Naujienos

Jei Naujametinių pasižadėjimų sąraše yra punktas pradėti nuosavą verslą

Prasidedant Naujiems metams dažnai duodame sau vieną ar kelis pažadus, išsikeliame tikslus, kuriuos tikimės pasiekti per ateinančius metus. Vieni žada pakeisti savo gyvenimo būdą, pradėti bėgioti, nusipirkti naują butą, grąžinti skolas, kiti žada pakeisti savo karjeros tėkmę – rasti naują darbą arba pradėti nuosavą verslą. Kad paskutinysis pažadas būtų įgyvendintas greičiau, verslo planavimo įrankių sąrašą.

Išgrynink savo verslo idėją

Verslo idėja yra pradinis bet kokio verslo taškas. Verslas ir verslininko darbas sukasi aplink verslo idėją.  Galvodami apie savo verslą įvertinkite savo turimus resursus (laiką, pažintis, įgūdžius, žinias, pomėgius, turimus įrankius, nekilnojamąjį turtą ir kt.), atkreipkite dėmesį į žmonių poreikius, kurie dar nėra patenkinti. Verslo idėjos „šlifavimui“ pasitelkite klausimus, esančiu portale www.verslilietuva.lt, kurie padės atrasti idėjos išskirtinumą. Klausimus bei įkvėpimo šaltinius rasite čia.

Apskaičiuok kiekvieną centą

Investicija į verslą – tai bet koks daiktas, medžiaga, kurią naudosite siekdami verslo sėkmės. Kiekvienas tušinukas, sąsiuvinis, kompiuteris, aparatas ar valymo priemonės – visa tai reikia apskaičiuoti ir žinoti, kiek pinigų reikės verslui pradėti. Taip pat, kokia bus prekių ar paslaugų savikaina, už kokią kainą jas parduosite, kiek mokėsite darbuotojams ir panašiai. Visus šiuos niuansus įvertinti padės Verslo plano finansinė skaičiuoklė, kurią rasite čia.

Sužinok reikalavimus ir leidimus verslui

Atmintinė – „paruoštukė“ norintiems pradėti ar jau vykdantiems savo verslą! Pagal skirtingas veiklos sritis suskirstytose atmintinėse sužinokite, kokių leidimų reikės Jūsų pasirinktam verslui, kokie reikalavimai taikomi planuojamai veiklai.  Taip pat atmintinėje rasite informaciją apie darbuotojų priėmimą bei atleidimą, mokesčius, taikomus veiklai, apskaitos tvarkymą, reikalavimus patalpoms, preliminarias reikalingos įrangos kainas bei verslininkų praktinius patarimus norintiems pradėti verslą! Atmintines rasite čia.

Įdarbinimas, rinkodara, mokesčiai ir visi kiti reikalai

Kur ieškoti darbuotojų, kaip juos įdarbinti, kaip paruošti rinkodaros planą, ką turiu įvertinti ar kokius mokesčius turiu mokėti – ši ir visa kita naudinga informacija apie verslą Tavęs laukia portale www.verslilietuva.lt. O jei turi papildomų klausimų, kaip teisingai žengti verslo kelių, susisiek su VšĮ „Versli Lietuva“ konsultantais dėl nemokamos konsultacijos el. p. verslumas@verslilietuva.lt.