2020 m. prekyba su prancūzais susitraukė 10 proc., o su britais augo toliau

2021-06-01
2020 m. prekyba su prancūzais susitraukė 10 proc., o su britais augo toliau

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Jungtine Karalyste ir Prancūzija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Lietuvos ir Prancūzijos prekybos apžvalgą galima skaityti čia. 

„Brexit“ prekybos negadino

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–Jungtinės Karalystės prekybos apžvalga rodo, kad Didžioji Britanija yra septinta pagal dydį užsienio rinka lietuviškos kilmės prekėms. Pernai į Jungtinę Karalystę buvo eksportuota lietuviškos kilmės prekių už 979 mln. eurų, t. y. 5,3 proc. daugiau nei 2019 metais.

Daugiausia į Jungtinė Karalystę eksportuota baldų (20 proc. viso lietuviško kilmės eksporto), tabako (13 proc.), plastiko ir jų dirbinių (7,7 proc.), įvairių chemijos produktų (6,5 proc.).

Tuo tarpų paslaugų eksportas į Jungtinę Karalystę pernai mažėjo net 20 proc. iki 424 mln. eurų. Daugiausia eksportuota transporto paslaugų – 43 proc. Jungtinė Karalystė išlieka trečia pagal dydį rinka telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinėms paslaugoms ir antra pagal dydį finansinėms paslaugoms.

Prancūzija – antra pagal dydį rinka paslaugų eksportui

Lietuviškos kilmės prekėms Prancūzija 2020 m. buvo 12-a didžiausia eksporto rinka, kuriai teko 508 mln. EUR viso lietuviškos kilmės prekių eksporto. Palyginti su 2019 m. lietuviškos kilmės prekių eksporto vertė į Prancūziją sumažėjo 10 proc. Labiausiai mažėjimą lėmė trąšos, plastikai ir jų dirbiniai, elektros mašinos ir įrenginiai.

Lietuviškos kilmės prekių į Prancūziją eksporto struktūroje didžiausią dalį sudarė baldai (20 proc.), trąšos (20 proc.), plastikai ir jų dirbiniai (9 proc.).

2020 m. Prancūzija buvo antra didžiausia Lietuvos paslaugų eksporto rinka. Paslaugų eksportas pernai siekė 932 mln. EUR. Daugiausia buvo eksportuota transporto paslaugų – 78 proc. arba 730 mln. EUR ir kitų verslo paslaugų – 15 proc. arba 136 mln. EUR.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos rinkose. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus abiejose šalyse. Daugiau apie eksporto į Prancūziją ir Jungtinę Karalystę galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.