Naujienos

Paroda „Laser World of Photonics 2017“ – vienas iš Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio pradžios rengnių

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su dvylika Lietuvos lazerių sektoriaus įmonių dalyvavo vienoje didžiausių ir reikšmingiausių pasaulio lazerių sektoriaus parodų Laser World of Photonics 2017, kuri įvyko 2017 m. birželio 26-29 d., „Messe Munich” parodų rūmuose Miuncheno mieste, Vokietijoje. Kartu su paroda rengiamas kongresas pritraukia autoritetingus fotonikos protus iš viso pasaulio. Jau ketvirtą kartą surengtą Lietuvos nacionalinį stendą koordinavo VŠĮ „Versli Lietuva“.

Parodoje dalyvavo šios Lietuviškos lazerių kompanijos:

Šviesos konversija; Optolita; ELAS; Integrated Optics; UAB Femtika; Lidaris; Kvantiniai šviesos instrumentai; Optogama; Brolis Semiconductors; Cognitio; Altechna; EKSPLA.

Paroda pritraukė daugiau kaip 32 000 lankytojų, o joje prisistatė beveik 1300 įmonių iš 90 šalių. Paroda išaugo 30 proc., o tai rodo, kad pasaulinė lazerių pramonė auga sparčiais tempais. Remiantis autoritetingo lazerių žurnalo „LaserFocusWorld“ duomenimis, numatomas beveik 7 proc. kasmetinis augimas pasaulinėje lazerių industrijoje.

Per metus lazerių sektorius Lietuvoje išauga 10-15 proc. Sektoriaus apyvarta per pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai: nuo 46,5 mln eur 2011 m. iki daugiau nei 90 mln eur 2016 m. Prieš 10 m. sektoriuje veikė tik 10 įmonių, o šiandien pasauliui produktus teikia daugiau kaip 30 kompanijų, kuriose dirba per 800 aukštos kvalifikacijos profesionalų. Savo sukurtą produkciją lietuviai eksportuoja į 100 pasaulio valstybių, tarp pirkėjų – didžiausios ES, JAV, Japonijos laboratorijos ir tyrimų centrai. Priskaičiuojama, kad 90 iš top 100 universitetų naudoja lietuviškus lazerius.

Parodoje dalyvavo platus Lietuvos įmonių spektras – nuo komponentų gamintojų iki lazerinių sistemų integratorių. Ši paroda yra puiki proga pristatyti geriausia, ką mes esame padarę pastaraisiais metais – minėjo Kęstutis Jasiūnas, Eksplos generalinis direktorius. „Tai naujos kartos šviesolaidiniai bei pramoniniai lazeriai, fotoakustinė sistema medicininiam taikymui, Lietuvoje sukurtos OPCPA technologijos pagrindu pagaminta femtosekundinė derinamo bangos ilgio sistema bei lazerinės elektronikos komponentai“.

„Šviesos Konversija pristatė naują femtosekundinį lazerį „Carbide“, skirtą industriniams taikymams, kuris, tikimasi, gerokai praplės jau užimamos industrinės rinkos dalį. Mokslininkams buvo pristatytas naujas ultrasparčios žadinimo-zondavimo spektroskopinės sistemos modelis, kuris pasižymi kompaktiškumu ir pilna eksperimento automatizacija“ – kalbėjo Vilija Martinėnaitė, Šviesos konversijos pardavimų inžinierė.

“Tai yra vienintelė galimybė mažoms įmonėms skambiai pristatyti savo produktus tokio aukšto lygio renginyje” – pastebėjo Tadas Lipinskas, UAB Optogama vadovas. „Turėjome progą parodyti kompaktišką lazerį, skirtą naudoti nešiojamuose prietaisuose.“

„Integrated Optics pristatė praplėstą MatchBox lazerių seriją. Naujieji šios serijos lazerių modeliai yra skirti lazerinio nuotolinio skenavimo, metalų rūšiavimo ir miksroskopijos rinkoms. Parodoje eilinį kartą įsitikinta, kad Integrated Optics lazeriai vis dar mažiausi pasaulyje“ – kalbėjo Evaldas Pabrėža, įmonės direktorius.

„Parodoje pademonstravome naujausią mūsų gaminį. Tai mažiausias pasaulyje priešraketinis lazerinis modulis“ - pakomentavo Augustinas Vizbaras iš Brolis Semiconductor. „Lyginant su šiuo metu naudojamais sprendimais, mūsų sukurtas produktas yra bemaž 100 kartų mažesnis. Jo energetinis efektyvumas sieka 15 %, kai tuo tarpu šiuo metu naudojamų sistemų – 0,1 %”

„Parodoje pademonstravome veikiančią naujo dizaino visiškai automatizuotą lazerinę mikroapdirbimo sistemą, skirtą skaidrių medžiagų (tame tarpe safyro) raižymui„ – kalbėjo Jelena Puchova, UAB „ELAS“ pardavimų vadovė.

„Optolita, parduodanti savo sukurtus produktus „Eksma Optics“ prekės ženklu, parodoje pristatė sprendimus, skirtus sparčiausiai augančiam segmentui – ultaspartiesiems lazeriams. Tai optika ir ultrasparčiųjų impulsų selektorius“ – kalbėjo Daugirdas Kuzma, UAB „Optolita“ marketingo ir verslo plėtros vadovas.

„Tai puiki galimybė susitikti su savo klientais, aptarti jiems rūpimus klausimus bei supažindinti su mūsų teikiamomis paslaugomis. Šioje parodoje pristatome protingus sprendimus lazerinių technologijų rinkai, kaip dirbti saugiai ir efektyviai, kad optiniai elementai nedužtų.“ – pastebėjo Dr. Gintarė Batavičiūtė iš UAB „Lidaris“.

„Pirmąkart į parodą atvežėme parodyti „nanofabriką“ - stakles, kurios leidžia pagaminti musės akies tinklelio briaunos dydžio daiktus“  - kalbėjo Vidmantas Šakalys, UAB „Femtika“ vadovas.

„Parodoje eksponavome kompaktiškus OEM (Original Equipment Manufacturer) vartotojams skirtus lazerius, leidžiančius nustatyti medžiagos sudėtį per sekundę“ – akcentavo Rokas Šulcas, UAB „Kvantiniai šviesos“ instrumentai plėtros vadovas.

Parodos metu taip pat vyko įvairūs pranešimai/seminarai, pristatantys naujausias lazerių tendencijas, kuriuose, tobulinosi ir Lietuvos delegatai.

Be „Laser World of Photonics 2017“ didelį susidomėjimą kelią ir „Photonics West“ paroda, vykstanti JAV. Lietuvai investicijų ir eksporto skatinimui dalyvavimas parodoje „Laser World of Photonics 2017“ yra ypatingai svarbus pristatant šalį kaip inovatyvią, dinamišką aukštųjų technologijų valstybę ir pažangiausias jos įmones.