Naujienos

Japonas pagerbtas už pagalbą Lietuvos verslui ir mokslui

„Lietuva nėra didelė gamintoja ir eksportuotoja, bet jos kuriami produktai – aukštos kokybės, jie tenkina japonus. Jeigu juos tinkamai pristatysime Japonijos rinkai, manau, atsivers daug galimybių“, – dienraščiui „Verslo žinios“ sakė Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro vykdomasis direktorius, kuris padeda Lietuvos verslininkams įsitvirtinti Japonijoje.

Visą tekstą skaitykite portale www.vz.lt

„Versli Lietuva“ primena, kad Japonija yra viena iš tikslinių Lietuvos eksporto rinkų, svarbi prekybos partnerė. Prieš daugiau nei 20-metį lietuviai į šią tolimą šalį vežė vien tik lazerius, tuo tarpu dabar ten paklausūs ir medicinos prietaisai, lino gaminiai, baldai. Per paskutinius penkerius metus prekių apyvarta tarp šalių išaugo daugiau kaip dvigubai ir 2015 m. sudarė 87,2 mln. eurų. Per pastaruosius trejus metus itin išplėtotas Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje.

K.Tamaki „Verslo žinioms“ teigė, kad ir ateityje sieks atvesti daugiau lietuviškų drabužių prekių ženklų į Japoniją, dirbs su maisto pramone. Taip pat jis tikisi pažangos gyvybės mokslų ir turizmo srityse.

Šiemet K.Tamaki buvo pagerbtas prieš pat Naujuosius metus per tradicinius „Globalios Lietuvos“ apdovanojimus. Jam buvo įteiktas apdovanojimas „Globaliam Lietuvos draugui“ už Lietuvos ir Japonijos mokslo bei verslo ryšių stiprinimą Japonijoje.  Apdovanojimus penktąjį kartą organizavo tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, telkiantis diasporos atstovus Lietuvos vardui garsinti, ekonominiam ir visuomeniniam šalies potencialui stiprinti bei globalioms galimybėms Lietuvai kurti.