„Eksporto akademija“ pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą

2015-11-25

VšĮ „Versli Lietuva“ programą „Eksporto akademija“, skirtą edukuoti  šalies įmones, vykdė nuo 2013 m., iki šiol joje žinių sėmėsi daugiau nei 1100 dalyvių, dar beveik 2800 žmonių lektorių patarimus stebėjo internetu.

„Eksporto akademiją“ sudarė bendrosios ir specializuotos konsultacijos. Vienas iš specializuotų konsultacijų lektorių –  Julian Lawson Hill su šią vasarą Vilniuje dėstyta programa „International Growth Programme“ aplikavo kaip „gerosios praktikos pavyzdys“ European Training Foundation (ETF) šaukime

Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovės Jūratės Paulavičienės, kuruojančios projektą „Eksporto akademija“, dažnai  šalies įmonės neranda laiko struktūrizuoti savo eksporto plano. Todėl specializuoti mokymai joms – puiki proga susėsti su tarptautinės patirties turinčiu ekspertu ir sudėlioti aiškų eksporto planą, pradedant auditu ir baigiant pardavimais.

„Specializuotose konsultacijose dalyvauja įvairių regionų įmonių atstovai iš įvairių sektorių – IT, baldų metalo, maisto, paslaugų ir kitų. Specialistams labai svarbu pasidalinti patirtimi pradedant eksportuoti su kolegomis iš skirtingų sektorių, tuomet savo darbe jie gali suderinti per projektą įgytas teorines ir praktines žinias“, – sako J.Paulavičienė. 

Bendrosios „Eksporto akademijos“ konsultacijos yra skirtos platesniam specialistų ratui, o jų tikslas – tobulinti įmonių darbuotojų eksporto įgūdžius. Per dvejus metus iš viso įvyko 23 renginiai, per kuriuos įvairių sričių profesionalai aptarė temas pradedant tarpkultūriniu bendravimu, kainodara, rinkodara ir baigiant pasiruošimu tarptautinėms parodomis, pardavimo taktikomis bei įtaigiu prisistatymu. J.Paulavičienė pastebėjo, kad ypač naudingos eksportuotojams buvo praktinės konsultacijos, per kurias buvo mokoma įtaigiai prisistatyti – mat keliais sakiniais apibūdinti savo veiklą nelengva dažnam specialistui. 

Plačiau apie „Eksporto akademiją“ skaitykite čia: http://www.verslilietuva.lt/lt/eksporto-akademija

Toliau skaitykite

Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
2021-05-10

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Vokietija apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Vokietijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

2021 m. pirmo ketvirčio eksporto rezultatai liudija: metai bus geri
2021 m. pirmo ketvirčio eksporto rezultatai liudija: metai bus geri
2021-05-07

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2020 m. laikotarpiu, Lietuvos prekių eksporto vertė paaugo 5,2 proc. , be naftos produktų – 7,2 proc. Lietuviškos kilmės prekių eksportas augo dar sparčiau – 8,5 proc., o be naftos produktų augimas buvo dviženklis – didėjo net 13,3 proc.