Daugiau galimybių atsidaryti sąskaitas trečiųjų šalių verslui

2020-09-30
Daugiau galimybių atsidaryti sąskaitas trečiųjų šalių verslui

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kad, steigiant įmones, jų kaupiamąsias sąskaitas būtų galima atsidaryti ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Šiuo tikslu būtų keičiami Akcinių bendrovių, Viešųjų įstaigų ir Ūkinių bendrijų įstatymai.

„Tai svarbus žingsnis siekiant pašalinti kliūtis pritraukiant kvalifikuotų specialistų iš trečiųjų šalių, įskaitant ir politinės krizės apimtą Baltarusiją. Šiuo metu kaupiamąsias sąskaitas steigiant įmones galima atidaryti tik Lietuvoje veikiančiuose bankuose, o tai akivaizdžiai apsunkina įmonių steigimo procedūrą trečiųjų šalių asmenims, taip pat riboja konkurenciją finansų ir kredito sektoriuje. Jeigu Seimas pritartų, pakeitimai įsigaliotų jau nuo šių metų lapkričio“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Dėl dabartinės politinės situacijos Baltarusijoje vis daugiau jos įmonių planuoja persikelti į kaimynines valstybes, todėl Lietuva suinteresuota pritraukti kuo daugiau inovatyvių šios šalies bendrovių. Tarp priemonių, palengvinančių įmonių persikėlimą į Lietuvą, yra numatomas paprastesnis įmonės registravimas. Planuojami pokyčiai ir dėl kvalifikacijos reikalavimų neatitinkančių darbuotojų atgabenimo, nes kai kurie informacinių technologijų sektoriaus atstovai Baltarusijoje neturi oficialaus išsilavinimo.

Siekdamos padėti Baltarusijos bendrovėms paprasčiau ir greičiau atsidaryti sąskaitas, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldžios įstaigos VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Versli Lietuva“ jau dabar vieno langelio principu teikia visą reikiamą pagalbą verslo persikėlimo klausimais trečiųjų šalių piliečiams ir įmonėms. Minėtos institucijos glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis šalies finansų įstaigomis, ministerijomis, valstybinėmis institucijomis.

Toliau skaitykite

Pramonės skaitmeninimo projektams – 53 mln. eurų finansavimas
Pramonės skaitmeninimo projektams – 53 mln. eurų finansavimas
2020-10-15

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva 124-iems Lietuvos pramonės skaitmeninimo projektams skiriamas 53 mln. eurų finansavimas. Pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ šalies pramonės įmonės galės efektyviau įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo poreikį ir pagal technologinio audito rekomendacijas diegti įrangą, kuri didintų darbo našumą.

Ko turi imtis socialinis verslas, kad atlieptų gyventojų lūkesčius
Ko turi imtis socialinis verslas, kad atlieptų gyventojų lūkesčius
2020-10-15

Kas šeštas Lietuvos gyventojas mano, kad viena opiausių šiuo metu mūsų šalyje vyraujančių socialinių problemų yra pagalba sergantiems sunkiomis ligomis. Iš iškeltų aštuonių problemų, kurias sprendžia socialiniai verslai, mūsų šalies gyventojams mažiausiai probleminė atrodo bendruomenių užimtumas.