Naujienos

„Dress for Success“ rengs moteris sėkmei

„Dress for Success“ – tai socialinio verslo modelis, kurio veiklos tikslas yra spręsti socialinę moterų užimtumo darbo rinkoje, jų ekonominio savarankiškumo ir finansinės laisvės problemą.  Tikslinė „Dress for Success“ grupė – socialiai pažeidžiamos moterys, tačiau egzistuoja kriterijai, pagal kuriuos jos atrenkamos: finansinis pažeidžiamumas ir stipri motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų įsitvirtinant darbo rinkoje, kylant karjeros laiptais, tokiu būdu užsitikrinant finansinį savarankiškumą bei stabilumą.

„Prieš daugiau nei 10 metų mėginau „Dress for Success“ pritraukti į Lietuvą, tačiau tuomet jų planuose plėtra į šį regioną nebuvo numatyta. Kadangi kryptingai siekiau tikslo, šios idėjos neapleidau, tik atidėjau kuriam laikui ir vėl prie jos sugrįžau praėjusių metų sausio mėnesį“, – pasakoja Ingrida Šulcienė, tarptautinės ne pelno siekiančios organizacijos, padedančios moterims siekti finansinio savarankiškumo ir nepriklausomybės, vadovė Lietuvoje.

Paprašyta papasakoti apie savo karjeros kelią, pašnekovė tikina, kad jai teko patirti visko. „Nuo 16-os metų buvau priversta užsidirbti pragyvenimui, todėl finansiškai nepriklausoma tapau labai anksti. Tuo metu buvau moksleivė, vakarais dirbanti valytoja suaugusiųjų vakarinėje mokykloje. Praėjus 16-ai metų jau dirbau Seimo pirmininko ir Laikinojo prezidento patarėja. Savo „kailiu” patyriau visus įmanomus karjeros laiptus, nuo žemiausio iki aukščiausio, tad puikiai žinau kiek pastangų, stiprybės ir motyvacijos reikia jais „lipant“, siekiant savo tikslų, derinant motinystę, karjerą, darbą, visuomeninę veiklą. Turiu pripažinti, kad ne visuomet sulaukdavau palaikymo ir supratimo, todėl labai noriu, kad „Dress for Success“ įgalintų moteris kurti savo pačių gerbūvį, nelaukiant pagalbos iš aplinkos. Netikiu pelenių istorijomis, tikiu nuosekliu darbu ir užsispyrimu siekiant savo tikslo“, – įsitikinusi organizacijos Lietuvoje vadovė.

Ingrida pasakoja, kad „Dress for Success“ su partneriais suteiks visapusišką pagalbą moterims. „Paslaugos apims visą kompleksą – nuo pasitikėjimo savimi stiprinimo- įgalinimo iki bendro stiliaus sukūrimo: padėsime motyvaciją ir profesines žinias paversti pasitikėjimu savimi bei gebėjimu jį tinkamai atskleisti, suteikiant deramą profesinę išvaizdą. To siekiama jau pripažintų ir patvirtintų programų pagalba, kuriomis jau pasinaudojo beveik milijonas moterų 24-ose šalyse“, – moterų aktyvumo statistiką atskleidžia pašnekovė.

Tarptautinės programos apima individualaus stiliaus sukūrimą, įsitvirtinimą naujoje darbo vietoje bei karjeros planavimą; moterų lyderystės programomis siekiama skatinti  aktyvų moterų dalyvavimą bendruomenės gyvenime bei visuomeninėje veikloje. „Svarbu tai, kad dirbant su tam tikra moterimi į ją žvelgiama kompleksiškai, galima sakyti „holistiškai“. Šiandien dažniausiai akcentuojamas arba išorinis įvaizdis, puikūs prezentacijos įgūdžiai arba gilios žinios ir kompetencija. Kadangi mūsų pagrindinė tikslinė grupė yra socialiai pažeidžiamos moterys, didelis dėmesys bus skiriamas regionams“, – apie  veiklos modelį pasakoja  pašnekovė. Ji taip pat pastebi, kad vienas iš trukdžių bei apribojimų, su kuriais susiduria moterys iš regionų, ieškančios naujų karjeros galimybių didmiesčiuose, yra būsto klausimas. „Todėl rengdami verslo planą, pasiūlėme kartu spręsti ir būsto problemą. Ši idėja buvo teigiamai sutikta ir įvertinta tinklo vadovybės, nes tokios programos tarptautinė organizacija neturi. Dabar laukiama jos įgyvendinimo. Sėkmės atveju ji bus adaptuojama kitose šalyse“, – tikina Ingrida.

Paklausta, kokią naudą verslui teikia šis projektas, Ingrida Šulcienė tikina, kad tai – pasiruošusių, savimi pasitikinčių ir motyvuotų darbuotojų parengimas. „Šiais laikais dažnai kalbama apie tai, kad moterys reikšmingai prisideda prie ekonominės gerovės kūrimo, vis daugiau jų imasi nuosavos veiklos, kuria verslus bei siekia finansinio savarankiškumo“, – moterų verslumo augimą pastebi „Dress for Success“ organizacijos Lietuvoje vadovė. Ji cituoja JAV prezidento Dž. F. Kenedžio žodžius,  kad vartotojai yra didžiausia ekonominė grupė. Nepamirškime, kad pusė jų yra moterys, apibendrina „Dress for Success“ organizacijos Vilniuje, Lietuvoje atstovė.