> Verslo pradžia
> Idėja
> Nacionalinis verslo mentorių tinklas
Verslo pradžia „Verslo angelų fondo I" partneris Arvydas Strumskis apie idėjų įgyvendinimą Pradedančiojo verslininko žinynas Eksporto plėtra Verslo kreditavimo skaičiuoklė Apie galimybes piliečiams ir verslui ES SOLVIT tinklas
Sėkmės istorijos

Luca Barbieri, DA ANTONIO restoranų tinklo direktorius Luca Barbieri, DA ANTONIO restoranų tinklo direktorius

Jau penkiolika metų darbuojamės Lietuvoje  ir toliau plečiame veiklą. Per šį laikotarpį įvyko daug teigiamų pokyčių, pastebime, kaip gerėja verslo sąlygos ir aplinka Lietuvoje. Tai nuteikia optimistiškai ir skatina veikti toliau.
Mūsų įmonė nedidelė, todėl, norėdami išlikti konkurencingi ir pelnyti klientų pasitikėjimą, privalome būti labai greiti, kūrybiški ir siūlyti tik geriausios kokybės paslaugas. Greitis ir sutaupytas laikas mums labai svarbu, nes pagrindinį dėmesį ir visus resursus skiriame klientui. Todėl labai džiaugiamės ir vertiname partnerius, kurių pagalba galime siekti savo tikslų. Verslui, ypač smulkiam, ypač svarbu gauti kokybiškas paslaugas iš viešojo sektoriaus, institucijų, kurių veikla nukreipta į verslumo skatinimą.

Nacionalinis verslo mentorių tinklas

Nacionalinis verslo mentorių tinklas

Mentorystės viešinimo ir skatinimo tikslais „Versli Lietuva“ kuria Nacionalinį mentorių tinklą (NMT), kurio pagalba patyrę ir pradedantieji verslininkai galės bendrauti ir pasisemti naudingos informacijos vieni iš kitų. Tai savanoriška ir neatlygintina veikla, naudinga abiems dalyvaujančioms pusėms. Nacionalinis mentorių tinklas yra skirtas 1 – 2 metus veikiančio tradicinio smulkaus ar vidutinio ar inovatyvaus verslo savininkams, vadovams, siekiantiems pagilinti savo verslo žinias, pritaikyti gerąsias praktikas savo versle, pasimokyti iš kito klaidų vedant savo verslą į sėkmę. Mentorių ir pradedančiųjų verslininkų bendravimui yra kuriama sistema „Versli Lietuva“ tinklalapyje, kurios pagalba užsiregistravę pradedantieji galės siųsti užklausas mentoriams. Projektas startuos 2014 metų gruodžio mėnesį.

Mentorius – kas tai?

Mentorius - tai patirties ir tam tikrų įgūdžių savininkas, kuris padeda mažiau patyrusiam žmogui ugdyti savo talentus, išnaudoti galimybes, sėkmingai atlikti užduotis ir siekti tikslingų rezultatų. Konsultuodamas, mentorius dalinasi patarimais, kaip tobulinti reikalingus įgūdžius, atpažinti koreguotinus dalykus ir iniciatyviai spręsti iškilusias problemas.

Mentorystė

Mentorystės procesas gyvuoja jau daugelyje Lietuvos mokymo ir verslo skatinimo įstaigų. Nemažai universitetų ar mokyklų Lietuvoje įdiegia mentorystės programą, norint paskatinti mokymosi ir tobulėjimo procesus. VšĮ „Versli Lietuva” organizuojamas NMT suteikia galimybę mažesnę patirtį turintiems pradedantiesiems verslininkams gauti naudingos informacijos mokantis iš geriausių. Įdiegus mentorystės programą, skatinami ne tik edukaciniai procesai, bet taip pat ugdomi pažintiniai, komunikaciniai ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

Kodėl verta kreiptis į mentorių?

Vienas didžiausių mentorystės privalumų yra tai, jog vertinga informacija gali būti lengvai pasiekiama. Sulaukus vertingų patarimų iš didelę patirtį sukaupusių verslininkų, pavyksta išvengti kritinių klaidų ir išnaudoti savo profesinį potencialą. Kreipdamiesi pagalbos į mentorius, Jūs:

 • Gausite naudingų patarimų, padėsiančių priimti svarbius sprendimus.
 • Išsiaiškinsite ir atpažinsite tobulintinas savybes ir įgūdžius, kurių reikia projektui įvykdyti arba Jūsų būsimai karjerai puoselėti.
 • Sužinosite, kaip patobulinti, išlavinti reikalingus įgūdžius.
 • Asmeninis mentoriaus pavyzdys Jums suteiks drąsos, pasitikėjimo savimi.
 • Išmoksite ieškoti galimų problemos sprendimo variantų.

Kodėl verta tapti mentoriumi?

Mentorystės programa gali būti labai naudinga ir patiems mentoriams. Informacijos dalinimasis, kaip ir jos gavimas, turi ne vieną privalumą:

 • Galimybė išplėsti kontaktų bei pažinčių ratą.
 • Artimas ryšys su pradedančiaisiais verslininkas padės pajausti jaunų ir inovatyvių verslų „pulsą“.
 • Mentorystė - puiki proga padidinti savo, kaip srities eksperto ir specialisto žinomumą.
 • Patariant mažiau patyrusiems dažnai susiduriama ir su savo verslui naudingomis įžvalgomis.
 • Šansas įgyti ar sutvirtinti jau turimus vadovavimo, konfliktų sprendimo, vadybos ir organizacinius gebėjimus, kontaktų užmezgimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Kriterijai mentoriams:

 • Ilgesnę nei 4 metų patirtį tradicinio verslo valdyme turintys verslininkai, įvairių sričių specialistai, žinovai
 • Patirties naujų technologinių įmonių kūrime, investavime į startuolius ir investicijų pritraukime turintys asmenys

Norėdami bendrauti su mentoriumi, prisijungusiu prie Nacionalinio verslo mentorių tinklo, arba tapti mentoriumi, susisiekite su:

Inga Stegvilaitė | Projektų vadovė

Tel: +370 614 98243 | E.paštas: i.stegvilaite@enterpriselithuania.com

 

Mentoriai

Laura Michalkevič

AB „FL Technics“ vice-prezidentė pardavimams

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

 

 

Jurgita Judickienė

Advokatų profesinės bendrijos "Judickienė ir partneriai JUREX" vykdančioji partnerė, advokatė

Konsultuoja bendradarbiavimo su partneriais, rinkodaros, verslo plėtros strategijos, verslo ginčų prevencijos klausimais. Padeda priimti tinkamus verslo valdymo sprendimus.

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

Nerijus Ramanauskas

UAB „Vilniaus buhalterių grupė“ direktorius

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

 

Česlav Sokolovič

UAB “ARMPLAST“ valdybos pirmininkas.

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

 

Aloyzas Ubis

Konsultuoja  verslo kūrimo, ekonominio pagrindimo, darbo, priešgaisrinės, maisto saugos klausimais.

AB "Actas" valdybos pirmininkas, direktorius.

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

Audrius Makauskas

AB „SEB bankas“ iždo skyriaus vadovas

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

 

 

Vitalijus Zuikauskas

UAB „Baltijos renginių grupė“ direktorius

Gyvenimo aprašymas

 

 

 

 

 

  Antanas Milvydas

  UADBB “Draudima” direktorius, draudimo brokeris

  Gyvenimo aprašymas

 

 
 
 
Verslo gidas
Eksporto gidas