Didžiausiame gyvybės mokslų renginyje Baltijos šalyse tikimasi sulaukti apie 30 startuolių

2018-05-25
Didžiausiame gyvybės mokslų renginyje Baltijos šalyse tikimasi sulaukti apie 30 startuolių

Rudenį didžiausias Baltijos šalyse gyvybės mokslų renginys „Life Sciences Baltics“ suburs apie 30 gyvybės mokslų startuolių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Ankstyvosios stadijos gyvybės mokslų startuoliams bus pasiūlyti dviejų dienų nemokami intensyvūs verslumo mokymai, o dešimt geriausių turės galimybę pristatyti savo idėją investuotojams ir visuomenei.

„Lietuva, Latvija ir Estija gali didžiuotis gabiais specialistais, galimybe naudotis inovacijomis ir gerai išvystyta mokslinių tyrimų infrastruktūra. Dauguma Baltijos šalyse įsteigtų gyvybės mokslų startuolių yra labai entuziastingi ir kupini idėjų. Jiems trūkta vieno – stumtelėjimo komercinės sėkmės ir tarptautinio pripažinimo link, o „Life Sciences Baltics“ programa startuoliams būtent šią galimybę ir suteikia“, – sako Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Ketvirtą kartą „Life Sciences Baltics“ forumą organizuojančios „Versli Lietuva“ vadovė kviečia Baltijos šalių gyvybės mokslų startuolius, turinčius novatoriškų idėjų, pasinaudoti proga ir sužinoti, kaip tinkamai išnaudoti startuolių verslo potencialą bei užtikrinti, kad jų kuriami produktai būtų paklausūs.

Dalyvaudami dviejų dienų nemokamuose meistriškumo mokymuose startuoliai turės galimybę išmokti, kaip geriau optimizuoti savo verslo modelius bei prisistatyti su potencialiems investuotojams. Geriausią idėją verslo idėjų konkurse „Pitch Challenge“ pristatęs startuolis bus apdovanotas specialiais prizais – mentoryste pas pagrindinį mokymų programos rėmėją „Johnson & Johnson Innovation“. Taip pat nugalėtojų komandai numatytas vienos savaitės mokymosi ir bendradarbiavimo vizitas JAV biomedicinos klasteryje „Akron Biomedical Corridor“.

„Life Sciences Baltics“ programa startuoliams jau tapo forumo tradicija. Gyvybės mokslų startuoliai turi puikią galimybę įgyti naujausių žinių ir sužinoti apie naujausius gyvybės mokslų laimėjimus. Startuoliai forume gali užmegzti pažintis, apsikeisti idėjomis ir užmegzti ryšius su forumo dalyviais, investuotojais, gyvybės mokslų profesionalais ir kitais startuoliais.

Tarp praeito forumo „Life Sciences Baltics“ startuolių idėjų konkurso „Pitch Challenges“ laimėtojų yra Lietuvos bendrovės: Vilniuje įsikūrusi lazerinių technologijų bendrovė „Integrated Optics“ ir bendrovė „Ferentis“, gaminanti biosintentines medžiagas ir Latvijos bendrovė „Koatum“, kurianti medicininių implantų apvalkalus.

„Life Sciences Baltics“ startuolių mokymo programa vyks Vilniuje rugsėjo 24–25 d., likus dviem dienoms iki forumo „Life Sciences Baltics“, kuris rengiamas kas dvejus metus.


Daugiau informacijos šia tema

Jonas Kireilis
Jonas Kireilis
Projektų vadovas

Moksliniai instrumentai ir elektronika


Toliau skaitykite

Talentų reitinge Lietuvą smukdo neefektyvios investicijos į švietimo sistemą
Talentų reitinge Lietuvą smukdo neefektyvios investicijos į švietimo sistemą
2018-11-20

IMD Pasaulio talentų reitinge (IMD World Talent Report 2018) Lietuva krenta žemyn antrus metus iš eilės. Šiemet iš 33 vietos Lietuva nukrito trimis pozicijomis į 36 vietą. Tuo tarpu Latvija šiais metais išlaikė 35 poziciją, Estija vienu laipteliu pakilo aukščiau iš 27 į 28 poziciją, o kaimyninė Lenkija kaip ir Lietuva leidosi žemyn –  iš 34 į 38 vietą.

Lietuvos gynybos sektoriaus plėtrai telkiamas verslo ir mokslo potencialas
Lietuvos gynybos sektoriaus plėtrai telkiamas verslo ir mokslo potencialas
2018-11-15

Gynybos ir saugumo pramonei visame pasaulyje produkciją gali gaminti beveik visų šakų Lietuvos pramonės įmonės. Dauguma jų kuria plačios paskirties gaminius, kurie gali būti pritaikomi ir kariuomenei, o dalis sugeba jau dabar įgyvendinti specialius užsakymus iš gynybos struktūrų. Lietuvos gynybos sektorius yra vienas iš tų, kuris šiuo metu auga sparčiausiai, tačiau tolesnei jo plėtrai reikalinga kryptinga valstybės parama, skatinanti kurti inovacijas kariuomenei.