Austrija – klestinti Europos širdis

2017-05-22

„Eksportas: Austrija“ tęsia vertimų biuro „Ars libri“ straipsnių seriją. Kaip ir anksčiau dalijamės kalbinėmis įžvalgomis, įdomiais faktais apie šalies kalbą ir verslo etiketą. Austrijos nedarbingumo rodiklis nuo 1960 m. iki 2013 m. buvo 4,59 procentai, tai – antras šalis pagal mažiausią nedarbingumą

Verslo etiketas

Austrai, kaip ir vokiečiai, garsėja savo punktualumu. Nevėluokite į susitikimus, nes austrai gali įsižeisti net dėl kelių minučių vėlavimo. Jei nors truputį vėluojate, paskambinkite ir paaiškinkite savo situaciją. Geriausia į susitikimus atvykti 5–10 minučių anksčiau.

Dovanų reikėtų vengti, nebent artėja šventės ar dėl ko nors sėkmingai susitarus artimiems kolegoms. Dovanos turi būti kuklios. Galima dovanoti kokybišką alkoholį ar panašiai, tai, ko būtų sunku gauti Austrijoje. Jokių būdu nedovanoti asmeninių, aštriais kampais, su įmonės logotipu ar labai brangių dovanų.

Austrams labai svarbus aprangos kodas, todėl patariama rengtis konservatyviai. Verslo susitikimų metu vyrai vilki juodą kostiumą su baltais marškiniais ir vienspalviu kaklaraiščiu, tokia apranga vyrauja ir šiltuoju metų sezonu. Moterims dera rengtis madingais kostiumėliais ar konservatyviomis suknelėmis su elegantiškai aksesuarais.

Svarbu išlaikyti geras elgesio manieras, per daug nejuokauti ir netuščiažodžiauti, susitelkti į tikslų siekimą. Bendraujama formaliai, į kolegas kreipiamasi „sie“ („jūs“), kol jie patys pasiūlo kreiptis „du“ („tu“). Taip pat į žmones kreipiamasi pavarde ir jų akademiniu laipsniu.

Austrams įtarimą kelia hiperbolizavimai ir didelis emocionalumas, todėl patariama viską sakyti taip, kaip yra. Jiems svarbi argumentacija, todėl visos prezentacijos turi būti su tiksliomis diagramomis ir be abejotinų duomenų. Patariama pristatomą medžiagą išversti į vokiečių ir anglų kalbas.

Pirmasis susitikimas

Susitinkant su partneriais ranką paspausti reikėtų tvirtai ir žiūrėti tiesiai į akis, taip pat paspausti ranką visiems, dalyvaujantiems susitikime. Austrų kultūra labai formali, todėl neverta tikėtis didesnio fizinio kontakto nei rankos paspaudimo. Labai svarbu kreiptis garbės titulais, kurie paprastai pristatomi pirmajame susitikime. Į asmenis, neturinčius tokių titulų, kreipiamasi „herr“ ir pavarde, jeigu tai vyras, ir „frau“ ir pavarde, jei tai moteris. Nesikreipkite vardu, kol šie to nepradės daryti pirmi.

Atvejis

Lietuvių k.

Slovakų k.

Kabutės

Įmonių pavadinimai skiriami kabutėmis: UAB „Ars libri“, bet rašant didžiosiomis raidėmis, kabutės nededamos, pvz., UAB ARS LIBRI.

Produktų pavadinimai skiriami pasviruoju šriftu ar kabutėmis

Įmonių pavadinimai neskiriami kabutėmis:

Bäckerei & Café BayerGmbH.

 

Procentai

15 %

15%

Matavimo vnt.

100 g

100 g

Vienaskaita ir daugiskaita

Vartojami abu variantai. Pvz.: „sūdyta silkė“ ir „sūdytos silkės“.

Vartojama daugiskaita.

„gesalzene heringe“

 

Toliau skaitykite

Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva vėl kopia į viršų
Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva vėl kopia į viršų
2018-05-24

Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD skaičiuojamame pasauliniame konkurencingumo indekse pernai trimis laipteliais smuktelėjus žemyn, šiemet Lietuvai pavyko atsitiesti vienu laipteliu ir pakilti į 32 vietą iš  63. Pagal keturias šalių vertinimo kriterijų grupes, Lietuva pagerino savo pozicijas visose iš jų: ekonomikos raidos, viešojo sektoriaus efektyvumo, verslo efektyvumo bei infrastruktūros srityse.

Nerimas dėl BREXIT jau keičia Lietuvos įmonių eksporto strategijas į Jungtinę Karalystę: kokios pasekmės ir galimybės laukia
Nerimas dėl BREXIT jau keičia Lietuvos įmonių eksporto strategijas į Jungtinę Karalystę: kokios pasekmės ir galimybės laukia
2018-04-26

Likus mažiau nei metams iki oficialaus Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) vis dar tęsiasi derybos dėl Išstojimo sutarties. Tikimasi derybas baigti iki šių metų pabaigos. Šis laikotarpis sukuria netikrumą ir neapibrėžtumą dėl būsimų santykių po britų išstojimo.