Naujienos

Pagal datą:

Filtras

Atstatyti

Lengvėja maisto tvarkymo veiklos registravimas – vietoj pažymėjimo dažniau užteks tik registracijos

Maitinimo verslas vis dar išlieka vienas populiariausių – beveik 40 proc. VšĮ „Versli Lietuva“ konsultacijų yra suteikiama asmenims, kurie norėtų pradėti su maistu susijusią veiklą. Nuo šių metų lapkričio 1 d. pradėti veiklą šioje srityje bus lengviau – įsigalios pasikeitimai maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo tvarkos apraše.

Daugiau
Sanchajus.gif

Lietuvos verslo kelias į Kinijos rinką – per Kauną

Milžiniška Kinijos rinka yra atvira Lietuvos eksportuojamas, o padėti mūsų verslui į ją įžengti pasiruošę patys kinai. Rugsėjo 18 d. Kaune prasideda keliaujanti verslo ir kultūros paroda „Sail of Shanghai“, kurioje prisistatys apie 60 su Lietuvos verslu pasirengusių bendradarbiauti  įmonių iš didžiausio Kinijos miesto – Šanchajaus.

Daugiau

Lietuvos verslininkus į užsienio rinkas ves „Eksporto gidas“

Lietuvoje pradeda veikti naujas įrankis verslininkams, ieškantiems eksporto rinkų ar kontaktų užsienio šalyse – platforma „Eksporto gidas“. „Vieno langelio“ principu pagrįsta sistema talpina informaciją, kurios gali prireikti žengiant į užsienio rinkas.

Daugiau
resize_680x520_d2_dsc_6968.jpg

Kas trukdo Lietuvos įmonėms savo prekes ir paslaugas parduoti NATO

Dalyvauti NATO šalių gynybos srities prekių ir paslaugų pirkimo konkursuose šiuo metu turi galimybę visos Lietuvos bendrovės, tačiau dalyvauja vos kelios dešimtys, o laimi – vienetai. „Versli Lietuva“ atlikta įmonių apklausa atskleidė pagrindines nesėkmių priežastis, o sėkmingai šiuose konkursuose dalyvaujančių įmonių patirtis rodo, kad NATO šalių kariuomenės gali tapti nuolatiniu klientu.

Daugiau

„Verslios Lietuvos“ vadovų komandą papildė A. Knieža ir J. Mažeikienė

Prie VšĮ „Versli Lietuva“ vadovų komandos pirmąją rugsėjo savaitę prisijungė Aivaras Knieža ir Jolita Mažeikienė. A. Knieža vadovaus vienam svarbiausių organizacijos Eksporto departamentui, J. Mažeikienė - naujai kuriamam Rinkodaros ir komunikacijos skyriui.

Daugiau
076e49f488a553a78a228e727717bd7a_grandparent-names-580x326_featuredImage.jpg

„Orūs namai“: socialinis verslas spręs senjorų skurdo ir vienatvės problemas

Lietuvoje savo veiklą su VšĮ "Versli Lietuva" pagalba neseniai pradėjo unikalus savanoriškas projektas „Orūs namai“, siekiantis suteikti vienišiems ir skurdžiai gyvenantiems senjorams fiziškai, psichologiškai ir finansiškai orią senatvę. Projekto organizatoriai įsitikinę, kad vienišų senjorų gyvenimo kokybė stipriai pagerės padėjus jiems įsikurti nedidelėse save išlaikančiose tarpusavio pagalbos šeimynose. Šiam tikslui privačių rėmėjų lėšomis jau nupirktos 140 kv. m. patalpos Vilniuje, Karoliniškėse. Šiuo metu jos remontuojamos ir bus paverstos moderniu ir jaukiu keturbučiu, kurį sudarys keturi autonomiški butai ir erdvė bendrai veiklai. Planuojama, kad jame įsikurs keturi 65–70 m. amžiaus žmonės.

Daugiau
Facebook post.png

Devintųjų kūrėjų žaidynių „Hacker Games” dalyviai spręs Klaipėdos LEZ užduotis

Jau devintosios didžiausios Lietuvoje kūrybinės dirbtuvės – hakatonas „Hacker Games” rugsėjo 22-24 d. grįžta ten, kur ir prasidėjo – į Klaipėdą. Jų metu šimtai jaunųjų programuotojų, inžinierių ar dizainerių kurs programinės, techninės įrangos bei žaidimų produktus. Šiemet prie renginio prisijungė bei realių verslo užduočių dalyviams pateikė 27 investuotojus vienijanti Klaipėdos Laisvoji ekonominė zona (LEZ).

Daugiau

Kelias į tarptautines rinkas veda per parodas

Labai dažnai Lietuvos bendrovėms sėkmingu tramplinu į užsienio rinkas tampa dalyvavimas tarptautinėse parodose.

Daugiau

Laikinas paslaugų teikimas į kitas Europos šalis

Įsivaizduokime, kad vykdote veiklą Kaune, o "Kaziuko mugės" norite laikinai veiklą vykdyti Vilniuje ir čia pardavinėti savo pintus krepšius. Nors esate įregistravęs savo įmonę Kaune, atvykus į Vilnių naujos įmonės įsteigti nereikia. Tokiu pačiu principu vadovaujantis galima vykdyti savo veiklą laikinai ir kitoje ES šalyje. Pavyzdžiui, norite savaitgaliui išvažiuoti į Latviją ir savo dirbinius parduoti mugės metu. 

Daugiau

Elektroninių paslaugų skatinimas – kokių veiksmų reikėtų imtis?

Trumpesnės eilės prie institucijos durų norint išsiimti leidimą, galimybė gauti leidimą neišeinant iš namų  ar efektyviau panaudojamos valstybės lėšos – tai tik keli teigiami pokyčiai, kuriuos pasiektume, jei intensyviau naudotumėmės elektroninėmis paslaugomis. Įvairios valstybės institucijos bei VšĮ „Versli Lietuva“ stengiasi padaryti proveržį elektroninių paslaugų srityje. Šiais metais atlikome analizę, kurioje identifikavome priemones, kurios darytų didžiausią įtaką perėjimui nuo popierinio dokumentų pateikimo prie elektroninio.

Daugiau