Eksporto lyderių programa „Sparnai“ tęsiasi ir skelbia naują atranką

2020-09-08
Eksporto lyderių programa „Sparnai“ tęsiasi ir skelbia naują atranką

Verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ Eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta Lietuvos įmonių eksporto brandai stiprinti, įgyvendinama trečią kartą. Norintys įgyti darbo rinkoje itin geidžiamą profesinę specializaciją kviečiami kibti į 14 mėnesių trukmės eksporto specifikos pažinimą – mokymus ir dvi praktinės patirties rotacijas Lietuvos eksportuojančiose įmonėse.

„Lietuvos eksportuojančioms įmonėms svarbu išlikti konkurencingoms, o tai leidžia pasiekti aukštos pridėtinės vertės produktų gamyba ir eksporto specifiką išmanantys darbuotojai, kurių poreikį nuolat pabrėžia verslas. Tai ypač aktualu šiuo laikotarpiu, kai COVID-19 stipriai veikia eksporto galimybes. Todėl itin svarbu stiprinti Lietuvos eksporto brandą ir didinti verslo galimybes atlaikyti tiek šių dienų iššūkius, tiek išlaikyti konkurencingumą ateityje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Jau trečią kartą valstybė imasi įgyvendinti Eksporto lyderių programą „Sparnai“, kurią itin gerai vertina tiek programoje dalyvaujantys specialistai, tiek eksportuojančios Lietuvos įmonės.

Šiemet eksporto lyderių programa tęsiama įgyvendinant valstybės patvirtintą ateities ekonomikos DNR planą ir jame numatytas eksporto konkurencingumo ir pridėtinės vertės didinimo veiklas. Šiai įmonių eksporto brandą didinančiai investicijai įgyvendinti skirta 600 tūkst. Eur. Planuojama, kad programos „Sparnai“ galimybėmis per įgyvendinimo laikotarpį pasinaudos 38 eksportuojančios Lietuvos įmonės. Planuojama, kad investicinė grąža sieks 6 mln. Eur, t.y. tokios vertės eksporto kontraktus pasieks programoje dalyvaujančios Lietuvos įmonės.

„Verslios Lietuvos“ įgyvendinamos programos metu bus paruošta 14 eksporto profesionalų, programos trukmė – 14 mėnesių, iš kurių 2 mėnesius truks mokymai, o po jų vienerius metus – dalyvių dviejų pusmečių trukmės praktinės patirties rotacijos Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse. Įgyvendinant DNR planą ir Lietuvos įmonių eksporto brandos didinimą taip pat numatytas programos tęstinumas su Kauno technologijų universitetu.

„Tai yra pasiteisinusi privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė stiprinant Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, todėl džiaugiamės atsiradusia galimybe užtikrinti šios programos tęstinumą. Šiais metais baigėsi ES fondų lėšomis finansuota 2017-2020 metais trukusi ir antrą kartą įgyvendinta Eksporto lyderių programa „Sparnai“, kurios rezultatai viršijo tiek mūsų, tiek programoje dalyvavusių įmonių lūkesčius.  Sėkmę matuojame tarptautinių kontraktų verte, kurią praktinės patirties metu įmonėse pavyko sugeneruoti programos dalyviams. Per dvejus metus tarptautiniai pardavimai siekė 2,8 mln. Eur,  preliminarių kontraktų sudaryta už 15,3 mln. Eur, o 1 investuotas euras atnešė 15 Eur grąžos Lietuvos ekonomikai“, – pažymi Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.

Anot jos, trečią kartą tęsiama programa „Sparnai“ bus kiek kitokia nei anksčiau, tačiau tikimasi nemažesnio jos efektyvumo. „Ankstesniais metais programa truko dvejus metus, iš kurių pusę metų programos dalyviai mokėsi, o likusius pusantrų metų kiekvienas atliko tris po pusmetį trukusias praktinės patirties rotacijas įmonėse. Šiemet mokymai truks du mėnesius, o praktinę patirtį kiekvienas dalyvis kaups dviejose įmonėse. Ankstesnė mūsų patirtis parodė, kad trumpesnio, bet koncentruoto teorinio pasirengimo ir dviejų pusmečio trukmės rotacijų eksportuojančiose įmonėse pakanka specialistams perprasti eksporto specifiką, o įmonėms sustiprinti savo pasiruošimą sėkmingam eksportui ir jį net padidinti“, – dėsto D. Kleponė.

Programos dalyvių atranka jau prasidėjo ir vyks šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais. Lapkritį prasidės dviejų mėnesių trukmės mokymai, o nuo 2021 m. sausio programos dalyviai pradės pusmetines praktines rotacijas Lietuvos eksportuojančiose įmonėse. Programa truks iki 2021 m. pabaigos.

Daugiau informacijos: https://www.sparnai.verslilietuva.lt/

Programos skelbimas: https://www.sparnai.verslilietuva.lt/programos-skelbimas

Toliau skaitykite

Kokios kompetencijos reikalingos eksporto specialistui?
Kokios kompetencijos reikalingos eksporto specialistui?
2021-07-14

Įsivažiavus ekonomikai ir eksporto augimui, rinkoje auga ir eksporto specialistų poreikis – darbuotojų, kurie būtų dedikuoti darbui su eksportu ir tikslingai plėstų įmonės veiklą į užsienį. Per tris „Versli Lietuva“ organizuojamas eksporto lyderių programas „Sparnai“ išryškėjo tam tikros kompetencijos, būdingos sėkmingiems eksporto specialistams. Šios savybės padėjo dalyviams pirmąjį trečiosios programos pusmetį sugeneruoti kontraktų už daugiau nei 9 mln. Eurų.

Eksporto specialistams rengti skirta programa keliasi į  Kauno technologijos universitetą
Eksporto specialistams rengti skirta programa keliasi į Kauno technologijos universitetą
2021-03-16

Eksporto augimas didele dalimi priklauso nuo specialistų, dirbančių su užsienio rinkomis, kompetencijų ir parengimo. Nuo 2023 metų šių specialistų rengimu rūpinsis Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris perima „Versli Lietuva“ eksporto lyderių programos „Sparnai“ įgyvendinimą ir integruoja ją į bakalauro studijų programą „Verslas ir antreprenerystė“. Tai bus pirmoji specializuota studijų programa, rengianti eksporto srities specialistus Lietuvoje.