Naujienos

shdv5.jpg

Kalinių dilemos programėle mokslo hakerės atakuoja visuomenės psichologines problemas

MITA duomenimis, su verslu bendradarbiauja 14 iš 26 mokslo įstaigų. Visgi realybėje verslas ir mokslas veikia kaip dvi atskiros sistemos. Dėl to VšĮ “Versli Lietuva” siekiant paskatinti verslo ir mokslo bendrabarbiavimą bei rinkoje paklausių technologijų vystymą aktyviai įsitraukė į Science Hack Days Vilnius, vykusį Techariume vasario 11-12 dienomis. Renginio datai pasirinktas simboliškas laikas – tarptautinė moterų ir mergaičių diena – visai netikėtai nustebino organizatorius dalyvavusių merginų skaičiumi, kuris sudarė daugiau nei 60 proc. visų dalyvių.

Pirmasis pilietišką mokslą (angl. citizen sciene) skatinantis Science Hack Days Vilnius hakatonas buvo skirtas įgalinti betarpišką mokslininkų ir visuomenės bendradarbiavimą sprendžiant visuomenei aktualias problemas. Daugiau nei 100 mokslo entuziastų, programuotojų, mokslininkų, ir net menininkų kūrė neįtikėtinas mokslines improvizacijas, eksperimentus, išradimus ir net potencialas verslo idėjas. Technariumas skambėjo nuo dar negirdėtų baltymo genomo muzikos simfonijų, sekmadienio pitch‘ų metu žiūrovus stebino LabMate, robotai, vos už 10 eur. suskurtos bluetooh svarstyklės.

VšĮ „Versli Lietuva“ įsteigė specialų prizą „ChangeMakers‘ON“ už daugiausia socialinio verslo potencialo turinčią idėją. Keturios Informacinių technologijų studentės vos per porą dienų sukūrė programėlę (apps'ą) kalinių dilemos (angl. prisoners dilema) principu, ir tikisi, kad žaidimas padės inovatyviai spręsti atskirų visuomenės grupių psichologines problemas, skatinant jas bendradarbiauti. Savo idėją į verslo modelio lygį merginos galės pakylėti Kaune vyksiančio socialinių inovacijų savaitgalio „ChangeMakers‘ON“ metu vasario 24-26 dienomis.

Neringa Stroputė

Projektų vadovė