Partnerių naujienos

Pagal datą:

Filtras

Atstatyti

Kviečiame jungtis prie LR Prezidentės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanoti knygų SAVO bibliotekai

Kviečiame jungtis prie LR Prezidentės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanoti knygų SAVO bibliotekai.

Daugiau

Mitais apipinta Rusija

„Eksportas: Rusija“ tęsia vertimų biuro „Ars libri“ straipsnių seriją. Šiuose straipsniuose dalijamės kalbinėmis įžvalgomis, įdomiais faktais apie šalies kalbą ir verslo etiketą. Rusija – jaunų verslininkų svajonių šalis. Pasirodo, kad kas 22-as Rusijos gyventojas yra pradedantysis verslininkas. Tai maždaug 30 metų vyras, turintis aukštąjį išsilavinimą, bet nebūtinai jo verslas būna susijęs su išsilavinimu. Rusijos verslininkai optimistai, romantikai, tikintys, kad jų sugebėjimų ir žinių užteks verslui plėtoti.

Daugiau

Projektas „D-Kids“: ateities dizaino kūrėjai mokosi jau šiandien

Šių metų pavasarį Užupio meno inkubatorius pasitiko nauju, vaikams skirtu projektu „D-Kids“. Jo metu 9-12 metų vaikai, susipažindami su dizaino istorija bei jo kūrimo metodais, buvo skatinami į kūrybą pažvelgti per naujas formas, patys išbandyti netikėtus, modernius ir įprastose švietimo programose vis dar gana retai taikomus mokymosi būdus. Užsiėmimus vedė ir patirtimi su mažaisiais kūrėjais dalijosi Lietuvos dizaino industrijų profesionalai, parengę vaikams teorines pamokas bei žaismingas, dizaino metodais paremtas kūrybines praktikas.

Daugiau

Kūrybinių industrijų klasterizacijos iššūkiai ir galimybės

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakultete spalio 27 dieną vyko informacinis seminaras-diskusija „Kūrybinių industrijų klasterizacija Lietuvoje – iššūkiai ir galimybės“. Seminare buvo kalbama apie klasterizacijos naudą bei finansavimo galimybes. Renginį organizavo Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija ir „Versli Lietuva“.

Daugiau

URM kviečia teikti prašymus dėl muito suspendavimo ar tarifinės kvotos

LR Užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį, kad kaip ir kiekvieną pusmetį, ES įmonės teikia prašymus dėl muito suspendavimo ar tarifinės kvotos suteikimo žaliavoms, pusgaminiams ar komponentams, kurių negamina ES pramonė.

Daugiau

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti EK programoje „Horizontas 2020“

Europos Komisija patvirtino didžiausios ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ naująsias 2016–2017 m. darbo programas. Pagal naujųjų darbo programų kvietimus teikti paraiškas planuojama investuoti beveik 16 mlrd. eurų į mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros veiklą ir inovacijas. Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kviečia verslo atstovus aktyviai dalyvauti šioje programoje.

Daugiau

Naujienos iš rinkų: Gruzijoje pradėjo veikti dar viena elektroninė viešųjų pirkimų ir konkursų sistema

Naujojoje etenders.ge sistemoje, panaudotos geriausios praktikos, kuriomis naudojasi tokios organizacijos kaip ADB, Pasaulio bankas ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas ir kitos. Šioje sistemoje veikia keturi pilnai automatizuoti viešųjų pirkimų mechanizmai: vieno voko, dviejų vokų, atvirkštinio aukciono ir apribotų procedūrų.

Daugiau

Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti viešųjų pirkimų pertvarkos įstatymų projektus

Ūkio ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti įstatymų projektus, kuriais pertvarkomos viešųjų pirkimų taisyklės: jos supaprastinamos ir didinamas jų lankstumas, mažinama administracinė našta, gerinamos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose sąlygos. Naujasis pirkimų reguliavimas taip pat bus labiau pritaikytas aplinkosaugos, inovacijų politikos, socialiniams ir ekonominiams klausimams spręsti. Šie įstatymų projektai šiandien buvo svarstyti Vyriausybėje vykusiame ministerijų atstovų pasitarime. Įvertinus pasitarime išsakytas pastabas patikslinti įstatymų projektai bus svarstomi Vyriausybės posėdyje.

Daugiau

Ūkio ministerija kviečia verslininkus dalyvauti konkurse ir pristatyti savo pasiekimus

Ūkio ministerija, siekdama įvertinti sėkmingas verslininkų investicijas, įdiegtas inovacijas, pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo, jau vienuoliktą kartą skelbia konkursą gauti apdovanojimą „Už nuopelnus verslui“. Paraiškų, kurias įmonės gali teikti pagal 9 nominacijas, laukiama iki š. m. spalio 9 d.

Daugiau

E. Gustas: pateikti siūlymai dėl didesnių galimybių smulkiam ir vidutiniam verslui gauti finansavimą

Ūkio ministerija kartu su Lietuvos banku, Finansų ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pateikė Vyriausybei pasiūlymus kaip skatinti smulkiojo ir vidutiniojo verslo finansavimą. Įgyvendinus pasiūlyme pateiktas naujas priemones smulkiajam ir vidutiniam verslui bus sudarytos sąlygos gauti alternatyvių lėšų verslui plėtoti.

Daugiau