Naujienos

Lietuvos gyvybės mokslų sektorius pristatytas didžiausiame šios srities forume „BIO International Convention 2017“

Birželio 19-22 dienomis San Diege (JAV) vyko didžiausias pasaulyje gyvybės mokslų forumas „BIO International Convention 2017“, kuriame buvo pristatytas ir Lietuvos gyvybės mokslų sektorius.  Apie Lietuvą kalbėta net keliuose forumo renginiuose – plenarinėje ir „Global Innovation Hubs“ sesijose. Pirmojoje Lietuvą pristatė ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Antrojoje apie Lietuvą kaip inovacijų hub‘ą kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ Gyvybės mokslų sektoriaus plėtros vadovė Donata Mauricaitė.

 „Mūsų tikslas šiame renginyje – užmegzti naujus kontaktus su gyvybės mokslų lyderiais visame pasaulyje bei populiarinti kitais metais Lietuvoje vyksiantį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“, – sakė D, Mauricaitė.

Pasak pašnekovės, šiame forume „BIO International Convention“ Lietuva dalyvauja nuo 2013 m., tačiau tik šiemet mūsų šalis sulaukė ypatingo dėmesio – oficialaus organizatorių kvietimo pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų sektorių.

„Šis kvietimas liudija Lietuvos gyvybės mokslų pripažinimą tarptautiniu mastu“, – teigė „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Kalbėdamas forume „BIO International Convention“ Lietuvos ūkio ministras M. Sinkevičius akcentavo, kad Lietuva siekia tapti biotechnologijų inovacijų centru Europoje, o pirmieji žingsniai jau duoda vaisių – Europos Komisijos inovacijų švieslentėje Lietuva šiemet pakilo į 16 vietą tarp 28 Europos Sąjungos šalių.

 „Gyvybės mokslų sektorius yra vienas sparčiausia besivystančių Lietuvoje: pernai metinis augimas siekė 21 procentą, o mūsų šalyje sukurta produkcija buvo eksportuota į daugiau nei 70 šalių. Subalansuotos valstybės investicijos į mokslinių tyrimų ir plėtros infrastruktūrą Lietuvai padėjo įsilieti į pasaulio gyvybės mokslų srities profesionalų tinklą ir tapti patrauklia bendradarbiavimo šalimi“, – kalbėjo ūkio ministras M. Sinkevičius.

Ūkio ministro teigimu, Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių – pagrįstas. Mūsų šalis gauna  daugiau nei 1 proc. BVP iš biotechnologijų, t. y. tiek pat, kiek kiti aukštųjų technologijų lyderiai pasaulyje, ir šis rodiklis 10 kartų viršija ES vidurkį.

Apie mūsų šalies gyvybės mokslų potencialą kalbėjo ir D. Mauricaitė. Lietuvoje gyvybės mokslų srityje veikia apie 200 įmonių, darbuojasi daugiau kaip 15 tūkst. tyrėjų ir mokslininkų, kasmet atliekama daugiau nei 120 klinikinių tyrimų.

20 tūkst. „BIO International Convention“ dalyvių buvo pristatytas Lietuvoje vyksiantis „Life Sciences Baltics 2018“ forumas. Jau ketvirtą kartą vyksiantis didžiausias gyvybės mokslų forumas Baltijos šalyje suburs ekspertus ir geriausius savo srities specialistus iš daugiau nei 30 šalių, o tai leis užmegzti naujų partnerystės ryšių ir garsinti Lietuvos vardą tarp gyvybės mokslų srities lyderių pasaulyje.

Donata Mauricaitė

Gyvybės mokslų sektoriaus plėtros vadovė