Atotrūkį tarp Baltijos ir Šiaurės šalių gyvybės mokslų sektorių mažins nauja partnerystė

2017-11-10

„Versli Lietuva“ pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo stiprinimo gyvybės mokslų srityje tarp Baltijos ir Šiaurės šalių su „ScanBalt“, pirmaujančiu sveikatos ir bioekonomikos akceleratoriumi Baltijos jūros regiono valstybėse. Bendradarbiavimo tikslas – keistis žiniomis, patirtimi apie gyvybės mokslus ir skleisti žinią apie tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics“, didžiausią gyvybės mokslų sektoriui skirtą renginį Baltijos jūros regione. 

„Mūsų prioritetas pirmiausia yra stiprinti bendradarbiavimą, susieti mokslo ir verslo kompetencijas ir padidinti viso regiono potencialą. Taigi labai džiaugiamės, kad 2018 m. „ScanBalt“ forumas vyks Vilniuje tuo pačiu metu, kaip ir mūsų organizuojamas tarptautinis gyvybės mokslų forumas“, – sakė Daina Kleponė, „Versli Lietuva“, organizuojančios „Life Sciences Baltics“ forumą, generalinė direktorė. 

Pasak D. Kleponės, Lietuvoje „ScanBalt“ akceleratoriaus reikšmė vertinama jau daugybę metų – padedant asociacijai įgyvendinta daugybė bendrų projektų. Šiaurės Europa išlieka pavyzdys, kaip skatinant partnerystę tarp verslo ir mokslo paprastą mokslinį tyrimą, susijusį su gyvybės mokslais, galima paversti sėkmingu komerciniu projektu. 

„Didžiuojamės tapę „Lice Sciences Baltics“ partneriu – forumas išaugo į vieną svarbiausių gyvybės mokslų renginių regione. Mūsų nariams, klientams ir projektams atsiveria naujos galimybės, nes ir „ScanBalt“, ir „Life Sciences Baltics“ vyks tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje“, – teigė Jaanus Pikani, „ScanBalt“ pirmininkas. 
Baltijos šalys yra sparčiai augantis gyvybės mokslų kompetencijų centras regione. Lietuvos gyvybės mokslų sektorius auga greičiausiai tarp visų Europos Sąjungos šalių – vidutiniškai po 22 proc. kasmet, Latvijos farmacijos sektoriaus plėtra taip pat vyksta dideliu tempu, o Estijos gyvybės mokslai labiausiai orientuojasi į genetikos sritį ir skaitmeninius sprendimus sveikatos srityje.

Kas dvejus metus organizuojamas „Life Sciences Baltics“ forumas kitais metais vyks Vilniuje, rugsėjo 26-27 dienomis. Jo pagrindinis tikslas – pristatyti Baltijos šalių gyvybės mokslus pasauliui. Tikimasi, kad renginyje, kuriame tradiciškai dalyvauja pagrindiniai sektoriaus lyderiai, apsilankys daugiau nei 1,5 tūkst. lankytojų iš 30 valstybių. 


Daugiau informacijos šia tema

Monika Glinskytė
Monika Glinskytė
Projektų vadovė

Gyvybės mokslai


Toliau skaitykite

Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
2018-01-04

Lietuva susilaukė Kinijos nacionalinės televizijos dėmesio kaip valstybė, kuri viena pirmųjų išreiškė norą dalyvauti tarptautinėje importui į Kiniją skirtoje parodoje „China International Import Expo“. Į šią parodą, kuri vyks šiemet lapkričio 5-10 d. Šanchajuje, „Versli Lietuva“ planuoja organizuoti daugiau nei 10-ies Lietuvos įmonių dalyvavimą dviejuose nacionaliniuose stenduose.

Vokietijos vaikiškų drabužių rinka: kaip tapti jos dalimi
2017-12-27

Sveiki, keletą kartų savo lėšomis dalyvavome tarptautinėse parodose, kur pristatėme savo vaikiškų drabužių prekės ženklą. Mūsų tikslas yra Vokietijos rinka, tačiau kol kas gauname pavienius užsakymus, nesiseka užmegzti nuolatinių santykių su keliais ilgalaikiais klientais. Ką darome ne taip?