad dauguma VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamuose renginiuose dalyvaujančių žmonių čia ateina pasisemti ne tik žinių, bet ir drąsos, nes jos pradedant verslą trūksta labiausiai.

   

  V.Monkūnienė pridūrė, kad sėkmė versle jai – tai subrandinta verslo idėja, sunkus darbas ir meilė tam, ką darai, neskaičiuojant darbo valandų.

 • Skėtį autostopininkams sukūręs Laurynas Zavadskis: „Idėja kilo patiems bekeliaujant“
   

  Tam, kad įsiveržtum į verslo pasaulį ir pasiūlytum rinkai ką nors patrauklaus, nebūtina sukurti visiškai naujo produkto, - rašo portalas 15min.lt. Viena iš idėjų – patobulinti ir šiandieniniams poreikiams labiau pritaikyti jau rinkoje esantį produktą. Būtent tokiu keliu drąsiai žengia Ekonomikos ir politikos mokslų studentas Laurynas Zavadskis, su keliais draugais sukūręs skėtį, puikiai tinkantį autostopu keliaujantiems žmonėms.

   

  Idėja kilo keliaujant

  „Viskas prasidėjo praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, kai aš ir mano mergina nusprendėme nuvykti iki festivalio autostopu. Norėjome, kad kelionė vyktų kiek įdomiau ir linksmiau, todėl pradėjome galvoti, ką piešime ar rašysime ant plakato ar drobės. Kai nuėjome į parduotuvę pirkti lipnios juostos, pamačiau stovą su daug skėčių, sekundę sustingau ir šmėstelėjo ši mintis, kitą dieną sulaukęs intensyvaus tėvo skatinimo, nusprendžiau ją realizuoti“, – kaip kilo skėčių autostopininkams idėja, pasakojo L.Zavadskis.

   

  Po to buvo netrumpas skėčio kūrimo procesas. L.Zavadskis teigė, kad siekta jį padaryti kuo funkcionalesnį. „Sukūrėme net 17 prototipų, kol atradome galutinį variantą. Turėjome mintį ir magnetukus lipdyti ant skėčio, kad žmogus galėtų pasidaryti jį kuo patrauklesnį sau, tačiau šią idėją atmetėme dėl svorio. Taip svarstydami visus galimus variantus ir sukūrėme tai, ką dabar turime“, – pasakojo L.Zavadskis.

   

  Savo produktą trys pirmo kurso studentai pavadino „Voymigo“. Tai žodžių „voyage“ (liet. kelionė) ir „amigo“ (liet. draugas) darinys.

   

  Autostopininkų draugas

  L.Zavadskis su kolegomis sukūrė skėtį „Stop“ ženklo pagrindu. „Skėčio spalva raudona, kaip ir minėto ženklo, o ant jo didelė balta ranka su iškeltu nykščiu (autostopininkų ženklas)“, – apie rinkai siūlomo skėčio išvaizdą kalbėjo jaunuolis.

   

  Autostopu keliaujančiam žmogui, visų pirma, reikia, kad vairuotojas jį pamatytų, tikino L.Zavadskis. Šis skėtis padeda tai pasiekti. „Matydami kažką labai panašaus į „Stop“ ženklą vairuotojai automatiškai, instinktyviai sustoja. Tai išbandėme ir patys. Stovėdavome gatvėse ir stebėdavome pravažiuojančias mašinas. Stovėdamas su šiuo skėčiu rankose pastebėjau, kad vairuotojai išties pristabdo, pasižiūri“, – pasakojo „Voymigo“ įkūrėjas.

   

  „Svarbu ir tai, kad ant skėčio paliktas baltas laukelis, lyg lenta. Ant jo autostopu keliaujantis žmogus gali užrašyti, sakykime, kryptį ar ką tik nori. Pristabdęs vairuotojas lengvai tai perskaitys. Rašyti galima paprastu markeriu, o vėliau, kai reikia pakeisti užrašą, pirmasis lengvai nutrinamas“, – skėčio privalumus vardijo L. L.Zavadskis.

   

  Galiausiai, pasak pašnekovo, „Voymigo“ skėtis keliauninkui suteikia ir saugumo – atkreipia vairuotojų dėmesį, priverčia kiek pristabdyti, o tai leis išvengti nelaimių.

   

  Neturėjo patirties

  Paklaustas, kas buvo sunkiausia, kuriant produktą, verslą, L.Zavadskis įvardijo patirties stoką. „Kuriant produktą sunkiausia buvo tai, kad nežinojome, kokios medžiagos dera tarpusavyje, kokios ne, kokių išvis jų yra. Taip pat reikėjo spręsti ir kai kuriuos dizaino klausimus, tačiau vis dėlto tai įveikėme“, – džiaugėsi studentas.

   

  Kiek sunkiau buvo įkurti įmonę, nes šioje sferoje visiškai neturėjome patirties. „Būtent todėl pagalbos kreipėmės į „Verslią Lietuvą“. Su mumis pradėjo bendrauti vienas iš įstaigos darbuotojų ir jo dėka išsprendėme visus rūpimus klausimus. Pats įmonės įkūrimas, užregistravimas nebuvo sunkus – tai labai lengvai galima padaryti internetu. Labiausiai mums rūpėjo teisiniai ir mokesčių klausimai, su tuo visiškai nebuvome susidūrę. Visus reikiamus dalykus susitvarkyti mums ir padėjo „Verslios Lietuvos“ atstovas, ta pagalba jaunam ir versle dar nelabai patyrusiam žmogui – labai svarbi“, – tikino L.Zavadskis.

   

  Nuo galutinio produkto sukūrimo iki pirmojo „Voymigo“ skėčio pardavimo, jaunojo verslininko teigimu, praėjo mėnuo – viską susitvarkyti pavyko palyginti greitai. Pirkėjai jau laukia eilėje – laukiama nauja skėčių partija. (Buvo – Pirmoji partija autostopininkų skėčių jau išparduota – laukiama antroji; pirmųjų skėčių nebuvo tiek daug, stebėjome žmonių susidomėjimą, tai „partija“, kaip ir netinka.). Susidomėjimas nauju produktu, pasak L.Zavadskio, tikrai jaučiamas. Paklaustas, ar neplanuoja kurti skėčio kokiai nors kitai grupei žmonių, jaunuolis atskleidė, kad mąsto apie mokytojus, vedančius vaikus į ekskursijas.

 • Trečiu bandymu sėkmingą startuolį įkūręs R.Laurinavičius: „Siekiame sukurti pasaulinio masto produktą"
   

  Trečias kartas ambicingam ir kūrybiškumo nestokojančiam Ryčiui Laurinavičiui nemelavo. Du ne itin sėkmingus startuolius sukūręs vyras nepabūgo bandyti dar kartą, taip gimė dabar sėkmingai veikiantis ir tarptautinėje rinkoje jau įsitvirtinęs „Soundest“. „Lietuviai bijo pripažinti nesėkmes, man tai nesunku. Pritrūko patirties, buvau dar jaunas“, – šypsodamasis pirmąsias nesėkmes prisiminė R.Laurinavičius. Kodėl ėmėsi bandyti laimę dar kartą, „Soundest“ įkūrėjas atsakė paprastai – norėjo įrodyti, kad gali sukurti lyderiaujantį tarptautinį produktą, tai buvo ambicija.

   

  Tik kone pusantrų metų gyvuojantis startuolis „Soundest“ jau turi daugiau nei 9 000 klientų. Dauguma rinkodaros kompanijos klientų elektroninių laiškų – iš užsienio, R.Laurinavičiaus kartu su partneriais įkurta „Soundest“ aptarnauja daugiau nei 100-o skirtingų valstybių internetines parduotuves. Pats startuolio įkūrėjas jau kelis mėnesius darbuojasi Londone, ten mezga naujus kontaktus, susipažįsta su kitokia darbo kultūra. Apie startuolius, Londoną, sėkmes, nesėkmes bei ambicijas ir kalbamės su vienu iš „Soundest“ įkūrėjų R.Laurinavičiumi.

   

  – „Soundest“ yra jau trečiasis jūsų startuolis. Ar galima sakyti, kad du pirmieji buvo nesėkmingi?

  – Mes, lietuviai, turbūt nelabai mėgstame pripažinti nesėkmes, tačiau aš tai galiu padaryti. Taip, pirmieji du mėginimai sukurti ką nors verto tarptautinio pripažinimo nebuvo vykę. Pirmąjį startuolį įkūriau maždaug prieš šešerius metus. Tada iš tiesų labai trūko patirties ir dėl elementarių dalykų nežinojimo buvo padaryta labai daug klaidų. Antrasis bandymas, nors Lietuvoje ir buvo populiarus, tačiau komercinės sėkmės ir tarptautinio pripažinimo nesulaukė, o pastarasis, mano galva, startuoliui yra svarbiausias dalykas.
   

  – Po kelių nesėkmių didžioji dalis nuleistų rankas. Kodėl ryžotės trečiajam? Asmeninės ambicijos, intuicija?

  – Visų pirma, matyt, todėl, kad esu užsispyręs. Vedė į priekį noras parodyti, kad lietuviai gali sukurti pasaulinio masto produktą. Tokių pavyzdžių, aišku, jau yra, tačiau tai buvo ir asmeninė ambicija – sukurti lyderiaujantį tarptautinį produktą. Antrasis svarbus veiksnys, suteikęs drąsos trečiam bandymui – suburta puiki profesionalų komanda.

   

  – Atsargiai kalbate, kad „Soundest“ veikiausiai yra tai, ko siekėte. Kas leidžia jums manyti, kad tai jau vykęs startuolis?

  – Pirmiausia tai – klientų spektras. „Soundest“ mes paleidome 2014-ųjų vasarį, o dabar mūsų paslaugomis naudojasi daugiau nei 9 000 elektroninių parduotuvių daugiau nei iš 110 pasaulio valstybių. Daugiau nei pusė mūsų klientų yra iš Jungtinių Amerikos Valstijų, taip pat aptarnaujame nemažai Jungtinės Karalystės, Kanados, Australijos elektroninių parduotuvių, turime ir egzotiškų klientų – iš Belizo ar Havajų. Antrasis veiksnys tas, kad su šiuo startuoliu gana anksti pradėjome uždirbti pinigus. Nors visų savo einamųjų mėnesinių kaštų dar nepadengiame iš pajamų, bet jos nuolat auga.

   

  – Pats dabar jau kelis mėnesius darbuojatės iš Londono. Kaip atsiradote ten, kodėl pasiryžote vykti ten?

  – Išvykau su labai gerai suprantamu tikslu – ieškoti partnerių, naujų kontaktų, o tai daryti visada yra lengviau, kai esi arčiau savo klientų. Tikslas buvo rasti įmonių, agentūrų, kurios programuoja e. parduotuves ir pasiūlyti joms naudoti mūsų įrankį arba sutarti, kad rekomenduotų savo klientams. Atvažiavęs į Londoną, pamenu, jaučiausi kaip baigęs mokyklą ir į Vilnių iš kaimo atvažiavęs jaunuolis. Svarbiausias dalykas, ko čia reikia, – pažintys. Labai svarbūs buvo „Verslios Lietuvos“ organizuoto „Startup Lithuania Roadshow“ metu užmegzti ryšiai. Viena iš projekto stotelių ir buvo renginys Londone, kurio metu pavyko susipažinti su keliais mums svarbiais žmonėmis. Nuo jų, aišku, čia ir pradėjau megzti savo socialinį tinklą, jie man labai geranoriškai padėjo, supažindino su kitais reikiamais žmonėmis ir viskas taip mezgasi iki šiol.

   

  – Kuo skiriasi visuomenės, kitų verslininkų požiūris į startuolį Lietuvoje ir Anglijoje?

  – Reikėtų pabrėžti tai, kad ten startuolių yra kur kas daugiau nei Lietuvoje, todėl buvimas Londone, kurį galima vadinti Europos startuolių sostine, turi daug privalumų. Sutinki labai daug tokių pat kaip tu ir dalinimasis patirtimi vyksta kur kas aktyviau. Nesakau, kad tai nevyksta Lietuvoje. Prie startuolių ekosistemos vystymo, jų skatinimo ir būrimo dalintis patirtimi kone daugiausia Lietuvoje prisideda „Versli Lietuva“. Ši organizacija atlieka tikrai labai didelį ir svarbų darbą. Dėl kitų verslininkų požiūrio, sakyčiau, tiek Lietuvoje, tiek ten – panašiai. Mažesni verslai į startuolius žiūri palankiau, didelės įmonės – kiek atsargiau, nes joms reikia užtikrintumo, garantijų, kompleksinių sprendimų, ko maža įmonė dažniausiai pasiūlyti negali. Didelės įmonės, kai perka paslaugą ar produktą jį ketina naudoti dar 10 metų, būtent todėl į startuolius žiūri atsargiai. Gal kiek skiriasi valstybės požiūris. Didžioji Britanija, o ypač Londonas, į startuolius investuoja labai daug. Daug dėmesio skiriama ir tam, kad kuo daugiau startuolių atvažiuotų pas juos, kurtųsi būtent šiame mieste. Kokios priemonėms tam pasitelkiamos? Visų pirma, ten yra labai daug institucijų, kurios padeda startuoliams atvykti, įsikurti, konsultuoja įmonių įkūrimo ir visais kitais rūpimais klausimais bei visa tai daro nemokamai. Antra, yra nemenka finansinė motyvacija. Verslo angelai (daugiausia tai – turtingi privatūs asmenys), pasiryžę investuoti į startuolį ankstyvoje jo stadijoje iki 250 000 svarų, 50 proc. šios sumos atgauna per mokesčių lengvatas. Tai tikrai padrąsina investuoti į startuolius. Lietuvoje startuolių ekosistemą ugdo ir sėkmingai augina „Versli Lietuva“. O patys startuoliai tikrai vertina tai, ką daro ši įstaiga, nes tai atitinka bendruomenės poreikius. „Verslios Lietuvos“ startuoliams organizuojami renginiai ir projektai duoda akivaizdžių rezultatų.

 • Kuriant savo verslą svarbiausia – nenuleisti rankų
   

  Įmonės „Snetlauža“ direktorius Richardas Laužadis penkerius metus darbavosi užsienyje. Būdamas ten vyras susimąstė, kodėl gi jis negalėtų pradėti savo verslo. „Užsidegiau šia mintimi, susiradau bendramintį Sergejų ir kartu pradėjome ieškoti idėjų, kurios būtų perspektyvios ir atneštų mums pajamų. Turėjome įvairių minčių, tačiau paanalizavę rinką suprasdavome, kad Rokiškyje jos nepasiteisins“, - sako R. Laužadis.

   

  Tinkamos idėjos paieškos užsitęsė beveik dvejus metus, tačiau galiausiai vyriškiai įkūrė UAB „Snetlauža“ ir tiki, kad neapsiriko. „Idėja užsiimti sodo priežiūros, pastolių, klojinių, kitų statybinių įrankių ir statybinės technikos nuoma kilo pastebėjus, kad Rokiškyje tokias paslaugas labai mažai kas teikia, o poreikis yra nemažas. Mūsų paslaugos reikalingos žmonėms, kurie vykdo savo pastatų ar butų remontą, taip pat statybininkams, dažytojams“, - pasakoja R.Laužadis.

   

  Šiandien įmonė aptarnauja ne tik žmones, smulkius verslininkus, kurie užsiima statybų darbais, pastatų bei patalpų remontu, bet ir dideles įmones: „Rokiškio apdaila“, „Panevėžio keliai“ ir kt. Rokiškėnai ir toliau stengiasi ieškoti didesnių klientų, su kuriais galėtų pasirašyti ilgalaikes sutartis. Be to, praėjus pusmečiui nuo veiklos pradžios, jie nutarė plėsti savo verslą ir atidarė autoservisą lengviesiems automobiliams. „Užsiimame važiuoklės, variklių, purkštukų restauravimu ir patikra, automobilių diagnostika bei kitomis paslaugomis, kurių Rokiškyje trūksta“, - kalba R.Laužadis.

   

  Visai neseniai verslininkai pradėjo teikti paslaugą, kuri yra naujiena visoje Lietuvoje. „Esame treti Lietuvoje, kurie turime būtent tokią garų mašiną, paremtą naujausiomis technologijomis. Vykstame į kliento namus, atnaujiname pirčių medieną, plyteles, kilimus, baldus, odą, valome automobilius“, - teigia R.Laužadis.Įmonės „Snetlauža“ kūrėjai įsitikinę, kad svarbiausia savo paslaugas suteikti kokybiškai ir laiku – nuo to priklauso verslo sėkmė. Be to, pati geriausia reklama įmonei yra tuomet, kai žmonės lieka patenkinti teikiamomis paslaugomis ir kitiems rekomenduoja jomis pasinaudoti.

   

  Plėsti veiklą verslininkai ketina ir ateityje, sako jau turintys idėjų, tačiau joms įgyvendinti kol kas trūksta lėšų. Tiesa, galvodami apie verslo plėtrą, jie nepamiršta ir jo pradžios. „Jau beieškant idėjų verslui, iškilo daugybė klausimų apie reikalavimus, leidimus,  licencijas. Domino ir, kokią verslo formą pasirinkti, kokie mokesčiai taikomi, kaip parengti steigimo dokumentus. Kadangi trūko informacijos ir laiko, kreipiausi į VšĮ „Versli Lietuva“ atstovę Ina Smalinskienę ir neapsirikau, nes gavau reikiamą pagalbą mus dominančiais verslo pradžios, paramos klausimais. Ina taip pat padėjo parengti UAB steigimo dokumentus. Tad sutaupiau nemažai savo brangaus laiko, gavau reikiamą informaciją ir šios paslaugos man nieko nekainavo“, - verslo pradžią prisimena R.Laužadis.

 • „Integrated Optics“ direktorius E.Pabrėža: „Sparnų“ nauda – kompetentingo darbuotojo įgijimas“
   

  Pasibaigęs „Verslios Lietuvos“ organizuotas jaunųjų eksporto lyderių projektas „Sparnai“ – sukūrė 650 000 Eur vertės ir besiplečiančioms Lietuvos įmonėms atvėrė 47 rinkų duris. Jaunuoliams tai buvo galimybė įgyti neįkainojamos patirties ir įsidarbinti Lietuvoje, o įmonėms – naudojant nedidelius resursus gauti motyvuotą ir kvalifikuotą specialistą. Vienos iš „Sparnų“ programoje dalyvavusių įmonių „Integrated Optics“ vadovas Evaldas Pabrėža labiausiai vertino – profesionalią pagalbą. Įmonės savininko teigimu, didžiausia iš „Sparnų“ gauta nauda – tai, kad pavyko su „sparniuku“ sutarti dėl nuolatinio darbo įmonėje - rašo portalas 15min.lt.

   

  Suteikta puiki galimybė

  Ultra kompaktiškų lazerinių šaltinių ir išmanios lazerių valdymo elektronikos kūrimo bei gamybos įmonės „Integrated Optics“ vadovas E.Pabrėža tikino, kad „Sparnai“ buvo puiki galimybė įmonėms patyrinėti naujas rinkas. „Taip pat tai buvo proga į savo komandą pritraukti kvalifikuotą žmogų. Matėme, kad tie jauni žmonės jau turi patirties įvairiose srityse ir gali įmonėms pasiūlyti itin naudingų dalykų. Mūsų „sparniukas“ turėjo patirties biotechnologijų srityje. Tai sritis, kurioje mūsų klientai jau dirbo, o mes apie ją išmanėme dar nepakankamai. Būtent todėl jaunuolio atėjimas į komandą mums buvo labai naudingas“, – kalbėjo „Integrated Optics“ direktorius.

   

  Paklausus, kiek laiko truko „sparniuko“ adaptacija prie komandos, prie naujų darbų, E.Pabrėža atsakė – apie mėnesį. „Viskas priklauso, matyt, nuo to, kokias užduotis pavedi įvykdyti. Mes nekėlėme reikalavimų įsigilinti į mūsų produktą, jo specifiką ar pan.

   

  Jam patikėjome verslo plėtros, santykių su distributoriais, jų sąlygų aptarimo, audito ir pan. klausimus. Iš tiesų, jis yra labai kompetentingas, „Verslios Lietuvos“ mokymuose ir kitose įmonėse įgyta patirtis jam padėjo puikiai susitvarkyti su minėtomis užduotimis. Tam, kad visiškai „įsivažiuotų“, jam prireikė kokio mėnesio“, – pasakojo verslininkas.

   

  Nauda – pats „sparniukas“

  Įvardyti naudą konkrečia suma pinigų, anot E.Pabrėžos, jo verslo srityje nelengva. „Sparniukas“ anot, „Integrated Optics“ vadovo atliko labai daug ir naudingo darbo. „Jam buvo patikėti paruošti įmonę dalyvauti trijose parodose. Tai – tikrai nelengvas darbas. Tam, kad įmonė gerai pasirodytų parodoje, reikia nemenkai paplušėti.

   

  Be to, „sparniukas“ suorganizavo apie 100 B2B susitikimų su partneriais, kurių metu buvo aptariami jau konkretūs pasiūlymai. Ir tai užėmė tik kokių 30 proc. jo darbo, taigi – rezultatai puikūs. Nežinau, ar kuris iš dirbančiųjų įmonių būtų tokių pasiekęs per tokį laiką“, – gerų žodžių jaunam specialistui negailėjo E.Pabrėža.

   

  Vis dėlto, didžiausia nauda „Integrated Optics“ įvardijo paties „sparniuko“ atradimą. E.Pabrėžos teigimu, rasti komandai tinkamą, motyvuotą ir kvalifikuotą žmogų – labai sunku. „Labai džiaugiuosi tuo, kad pavyko su „sparniuku“ sutarti, kad liktų mūsų įmonėje nuolatiniam darbui“, – tikino dalyvavimu „Sparnų“ programoje patenkintas E.Pabrėža.

   

  Įvairi patirtis

  Apie „Sparnų“ programą kalbėjęs „Integrated Optics“ įmonės „sparniukas“ Simonas Stankus vienu didžiausių projekto privalumų įvardino suteiktą galimybę įgyti patirties trijose skirtingose įmonėse: „Tai buvo labai naudinga, manau, tai galiu sakyti visų dalyvių vardu. Atėję į „Verslią Lietuvą“ mes galvojome, kad apie eksportą žinome daug. Ši programa parodė, kad mokytis visada yra ko.

   

  Vienu iš didžiausių privalumų įvardinčiau suteiktą galimybę dirbti trijose skirtingų sričių įmonėse. Visų pirma, tai leido mokytis vis naujų dalykų, sužinoti, ko nežinome ir kuria kryptimi turime judėti. Antra, labai gera patirtis kas pusę metų išlipti iš komforto zonos, tai grūdina, kalbant tiek apie darbą, tiek apie įsiliejimą į naują komandą.“

   

  S. Stankus dėkojo „Integrated Optics“ įmonei už tai, kad nesistengė jo kuo labiau supažindinti su sudėtingais produktais, o leido jam atsiskleisti toje srityje, kurioje vaikinas turėjo patirties.

   

  „Esu labai dėkingas „Integrated Optics, kurie nesistengė manęs išmokyti visko apie lazerius, o rado nišą, kurioje aš galiu jiems padėti. Manau, tai yra labai geras pavyzdys visoms technologijų kompanijoms, kad skirtingus darbus turi dirbti skirtingi žmonės. Kalbu apie tai, kad sudėtingus produktus gaminančioms įmonėms yra reikalingi ne tik geri specialistai, bet ir geri pardavėjai“, – dėstė „Sparnų“ dalyvis.

   

  S. Stankus teigė, kad sutarimas ir toliau dirbti kartu tarp jo ir „Integrated Optics“ pasiektas abipusiu noru. „Aš dirbau maksimaliai, kiek tik galėjau, o pati įmonė man suteikė puikią aplinką. Kai komanda yra puiki, ir darbas sekasi geriau“, – pasakojo vaikinas. S.Stankaus džiaugėsi, kad įmonė įvertino jo pastangas ir pasiūlė likti tęsti pradėtų darbų.

 • Šiaulietės verslas – šventė miestiečiams ir miesto svečiams
   

  ,,Mano verslas – tai nesibaigianti šventė”, - teigia Justina Dranginytė-Stočkė, pristatydama savo renginių ir švenčių organizavimo įmonę “Spalvingi renginiai“. Šiaulių universitete ši jauna moteris įgijo edukologijos magistrantūros laipsnį, o po to kurį laiką dirbo kaimo mokyklėlėje. Dar studijų metais Justina dirbo užsienyje, tad atsiradus galimybei ši jauna veržli moteris ir vėl išvyko į Londoną. Galiausi įvairi patirtis ne tik nepakišo jai kojos, bet ir padėjo pamatus sėkmingam verslui.

   

  Į Lietuvą sugražino meilė

  Justina pasakoja, kad iš Londono į Lietuvą ji sugrįžo dėl meilės. Iš pradžių ji pradėjo dirbti anglų kalbos dėstytoja Šiaurės Lietuvos kolegijoje, o vėliau įsidarbino Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijoje. Jau tada jai teko organizuoti įvairius renginius, bendrauti su kitų organizacijų atstovais.

   

  Kas yra verslas Justina suprato, tapusi Šiaulių pramonininkų asociacijos vykdančiąja direktore. “Atrodo, jog pats gyvenimas viską numatė, kryptingai vesdamas mane nuosavo verslo link,”-  sako šiandien sėkmingai veikiančios bendrovės savininkė. Ji labai vertina sukauptą įvarią gyvenimo patirtį, kurią įgavo dar prieš įkurdama savo įmonę.

   

  Kiekviena diena virsta švente

  “Romantiškoji šios srities pusė kartais yra ir varginanti, nes tai emociškai stiprus uždavinys: įgyvendinti kažkieno svajonę taip, kad tai būtų viena įsimintiniausių jų dienų,”- atskleidžia verslininkė. Vis dėlto, Justina džiaugiasi, darydama tai, ką moka geriausiai, o galimybė padėti kitiems žmonėms švęsti gyvenimą ir ją pačią kasdien užkrečia šventine nuotaika.

   

  Tobulėti ir mokytis Justiną moko pats verslas. Vis reiklesni užsakovų pageidavimai kelia jai įdomius iššūkius bei skatina kūrybiškumą. O niekada nestovintis vietoje gyvenimas išmoko originalumo. Besisukdama versle, ji taip pat suprato - pažintys ir bendravimo įgūdžiai ateina tik per laiką, o subręsti tada, kai užplūsta nenumaldomas pokyčių noras.

   

  Įkvėpė nepasiduoti

  Itin konstruktyvios pagalbos steigiant įmonę, renkantis verslo formatą jaunai verslininkei suteikė VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Mažeikiuose, Radviliškyje ir Naujojoje Akmenėje Auksė Vizbarienė.  Sukauptos žinios, įgytos dalyvaujant VšĮ ,,Verslios Lietuvos” organizuojamuose seminaruose, pavyzdžiui ,,Pardavimų organizavimas – kaip parduoti orą‘‘, ,,Rinkodara‘‘ ir ,,Kaip suformuoti geriausią komandą‘‘, Justinai labai pasitarnavo vėliau vystant savo verslą.

   

  Renginių organizavimo verslas yra labai rizikingas bei reikalaujantis itin greitų ir efektyvių sprendimų, nes juose ir mažos smulkmenos gali tapti rimtais trikdžiais, Justina susiduria su daug iššūkių, tačiau visus juos priima. Būtent VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktoriaus Dovydo Varkulevičiaus pasakyti žodžiai: „Jei jis po pirmos nesėkmės nenuleidžia rankų, tai yra pasmerktas sėkmei,” iki šiol įkvepia Justiną nepasiduoti.

 • Internetinės drabužių parduotuvės įkūrėja: svarbiausia - žinojimas, kad tu gali!
   

  Internetinės drabužių parduotuvės www.atrodykstilingai.lt įkūrėja Justina Šabanaitė, sprendimo dirbti sau toli gražu nesigaili – verslauti mergina svajojo nuo mažų dienų. Šia kryptimi moteris judėjo kryptingai – baigė verslo administravimo studijas, dirbo pagal įgytą specialybę. Prabėgus kuriam laikui J.Šabanaitė suprato, kad nori dirbti tiesiog sau ir laikas pradėti įgyvendinti idėją.

   

  Kokią sritį pasirinkti, moteriai klausimų nekilo – visada domėjosi drabužiais, naujausiomis stiliaus tendencijomis, todėl nusprendė įkurti internetinę parduotuvę. J.Šabanaitė nepabijojo ir didžiulės konkurencijos. Užsiimančiųjų panašia veikla apstu, tačiau moteris pasiryžo klientus sužavėti ne tik drabužių, bet ir pačios internetinės parduotuvės elegancija bei subtilumu.

   

  J.Šabanaitė priminė, kad vien sugalvoti verslo idėją – toli gražu ne visas darbas. „Tada prasideda detalesnės informacijos paieška internete. Mane domino viskas: nuo ko pradėti verslą internete, kaip užfiksuoti norimą veiklos vykdymą, kaip išrašyti sąskaitas faktūras, ar vykdant veiklą yra būtinas kasos aparatas ir begalė kitų klausimų. Naršydama internete radau Verslios Lietuvos svetainėje esančią pradedantiems verslininkams skirtą rubriką. Net nesvarsčiusi parašiau jiems laišką su visais man rūpimais klausimais. Man pagelbėjo vyr. projektų vadovė Agneta Viktoravičiūtė, jos dėka gavau atsakymus į visus rūpimus klausimus“, – pasakojo el. parduotuvės įkūrėja.

   

  Sunkumų, J.Šabanaitės teigimu, buvo – ir mažesnių, ir didesnių. Teko pradėti su minimaliais finansais, sugalvoti tinkamą pavadinimą, susitvarkyti reikiamus dokumentus ir pan., tačiau, verslininkė pabrėžė, kad atkakliai siekiant tikslo, viskas įmanoma.

   

  Be to, J.Šabanaitės teigimu, verslą reikėtų vertinti ne tik pinigine išraiška, juk svarbus ir vidinių ambicijų siekimas bei saviraiška. Anot verslininkės, vienas svarbiausių verslo suteikiamų dalykų – žinojimas, kad tu gali!

 • Plungiškė verslo ėmėsi užgrūdinta gyvenimo negandų
   

  Kas svarbiau imantis nuosavo verslo - jaunatviškas maksimalizmas ar gyvenimiška patirtis? „Optimalaus amžiaus pradėti verslą turbūt nėra“, -  sako Birutė Petrauskienė, kuri sėkmingai vysto veiklą trečius metus – yra įkūrusi sveikatos mokymus teikiančią įmonę „Higimeda“.

   

  „VšĮ „Plungės ligoninė“ išdirbau 36 metus, skubios pagalbos skyriuje. Dėl pablogėjusios sveikatos ir padidinto darbo krūvio išėjau iš darbo ir vis pagalvodavau apie savo įmonę. Esu veikli, turėjau pakankamą žinių bagažą, reikiamų gebėjimų, turėjau patirties ir norėjosi jas panaudoti bei realizuoti save“, - prisimena B.Petrauskienė.

   

  Jos verslo idėja - vykdyti privalomuosius sveikatos mokymus. Dvi šiai veiklai reikalingas licencijas B.Petrauskienė turėjo, bet jai reikėjo dar vienos. Specializacijos moteris laukė 3 metus, bet tuo pat metu ruošė medžiagą būsimoms paskaitoms, domėjosi kaip pradėti verslą.

   

  „Vyro išdavystė privertė labiau pasitikėti savimi ir imtis ryžtingų veiksmų. Gyvenimas ties tuo nesibaigia, tai mane dar labiau užgrūdino. Nusprendžiau nepalūžti, nedejuoti ir neraudoti, o imtis veiksmų. Pinigų neturėjau. Mokslams, įmonei įkurti ir mokymo priemonėms įsigyti reikėjo kelių dešimčių tūkstančių litų. Plungės darbo biržoje sužinojau, kad turint negalią, galimą teikti paraišką gauti paramai pagal „Savarankiško užimtumo rėmimo“ programą. Kaip pildyti projekto paraišką, verslo planą konsultavausi su VšĮ „Versli Lietuva“ atstove Plungėje, pasinaudojome ir verslo plano skaičiuokle“, - pasakoja B.Petrauskienė.

   

  Pradinį kapitalą įmonei įsteigti skyrė sūnus. Vaikai, draugai B.Petrauskienę palaikė morališkai ir neleido nuleisti rankų.„Su gerų žmonių pagalba įkūriau įmonę. Įmonės steigimo klausimais daug padėjo VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Plungėje Gražina Lukošienė. Nors ir tikrai nelengva žengti pirmus verslo žingsnius, bet tikrai verta, jeigu turite realią idėją, svajonę - kaip kad aš turėjau“, - skatina B.Petrauskienė.

   

  Moteris veiklą vykdo trečius metus ir toliau bendradarbiauja su VšĮ „Versli Lietuva“ atstove Plungėje, kreipiasi, jei iškyla klausimų, susijusių su verslu - moterys visada randa geriausią sprendimą. Per UAB “Higimeda“ gyvavimo metus privalomuosius sveikatos mokymus išklausė daugiau nei 3500  žmonių. Apklausos rodo, kad žmonės lieka patenkinti dėstoma medžiaga, vaizdo priemonėmis, įgyjama praktika. B.Petrauskienė džiaugiasi, jog gali perduoti žinias kitiems, suteikti svarbios informacijos, kad darbuotojai išklausę kursus, žinias pritaikys savo darbovietėse.

   

  „Ko išmokau iš gyvenimo? Jis tęsiasi: reikia gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Užsidaro durys, atsidaro langas... Svarbu norėti, tikėti ir domėtis“, - šypsosi B.Petrauskienė.

 • Menas neparduoti savo idėjos arba 5 mėnesių galerijos sėkmės formulė
   

  “Idėja kurti internetinę meno platformą  (kaip ir dauguma gerų idėjų) kilo važiuojant automobiliu” – dar ir dabar šypsosi Paulius Mekionis, vienas Luxart.club galerijos įkūrėjų. - Praėjus metams, atrodo, kad tuomet mūsų idėja buvo utopinė, ir smagiai pasijuokę nė velnio negalvojom, kad po metų turėsime ne tik internetinę meno galeriją kiekvieną mėnesį sulaukiančią daugiau kaip 6 tūkstančių unikalių vartotojų, bet kartu turėsime savo darbo vietą prestižinėje „Pilies galerijoje“ Vilniuje, kartu su besikuriančia autorizuotų paveikslų reprodukcijų parduotuve prekybos centre „Ozas”.

   

  Verslas prasidėjo nuo reklamos mamai

  O viskas prasidėjo, kai Paulius ir Martynas baiginėdami verslo informacijos studijas Vilniaus Universitete nusprendė užsiimti Martyno mamos, dabar jau žinomos tapytojos Eurikos Urbonavičiūtės, darbų rinkodara. Vaikinai netruko sukurti internetinį Eurikos puslapį, išleisti autorės biografinę knyga, surasti partnerių besidominčių autorės kūryba užsienyje, padėti suvaldyti socialinių tinklų paskyras bei tapti geriau matomai internete.

   

  Vasarą aktyviai padirbėję meno rinkoje, iki tol patirties joje neturėję kurso draugai, sugebėjo 5 kartus išauginti autorės paveikslų pardavimus ir padidinti jos žinomumą. Supratę, jog meno rinka lietuviškame internete vis dar žengia pirmuosius žingsnius, Paulius i Martynas nusprendė pritaikyti sukauptą patirtį ir žinias sukurdami savo galeriją internete.

   

  “Tuomet mus lydėjo sėkmė. Turėjome Eurikos užnugarį, bet vis tiek jautėmės “žali”. Neįsivaizdavome nuo ko pradėti, neturėjome jokių buhalterinių ar teisinių žinių. Buvo tik idėja, kuri iš viso verslo starto komplekto atrodė pati suprantamiausia, tačiau reikėjo kurti verslo infrastruktūrą nuo A iki Z” – pažymi Martynas Bacevičius.

   

  Sudomino skelbimas "Facebook'e"

  Teisinės veiklos formos parinkimas, buhalterija, sutartys, mokesčiai, autorių honorarai – tai tik maža dalis iššūkių su kuriais susidūrė idėjos vystytojai. Visai atsitiktinai socialininame tinkle „Facebook“ pamatę “Verslios Lietuvos” skelbimą apie nemokamą pagalbą jaunam verslui, būsimieji galeristai nedvejojo ir suprato, kad tai gali padėti atsikratyti daugybės galvos skausmų, trukdančių pradėti veiklą.

   

  “Vos tik užmezgę kontaktą su “Verslios Lietuvos” konsultantais, supratome, jog čia dirba savo darbą išmanantys profesionalai, kurie kasdien susiduria su jauno verslo problemomis” – atsimena P.Mekionis. “Supratome, jog norėdami daugiau laiko skirti savo idėjos vystymui, galime visiškai pasitikėti valstybės iniciatyva ir jauno verslo lengvatomis”, – tęsia M.Bacevičius.

   

  Šiandien vaikinai džiaugiasi sutaupę daugybę laiko ir rūpesčių steigdami mažąją bendriją, suradę optimaliausią honorarų išmokėjimo modelį autoriams bei gavę visą informaciją, susijusią su mokesčių lengvatomis jaunam verslui. “Šiandien kuriant verslą, didžiausias stabdis yra ne verslo vystymas, bet būtent elementarių žinių trūkumas, kaip tą verslą įsteigti ir teisingai valdyti. Neįsivaizduojame, kuriame verslo proceso etape būtume šiandien be “Verslios Lietuvos” konsultacijų”, – tikina P.Mekionis.

   

  Atsisakė investicijos

  Su tvirtai padėtais pamatais šiandien galeristai džiaugiasi kasdien augančiomis verslo apimtimis ir plėtra. “Jeigu prieš metus, kas nors būtų pasakęs, jog po 5 mėnesių galerijos veiklos atsiras pirmieji susidomėję investuotojai, kurie bus linkę investuoti 100 tūkstančių eurų ir mes sugebėsime tų pinigų atsisakyti, turbūt niekas nebūtų patikėjęs”, – įspūdžiais dalijasi Martynas.

   

  “Nesame prieš investicijas, tiesiog supratome, kad šiandien galime valdyti įmonę dviese. Nežinome ar pasielgėme teisingai, bet giliai viduje jaučiame, kad kol kas daug ką galime patys”, – tvirtina P.Mekionis.  Galeristai prasitarė, kad geriausi partneriai jiems yra žmonės iš meno pasaulio – tai mūsų klubo menininkai bei būsima Luxart.club partnerė – „Pilies Galerijos“ direktorė Danguolė Stachura, su kuria vaikinai ketina toliau vystyti savo idėją ir pasiekti užsienio rinkas.

   

  5 mėnesius nuo oficialaus atidarymo skaičiuojančios meno galerijos Luxart.club įkūrėjai vienbalsiai tikina, jog kuriant verslą nėra svarbiausia turėti geriausią įmanomą verslo scenarijų  su visais aiškiais nežinomaisiais, daug svarbiau daryti, tai, kuo tiki ir palikti baimę keliančius veiksnius profesionalams, kurie galiausiai parodys, jog baimės yra tik mažos problemos, stabdančios nuo sėkmės.

 • „Yzio kartos“ įkūrėja N.Narsaitė: „Rūšiuodama pomidorus supratau – darysiu viską, kad ten negrįžčiau“
   
  „Yzio kartos“ įkūrėja N.Narsaitė: „Rūšiuodama pomidorus supratau – darysiu viską, kad ten negrįžčiau“

  „Svarbu žinoti, kur esi ir kur nori būti. Geriausiai save gali pažinti tokioje situacijoje, kurioje niekada nesitikėjai atsidurti – taip galėčiau pasakyti po savo darbo patirties Anglijoje. Iki tol nežinojau, ką norėčiau dirbti baigusi studijas, o kartais apimta kažkokios plintančios emigracijos ekstazės, vis pagalvodavau apie vadybininkės darbą Londono parduotuvėje. Dabar sėdžiu prie savo projektų ir po dešimt, ir po keturiolika valandų per dieną. Malonus darbas yra kartu ir laisvalaikis. Kai pažvelgiu per savo buto langą, matau – esu ten, kur ir norėjau būti“, – pasakoja savo sėkmės istoriją Neringa Narsaitė.

   

  (Ne)tikroji laimė

  Londono parduotuvėje taip ir nedirbau, tačiau trumpai pažinti emigracijos skonį teko. Nors studijų metais tikrai negyvenau kaip daugelis studentų „ant grikių dietos“, galėjau lankytis įvairiuose renginiuose ir pati organizuoti vakarėlius tėvų išlaikomame nuomotame bute, po pirmo kurso nusprendžiau vasarą padirbėti viename Anglijos fabrike.

  Dabar juokinga prisiminti save šeštą ryto įšokusią į purviną kombinezoną ir atrinkinėjančią sveikus pomidorus iš supuvusių, nuo kurių mane vėliau dar ir alergija apėmė. Tada nesijuokiau.

  Iki to, ką turi dabar, reikėjo nueiti ilgą ir sunkų kelią. Paradoksalu, bet berūšiuodama pomidorus ir supratau, kas man yra laimė. Žinojau, padarysiu bet ką, kad tik nereikėtų ten grįžti.

   

  Į galvą įsileidžiame demonus

  Gerai nepasvarsčiusi įstojau į žurnalistikos specialybę, kuri man nuo pirmųjų mėnesių buvo tikra katorga. Studijų programa nebuvo bloga, tai aš buvau bloga tai studijų programai. Netrukus supratau, kad ne į tas roges įšokau, bet perstoti į kitas studijas atrodė tiesiog nesuvokiama.

  Dabar galvoju, kad jei ne mano studijos, kuriose nemačiau savęs, nebūčiau užsirašiusi į pirmuosius žurnalistikos kursus ir neatlikusi praktikos vienoje redakcijoje.

  Vėliau sekė universiteto radijas, kuriame praleidau trejus nuostabius metus. Buvo baisu, galvojau, turėsiu kalbėti tiesioginiame radijo eteryje savo akivaizdžiai girdima gimtąja tarme, bet viskas buvo paprasčiau nei maniau.

  Mes dažnai patys į savo galvą įsileidžiame įvairius demonus, nors iš tiesų tereikia išlįsti iš savo kiauto ir tave visi mielai priims. Pradėjau rašyti straipsnius radijo tinklalapiui, o radiją palikau kaip naujienų redaktorė, kuri mokė kitus studentus rašyti straipsnius ir organizavo jiems mokymus.

   

  Svajonių darbas

  Dar dvejus metus pradirbau kolegijoje, tą laikotarpį gali vadinti „kiečiausia“ patirtimi. Turėjau įveikti daug iššūkių, vadovauti aukštosios mokyklos senbuviams, nepasiduoti intrigoms. Susidoroti su jais sekėsi gerai, tačiau jaučiau, kad ten ne mano vieta.

  Prieš išeidama iš darbo susipažinau su „Verslios Lietuvos“ atstove regione Egle, kuri mane uždegė idėja kurti savo įmonę. Ji nuoširdžiai patikėjo mano idėja ir nuolat ragino veikti: konsultavo juridinės formos pasirinkimo, mokesčių klausimais, padėjo užpildyti įmonės steigimo dokumentus.

  Šiuo metu esame pasirašę Metinės Globos sutartį, tad nuolat konsultuoja įvairiais mokesčių, apskaitos, sutarčių, finansavimo, darbuotojų įdarbinimo ir apskritai verslo plėtros klausimais. Manau, jog konsultacijų dėka verslo nesėkmės rizika sumažėja iki minimumo, nes visi žingsniai apskaičiuoti ir pamatuoti. Dažnai daug kas iš pažįstamų sakė, kad nerizikuočiau, nes verslas pasmerktas žlugti, bet aš neklausiau.

  Tiesa, susidūrusi su sunkumais vis galvodavau, kad reikia atsisakyti šitos idėjos, bet jau kitą dieną vėl nerdavau į avantiūras.

  Tai tęsėsi kelis mėnesius, kol pradėjau gauti pajamas iš savo veiklos. Iš pradžių persikrausčius gyventi į Vilnių, teko imtis neapmokamų komunikacijos projektų, kad susirasčiau naujų pažinčių, kad turėčiau ką įrašyti į savo agentūros portfolio. Per du mėnesius nuo įmonės „Yzio karta“ įkūrimo taip įsisukau į darbus, kad net sunku pagalvoti, jog galėčiau daryti ne tai, ką dabar darau.

  „Yzio karta“ – komunikacijos agentūra, kurioje dirba žmonės su nežabota fantazija, originaliomis idėjomis, siekiantys, kad įmonės ir jų klientai rastų vieni kitus greičiau bei paprasčiau. Džiaugiuosi, kad per 4 mėn. pavyko surasti ne tik kelias smulkias įmones-klientes, bet ir 5 stiprius partnerius bei 1 ilgalaikį klientą.

  Viską padariau savo jėgomis – po įmonės įsteigimo per 4 mėn. neinvestuota jokių finansų į įmonę, partnerių ir klientų ieškota pasitelkus tik savo gebėjimus.

  Ką reiškia sėkmė versle? Kai dėl kokybiškų paslaugų tavo įmonę rekomenduoja partneriai ir klientai kitiems. Būtent tokios rekomendacijos ir padėjo neinvestavus pinigų užsidirbti pirmuosius finansus. Žinoma, sudėtinga, kai esi stiprus vienoje srityje, o kitose nesi toks gabus, reikia nemažai ir greit mokytis. Bet užsispyrus viskas įmanoma ir sėkmė paprastai priklauso nuo paties įdėtų pastangų.

  Visada svajojau turėti darbą, kuriame nereikės dirbti nuo aštuonių ryto iki penkių valandų vakaro. Dabar sėdžiu prie savo projektų ir po dešimt, ir po keturiolika valandų per dieną. Malonus darbas yra kartu ir laisvalaikis. Kai pažvelgiu per savo buto langą, matau – esu ten, kur ir norėjau būti.

 • Verslas gimė iš meilės šunims
   

  „Sėkmė versle man - tai visu pirma laisvė daryti tai, kas teikia džiaugsmą ir būti savo laiko šeimininku. Įgyvendinti savo idėjas, džiaugtis net ir pačiais mažiausiais žingsneliais einant pirmyn. Tai galimybė pakeisti tai, kas atrodė nepakeičiama. Suteikti galimybę žmonėms parodyti, kad visgi alternatyvų yra. Ir jos netgi kur kas geresnės nei galėjo atrodyti iš pradžių. Galų gale skubėti žinant, kur skubu“, - sako Inga Andrulevičienė, įmonės „Rafus“, prekiaujančios maistu šunims, įkūrėja.

   

  I.Andrulevičienė sako, kad yra viena iš daugelio tų, kurie dirbo didelėse įmonėse kol atėjo diena, kai suprato, jog karjeros, pripažinimo neužtenka ir nebeliko šypsenos kasryt važiuojant į darbą ar lekiant iš vieno svarbaus susitikimo į kitą ne mažiau svarbesnį. Tuomet moteris ir nusprendė imtis savo verslo.

   

  „Turiu du šunis Japonų akitą Michiko ir Samojedę Akirą, kažkada šėriau jas sausu maistu. Nežinojau, kad yra alternatyvų. Kartą viena veisėja, šunis veisianti jau daugiau kaip 20 metų paklausė: „O kam šerti šunis sausu maistu su kuo daugiau mėsos, jei galima juos šerti tiesiog mėsa?“. Tada ir pradėjau maistą savo šunims gaminti pati. Klausiau veisėjos, veterinarų patarimų, domėjausi, skaičiau ir palaipsniui pradėjau kurti savus receptus. Su didele atsakomybe rinkau produktus, skaičiavau jų proporcijas, kad maistas būtų pilnavertis ir subalansuotas“, - pasakoja I.Andrulevičienė.

   

  Palaipsniui tokiu šunų maitinimo būdu susidomėjo draugai – jie irgi norėjo natūraliu maistu šerti savo augintinius, bet pritrūkdavo laiko ir ryžto tuo užsiimti. Didėjant susidomėjusiųjų ratui I.Andrulevičienė suprato, kad atrado veiklą, kuria nori užsiimti. „Su nerimu, bet ryžtingai palikau darbą didžiausiame prekybos tinkle, kur dirbau privačių prekių ženklų vadove Baltijos šalims ir ėmiausi nuosavo verslo. Taip iš didelės meilės šunims gimė prekės ženklas „Rafus“ ir mano maža įmonėlė, gaminanti natūralų maistą šunims“, - prisimena I.Andrulevičienė.

   

  Pradėti verslą I.Andrulevičienei padėjo VšĮ „Versli Lietuvos“. „Niekad neužsiėmus verslu kyla begalės klausimų: nuo ko pradėti, kokį verslo modelį pasirinkti, kokie jų pliusai ir minusai, kaip teisingai užpildyti steigimo dokumentus elektroninėje erdvėje ir begalės kitų. Visus juos sprendžiant sulaukiau „Verslios Lietuvos“ konsultantų pagalbos, išsamių patarimų ir labai konkrečių atsakymų į iškilusius klausimus. Pati domėdamasi ir rinkdama informaciją būčiau sugaišusi nepalyginamai daugiau laiko. Dabar verslui jau įsibėgėjus su malonumu apsilankau „Verslios Lietuvos“ renginiuose. Džiaugiuosi paprastu, bet labai informatyviu naujienlaiškiu, kurį visad perskaitau. Jaunam verslui kiekviena galimybė yra labai svarbi, o ypač ta, kuria galima pasinaudoti taupiai leidžiant įmonės lėšas. Tad visad stengiuosi nepraleisti aktualių nemokamų seminarų ir konferencijų“, - patirtimi dalijasi I.Andrulevičienė.

   

  VšĮ „Versli Lietuva“ I.Andrulevičienei iki šiol yra pirmas kontaktas, kuriuo ji pasinaudoja iškilus bet kokiam klausimui versle – pradedant mokesčiais ir eksporto skatinimo galimybėmis, baigiant paprasčiausiu deklaracijos pildymu.

   

  „Verslios Lietuvos“ indėlis ugdant žmonių savimonę ir drąsą užsiimti verslu yra labai reikšmingas. Kartais nedidelio spyrio ar sėkmės istorijos užtenka tam, kad žmogus žengtų pirmąjį žingsnį. Juk jei darai, anksčiau ar vėliau tikrai pavyksta. „Versli Lietuva“ moko, atveria akis ir duris, ištiesia ranką, kai būna nedrąsu ir įkvepia, nes kartais net ir didžiausiems optimistams ateina juodų dienų“, - įsitikinusi I.Andrulevičienė.

 • Bakalauro darbą pavertė tarptautiniu verslu
   

  Uteniškiai Donatas Gudelis ir Kristina Pelėdaitė mokslus krimto Danijoje, darbo patirtį kaupė skirtingose įmonės įvairiose užsienio šalyse, tačiau pribrendus kurti nuosavą verslą, jaunuoliai jo ėmėsi gimtajame mieste ir įkūrė Mažąją Bendriją (MB) „Virtuali lokalizacija“.

   

  Donatas ir Kristina kurti bendrą verslą – padėti el. verslams plėstis į naujas rinkas - sugalvojo dar studijuodami Danijoje, Kopenhagos dizaino ir technologijos mokykloje. Iš pradžių savo idėją jie plėtojo rašydami bakalauro darbą, kurio tema „SaleSupply“ entry strategy to Baltic States“ („SaleSupply“ įėjimo į Baltijos šalių rinką strategija“). Už šį darbą jaunuoliai gavo aukščiausius įvertinimus, kitą dieną po aukštojo mokslo diplomų įteikimo grįžo į Lietuvą ir ėmėsi verslo.  

   

  Steigti įmonę Utenoje Donatas ir Kristina nusprendė dėl mažesnių nei Vilniuje kaštų. Daugiau nei pusmetį veikiančioje įmonėje šiuo metu dirba apie 10 žmonių. Kiekvieną mėnesį verslas plečiasi, o uteniškiai laužo stereotipus įrodydami, kad sukurti ir išvystyti inovatyvų verslą galima ir provincijoje.

   

  Verslo pradžioje, kaip ir daugelis verslo naujokų, jaunuoliai susidūrė su problemomis, jiems trūko praktinių žinių. Tačiau Donatas ir Kristina buvo gavę VšĮ "Versli Lietuva" pirmųjų verslo metų krepšelį, todėl Utenos verslo informacijos centre nemokamai gavo visas jiems reikalingas konsultacijas.  

   

  MB „Virtuali lokalizacija”, yra agentūros “BalticIn” partnerė, kuri teikia el. verslo lokalizacijos paslaugas Baltijos ir Skandinavijos šalyse. Uteniškiai padeda el. parduotuvėms ar kitiems el. verslams plėstis į naujas rinkas. Didžiausia jų vertė yra vietinės rinkos žinios. Komandą sudaro vietiniai el. komercijos specialistai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bei partneriai kurie dirba visoje Skandinavijoje. Paslaugų spektras labai platus – nuo naujos rinkos tyrimo, el. parduotuvės lokalizacijos, vietinio marketingo iki klientų aptarnavimo vietine kalba.  Įmonė išsiplėtė į Latviją ir Estiją, artimiausiu metu ketina plėstis ir į Lenkiją.

   

 • Greitai augantys „Pelikanai“
   
  Greitai augantys „Pelikanai“

  Dar studijų metais 22 metų Aurimui ir bendraamžiui Lukui kirbėjo mintis pradėti nuosavą verslą. Gyvenimas studentų bendrabutyje jiems patiko labiau nei mokslai kolegijoje, tačiau susikaupę, būsimi verslo partneriai, pabaigė studijas ir gavo diplomus. Vaikinai, po paskaitų ir dažnai per jas dirbdavo įvairius darbus, gaudavo papildomų pajamų. Studijų metais jie suprato, kad dirbti kitiems nenori. Jie taip pat žinojo, kad norint pradėti verslą reikia originalios idėjos, kuri turi „šauti“ netikėtai, neplanuotai ir tada jau reikia dirbti su ja, atiduodant 100% jėgų. Tačiau Aurimas ir Lukas, idėjos atžvilgiu, nutarė padaryti atvirkščiai. Gyvenant Vilniuje ir besimėgaujant studijų metais, buvo nesunku susipažinti su miestu. Pažinę Vilnių, Lukas ir Aurimas atkreipė dėmesį į didžiulę konkurenciją turinčią, transporto rinką. Taip kilo idėja patiems imtis šio verslo ir atsidaryti mažąją bendriją „Pelikanai“, kuri teikia perkraustymo, krovimo ir pervežimo paslaugas. Vaikinai siekia įrodyti, kad persikraustyti galima greitai, pigiai, profesionaliai ir svarbiausiai - be streso. Visoms paslaugoms yra suteikiama garantija. „Pelikanų“ komandai aukštą paslaugų kokybę užtikrinti padeda noras, kad klientai būtų patenkinti suteiktomis paslaugomis ir galėtų šias paslaugas rekomenduoti kitiems. „Mes nežiūrime į užsakymus kaip į vienkartinę naudą,  siekiame lojalaus kliento“ - sako Lukas.

  MB „Pelikanai“ steigėjai Aurimas ir Lukas žino: „Visada yra malonu, kuomet tavo pastangos atsiperka, o tavo darbą palydi patenkinto kliento šypsena“. „Pelikanai“ visuomet laukia atsiliepimų apie suteiktas jų paslaugas ir siekia tobulėti. Iki mažosios bendrijos atidarymo buvo kilę daugybė klausimų susijusių su mokesčiais, buveine, buhalterija ir net marketingu. Atsakymus ir daugiau patarimų vaikinai rado Všį „Versli Lietuva“.  Susipažinę su Vilniaus regiono atstovu Šarūnu Šlimu, verslo pradžia pasirodė kur kas paprastesnė nei iki tol. Šis žmogus padėjo užtikrinti, kad vaikinai tobulėtų, suteikė jiems daug naudingos informacijos. „Bendraujant su Šarūnu įgauni patirties, kurios vertė yra didžiulė. Pradedant ir išlaikant verslą sėkmingu, atsiranda žinių ir patirties, kurios neįgausi mokantis aukštojoje mokykloje.. o Všį „Versli Lietuva“ teikiamos paslaugos yra naudingos visiems, kurie nori versle judėti pirmyn“ – sakė Aurimas.

  Veiklą Vilniuje pradėję nuo minimalaus biudžeto, viską sukūrę savo rankomis ir geriausių draugų pagalba, vaikinai įvykdė išsikeltus tikslus: plečia veiklą kituose Lietuvos miestuose ir mąsto apie papildomą transportą. „Pelikanai“ domisi naujais projektais, toliau konsultuojasi su VšĮ „Verslia Lietuva“ , brėžiasi naujus tikslus, kuriuos sieks įgyvendinti. MB „Pelikanai“ įkūrėjai džiaugiasi surizikavę, o visiems turintiems idėją ar matantiems galimybių esamose rinkose, linki nedvėjoti būti drąsiems.

 • Modelių paieškos sistemą „Bescouted“ sukūręs D.Leilionas: „Pajutau šios paslaugos poreikį“
   
  Modelių paieškos sistemą „Bescouted“ sukūręs D.Leilionas: „Pajutau šios paslaugos poreikį“

  Ne vienerius metus fotografija užsiimančiam Deividui Leilionui startuolio idėja kilo keliaujant po Indonezijoje esančią įspūdingą Balio salą. Fotografas sumanė įgyvendinti seniai svajotos profesionalios fotosesijos idėją, tačiau saloje negalėjo nei rasti vietos modelių, nei gauti jų kontaktų. Taip gimė mintis sukurti „Bescouted“ – sistemą, kurioje galėtų registruotis viso pasaulio fotografai, modeliai, vizažistai bei kiti grožio ir mados industrijos atstovai. D.Leiliono ir jo bendraminčių idėja jau sudomino ir tarptautinės arenos atstovus, gegužės pradžioje vykusioje startuolių mugėje „LOGIN Startup Fair“ „Bescouted“ sulaukė potencialių investuotojų dėmesio.

  Gimė savaime

  Minėta situacija, kai sunku rasti reikiamų resursų, ir paskatino D.Leilioną galvoti apie startuolį, taip ir kilo fotografų, mados ir grožio industrijos atstovų bendravimo platformos idėja. „LOGIN Startup Fair“ renginyje, pamenu, vieni iš besiklausančiųjų mūsų pristatymo sakė: „Tai jūsų sistema kažkas panašaus į „Facebook“, tik skirta modeliams ir fotografams.“ Juokdamasis atsakiau, kad kažkas panašaus“, – apie sukurtą bendravimo sistemą kalbėjo D.Leilionas.

  „Bescouted“ įkūrėjas teigė, kad geriausiai šios platformos aktualumą ir naudingumą supranta būtent išvardintų sričių atstovai. „Tokios bendravimo sistemos šioms industrijoms, mano nuomone, reikėjo jau seniai. Naudojantis mūsų sukurta sistema galima rasti vienoje ar kitoje vietoje dirbančius ar gyvenančius modelius, fotografus bei kitų profesijų atstovus.

  Iš karto gali pasiūlyti jiems idėją ir susitarti, išsiaiškinti, patinka ji žmogui ar ne. Svarbu, kad platformoje pamatai ir iki tol jų nuveiktus darbus, gali įvertinti, tinka tau tie žmonės ar ne. Be to, tai itin gera terpė talentų paieškoms, ten užsiregistruoja ir talentingi, tačiau dar didelės praktikos šioje sferoje neturintys žmonės“, – neabejojo startuolio įkūrėjas.

  Sparčiai tobulinama

  Dabartinė „Bescouted“ versija, prie kurios prisijungė daugiau kaip 3000 modelių, fotografų ir kitų mados sričių specialistų, anot D.Leiliono, tik pradžia. Dabar siekiama, kad „Bescouted“ platforma taptų dar interaktyvesnė. „Dirbame, kad mūsų sistemoje užsiregistravęs vartotojas galėtų čia įkelti visą savo projektą. Turiu minty, parašyti kur, kada jis vyks, kiek modelių, vizažistų ar fotografų reikia. Tokiu atveju, žmonės galės ne tik matyti, kokie projektai vyksta, pavyzdžiui, rytoj Vilniuje. Tačiau ir tai, kiek kokių žmonių jau yra prisijungę ir kiek dar trūksta“, – netolimos ateities vizijas pasakojo verslininkas.

  Startuolio įkūrėjas pasakojo, kad jo idėja sulaukia vis daugiau dėmesio, beje – jau ir tarptautinio. Verslios Lietuvos organizuotame renginyje „LOGIN Startup Fair“ D.Leilionas savo idėją pristatė verslo pristatymo konkurse „LOGIN Startup Pitch Challenge“, taip pat turėjo net 6 individualius susitikimus su potencialiais investuotojais. Dėl kokios sumos yra deramasi, verslininkas tikino nenorintis atskleisti, kol galutinai nesukirsta rankomis.

  Svarbu būti matomam

  „Bescouted“ įkūrėjas tikino, kad norint sėkmingai vystyti savo verslą itin svarbu tinkamai žengti pirmus žingsnius. „Šiuo klausimu esu labai dėkingas „Versliai Lietuvai“. Internete informacijos apie startuolius ir verslus galima rasti labai daug, tačiau jie man padėdavo iškilus labai konkrečiam klausimui. Jų dėka susipažinau ir su kitais startuoliais, kurių praktiniai patarimai taip pat buvo labai naudingi“, – neabejojo D.Leilionas.

  Startuolio įkūrėjas pabrėžė, kad labai daug naudos duoda visi startuolių renginiai, tik būtina jiems pasiruošti. „Vieni ateina tik pasižiūrėti, kiti ateina ten su konkrečiais tikslais. Šiam „LOGIN'ui“ aš labai ruošiausi. Jau iš anksto buvau suderinęs susitikimus su potencialiais investuotojais, taigi – ir gavau didelės ne tik teorinės, bet ir praktinės naudos“, – tikino D.Leilionas.

  Verslininkas teigė, kad sistemos „Bescouted“ tikslas – tapti itin populiariu grožio, fotografijos ir mados industrijos atstovų bendravimo įrankiu pasaulyje. Sulaukus investicijų, D.Leiliono teigimu, bus pradėta žvalgytis į vieną madų sostinių – Londoną, dar tolimesnėje ateityje gal ir į Ameriką.

 • Paskaitos studentams nesutrukdė pradėti verslą
   

  21 metų KTU ir VDU studentai Saulius Klusauskas ir Ieva Vizbaraitė kauniečiams pasiūlė užsienyje labai populiarią, tačiau Lietuvoje dar mažai girdėta pramogą – užduočių kambarį  „Break Free“, iš kurio ištrūkti, pasitelkus visus penkis žmogaus pojūčius, žūtbūt reikia per valandą. 2014 m. lapkritį mažąją bendriją „Ištrūk“ įsteigę Saulius ir Ieva iki šiol negali atsidžiaugti, kad viso to ėmėsi. Ši labai demokratiška pramoga tinka draugams, šeimoms, bernvakariams, mergvakariams, gimtadienių šventimui, įmonių komandų formavimui.

  Jaunuoliai sako, kad savo verslą pradėti Lietuvoje yra nesunku, turint reikiamų žinių ir kontaktų. Tačiau nuolat laukia ir netikėti iššūkiai. Su jais susitvarkyti padeda įvairios tam skirtos programos ir projektai,  suteikiantys reikalingas žinias, pagalbą, galimybę gauti konsultacijas pradedantiems verslą.

  Saulius su Ieva kaip VšĮ “Versli Lietuva” įgyvendinamo Verslo pradžios krepšelių projekto dalyviai nemokamai naudojosi Kauno „Verslininkų namų“, teikiamomis konsultacijomis ir paslaugomis bei  mokymais jiems aktualiomis temomis.

  Jau seniai abiejų jaunųjų verslininkų noras buvo turėti savo verslą. Ieva dar mokyklos laikais dalyvavo Junior  Achievement vykdomoje programoje ir buvo įkūrusi mokinių mokomąją bendrovę (MMB) "Revrita", perrašinėjančią mėgėjiškus video kasetes į DVD diskus, kuri Lietuvoje laimėjo geriausios 2011 metų MMB titulą ir keliavo į Europos mokomųjų bendrovių mugę Norvegijoje  atstovauti  Lietuvą. Saulius visada žinojo, kad nenori dirbti kitiems, todėl jam nuosavas verslas buvo labai patrauklus. Paslaugų sektorius visada traukė, todėl išgirdus apie užduočių kambario idėją užsienyje labai greitai nusprendė ją įgyvendinti Kaune. Kol kas dirba dviese, tačiau planuoja kiek vėliau plėstis,  atidaryti antrą kambarį. Malonu, kai darbas virsta malonumu nesvarbu kiek laiko jame praleidžiama.

 • Kmokų sėkmė: kaip originalus produktas augina verslą
   

  Nuo idėjos iki verslo – beveik metai laiko. Tiek laiko užtruko unikalaus produkto  idėjos „išgryninimas“ ir technologijos tobulinimas, gamybos linijos kūrimas, o tuomet jau beliko tik pradėti verslą. Šitaip susikūrė UAB „Kmokas“, gaminantis mažus saldžius burbuliukus – kmokus.

  Kmokai yra panašūs į dirbtinius žuvies ikrus, tačiau gali būti pagaminti iš bet kokio skysčio, pagal kliento poreikius. Klientai jau spėjo „atrasti“ braškių, persikų, mėtų ar juodųjų serbentų skonio kmokus. Kmokais galima puošti desertus, konditerijos gaminius, dėti į kokteilius, pagardinti įvairius pieno produktus ar tiesiog jais smaližiauti.

  Įmonės ir produkto pavadinimas pasirinktas ne atsitiktinai – jį išrinko vaikai. Tiesiog nėra tokio žodžio, kuris tiksliai atspindėtų įmonės gaminamą produkciją, nors variantų buvo tikrai ne vienas: saldūs ikrai, burbuliukai, apvalūs želiukai, burbuliukai – guminukai, tačiau nei vienas iš jų negalėjo tiksliai apibūdinti naujojo produkto. Buvo nuspręsta sukurti naują žodį ir prekės ženklą. „Sugalvojome daug įvairių, nieko nereiškiančių žodžių, panaršėm internete, kad tie žodžiai nieko nereikštų, o tuomet jau sprendimą patikėjom vaikų teismui – taip atsirado UAB „Kmokas“ ir kmokai“ – apie visiškai naujo produkto atsiradimą pasakoja UAB „Kmokas“ įkūrėjas ir vadovas Liudas Rainys.

  Pasak jaunojo verslininko, verslo pradžia niekada nebūna lengva, ypač kai reikia susidurti su buhalterija, darbų sauga, leidimais verslui bei panašiais dalykais. „Čia man itin padėjo „Verslios Lietuvos“ konsultantai. Pradedant verslą trūko žinių, tad pasinaudojau, galima sakyti, visais portalo verslovartai.lt įrankiais ir funkcijomis:  kontroliniais klausimynais bei verslo atmintine „Maisto prekių parduotuvė", verslo plano skaičiuokle. Be abejo, buvo labai naudinga konsultantų pagalba bei pirmųjų metų verslo krepšelio paslauga, kuria pasinaudojau kurdamas verslą“, – pasakoja L. Rainys.

  Susitvarkęs visus leidimus,  L. Rainys jau galėjo pradėti veiklą 2014 m. spalio pabaigoje. „Teko judėti labai greitai, nes jau lapkričio pradžioje laukė Litexpo maisto prekių ir gėrimų paroda, kurioje nusprendėme dalyvauti. Praktiškai per savaitę teko susikurti įmonės stendą, surasti pakuotes produktui, paruošti etiketes ir dar daugybę kitų dalykų. Buvo tikrai smagu! Po parodos pajudėjo ledai, kadangi buvome pastebėti ne tik paprastų vartotojų, tačiau ir kitų gamintojų“, - aktyvų verslo startą prisimena „Kmoko“ savininkas.

  Verslininkas pasakoja turintis planų ir artimiausiai ateičiai: technologiją ketinama pritaikyti ne tik maisto pramonėje. Įmonė jau bendradarbiauja su žvejais ir siekia sukurti skystį, kuris „patiktų“ žuvims. Tokį skystį pavertus kmokais, juos bus galima naudoti kaip masalą žvejybai. „Žinoma, tam reikės papildomų investicijų, nes bus reikalinga nauja gamybos linija, tačiau tikrai neketiname sustoti“, - artimiausius planus atskleidžia L. Rainys.

 • Aktyvaus ir neįprasto laisvalaikio organizatoriai sparčiai augina verslą
   

  Giedrius Bunevičius kartu su žmona Inga Kupetyte-Bunevičiene Kaune įkūrė UAB „Miegantys drambliai”. Tai - laisvalaikio praleidimo centras, skirtas laipiojimu susižavėjusiems žmonėms. Įmonės įkūrėjus  laipiojimas paviliojo kaip hobis dar studijų laikais. Giedrius įgijo sporto trenerio kvalifikaciją Lietuvos sveikatos universitete, o Inga yra diplomuota edukologė. Pradžioje jie  subūrė bendraminčių klubą, įsirengė nedidelę salę savo ir klubo poreikiams, kurioje galėjo užsiimti mėgstama veikla. Bendraminčių daugėjo ir jie po kelerių metų jau nebeišsiteko klubo salėje,  reikėjo plėstis. Be to, ši veikla sutuoktinius taip įtraukė, jog jie ėmė mąstyti apie savo verslą. Po 7-erių klubo veiklos metų jo įkūrėjai nusprendė visiškai atsidėti šiai veiklai ir įkurti didžiausią ir moderniausią boulderingo (laipiojimo rūšis) salę Lietuvoje ir net Baltijos šalyse.

  Keletą pastarųjų metų Giedrius ir Inga ieškojo naujos didelės erdvės ir galimų finansavimo šaltinių savo verslui. Vieno renginio metu Kaune sužinojo apie galimybę pradėti jauną verslą su VšĮ „Versli Lietuva“ pagalba, pasinaudojant verslo pradžios krepšeliu jaunimui. Nuo to prasidėjo realūs veiksmai, o 2014 m. vasarą jie jau kėlėsi į naujas patalpas ir savo pačių nuostabai statėsi didžiausią laipiojimo sieną - svajonė po truputį ėmė virsti realybe. Jaunieji verslininkai sako esą labai dėkingi patarti ir pakonsultuoti niekada neatsisakiusiems pagal verslo pradžios krepšelį dirbantiems UAB „FINDEP“ konsultantams, nuostabiai savo komandai - daug ką visi darė savo rankomis ir jėgomis, kartu įdėjo daug meilės į šią veiklą ir tai jaučia kiekvienas čia užsukęs. 

  Šioje salėje vyksta ne tik laipiojimo užsiėmimai ir treniruotės, bet ir kineziterapeuto vedamos mankštos, edukacinės programos mokinių ir studentų grupėms, organizuojami vaikų ir suaugusiųjų gimtadieniai bei įmonių laisvalaikio renginiai. Kiekvienas užsukęs čia gali jaukiai išgerti kavos ar arbatos, prisijungti prie nemokamo bevielio interneto, pavartyti knygą ar žurnalą, žaisti stalo žaidimus ar šiaip maloniai atsipūsti - tam skirta atskira erdvė balkone su vaizdu į salę ir į šalia esantį Draugystės parką.  

  Šiuo metu įmonėje dirba 12 žmonių. Rugsėjo 1 d. startavusiam verslui su kiekvienu mėnesiu sekasi vis geriau, žmonių daugėja. Čia lankosi žmonės iš visos Lietuvos, atvyksta sportininkai iš Klaipėdos ir Vilniaus klubų, kaimyninės Latvijos ir Kaliningrado srities. Apie „Miegančius dramblius” kasdien sužino vis daugiau kauniečių, ieškančių neįprastų laisvalaikio leidimo būdų šaltais žiemos vakarais. 

1
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas