> Verslo pradžia
> Idėja
> Namų verslas
Verslo pradžia „Verslo angelų fondo I" partneris Arvydas Strumskis apie idėjų įgyvendinimą Pradedančiojo verslininko žinynas Eksporto plėtra Verslo kreditavimo skaičiuoklė Apie galimybes piliečiams ir verslui ES SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

Kai noras turėti nuosavą veiklą virsta realybe

Prieš pusantrų metų palikusi darbus sostinėje 28 metų Sandra Kuprevičiūtė su vyru Antanu persikraustė į Kėdainius ir įkūrė MB „Sulčių fabrikas”. Šiam žingsniui ryžosi, nes visada svajojo ir kalbėjo apie savo nuosavą veiklą. Sandra anglų filologijos ir integruotos komunikacijos studijas baigė Kaune. Po to trejus metus dirbo viešajame sektoriuje komunikacijos specialiste. Jos vyras – informacijos vadybos specialistas. Abiejų darbas buvo įdomus, dinamiškas, kūrybiškas, tačiau po tam tikro laiko pradedi mąstyti, o kas toliau. Šiuo klausimu sutarė vieningai – norėjo savo nuosavos veiklos. Kadangi abu ambicingi ir nebijantys rizikuoti, taigi apsispręsti nebuvo sudėtinga. Persikraustę po pusės metų įkūrė savo įmonę, kuri specializuojasi sulčių ne iš koncentratų gamyboje.

Namų verslas

Namų verslą galima apibrėžti kaip veiklą, vykdomą namuose ir dėl to nereikalaujantį nei didelių erdvių, nei sudėtingų įrengimų, nei daug darbuotojų. Tai technologiškai paprasta, ekologiškai saugi, kamerinė veikla.

Namų verslas Lietuvoje labiausiai asocijuojasi su papildomų pajamų galimybe, kai būtinos investicijos yra minimalios, pagrindinei produkto vertei sukurti tereikia Jūsų laiko ir rankų darbo, o paslaugos teikiamos ar gaminiai daromi namuose. Pagamintą produkciją (gaminius) galite realizuoti mugėse, turguose, specializuotuose salonuose-parduotuvėse, supirkimo punktuose, pasitelkdami interneto puslapius ir pan.

Idėjų, kuo užsiimti, galima ieškoti visur: internete, mugėse, TV laidose, forumuose. Kaip ir visi kiti verslai, taip ir namų verslo idėjos gimsta iš pastebėtos paklausos ir Jūsų laiko, sugebėjimų ir darbo pasiūlos. Svarbu prisiminti, kad tai, ką planuojate pasiūlyti, turėtų būti nauja, įdomu, atitikti bendras rinkos tendencijas. Pavyzdžiui, populiarėjant ekologiškai produkcijai, svarbu į savo galimybes pažvelgti iš ekologijos perspektyvos – išaugs natūralių, dažnai rankų darbo gaminių paklausa, susidomėjimo sulauks idėjos, kaip panaudoti antrines žaliavas, mokymai, kaip pasigaminti įvairias priemones rankų darbu, paskaitos apie sveiką gyvenseną ir pan.

Labai dažnai namų verslo idėjos yra susijusios su įvairių rankų darbo aksesuarų gamyba, tradiciniais amatais, paslaugomis ir gaminiais namų ūkiams, namų interjero ir eksterjero puošyba, veikla internete.

Svarbu prisiminti, kad, nors gaminti galite be juridinių formalumų, realizuojant gaminius reikės gauti verslo liudijimą, kuris suteikia teisę verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla ir parduoti savo gamybos prekes, taip pat teikti paslaugas gyventojams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms. Konkreti verslo liudijimo kaina yra tvirtinama kasmet vietos savialdybių (plačiau apie skaitykite skyriuje Verslo formos pasirinkimas), o individualių veiklų, kuriomis galima verstis, gavus verslo liudijimą, sąrašas yra nustatytas Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėse (Žin., 2002, Nr. 112-4992, http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=373102).

 
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas