Gaminių ir paslaugų dizaino sprendimams – 2,9 mln. eurų ES investicijų

2016-10-05

Ūkio ministerija, siekdama pakviečia pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektuspagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Dizainas LT“. Pagal šią priemonę finansuojamoms veikloms pirmuoju kvietimu numatoma skirti beveik 2,9 mln. eurų ES investicijų.

„Priemonė „Dizainas LT“ suteikia galimybę Lietuvos įmonėms diegti netechnologines inovacijas, pritaikant originalius gaminių ar paslaugų dizaino sprendimus. Tai padidina šių įmonių kuriamų produktų ir paslaugų patrauklumą, o kartu ir paklausą bei produktyvumą“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pagal priemonę „Dizainas LT“ pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Šių įmonių vidutinės metinės pajamos per trejus finansinius metus iki paraiškos pateikimo dienos arba pajamos per laikotarpį nuo įmonės įregistravimo dienos (jeigu įmonė vykdė veiklą mažiau nei trejus finansinius metus) turi būti ne mažesnės kaip 50 000 eurų.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 10 tūkst. eurų, mažiausia – 3 tūkst. eurų. Vieno kvietimo metu finansavimui gauti pareiškėjas gali teikti iki trijų paraiškų.

„Kasdien stebime, kaip vystosi vis daugiau lietuviškų prekių ženklų, kurie iš karto orientuojasi į globalias rinkas. Daugumai jų netrūksta idėjų, kaip sukurti originalius produktus, tačiau daliai trūksta pradinių investicijų į profesionalų vizualinį identitetą ir produktų pakuotes. Todėl reikia pasidžiaugti, kad pagaliau startavusi investicijų priemonė „Dizainas LT“ smulkiesiems gamintojams leis investuoti į pasaulines tendencijas atitinkanti pakuočių dizainą ir, tikėtina, padės jų produktams prasiveržti į pasaulį“, – komentuoja Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) pirmininkas Gediminas Lašas.

Pasak jo, 2015 m. pirmą kartą Lietuvoje vyko Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai (NAPA), šiais metais jie rengiami antrą kartą.

„Iš praeitų metų laimėtojų teko girdėti atsiliepimų, kaip naujas įvaizdis ir laimėjimas padėjo susirasti platintojų, partnerių, ar net paskatino greitesnį kontrakto pasirašymą šalyse, kurias įprastai siejame su giliomis dizaino tradicijomis ir aukščiausiu pragyvenimo lygiu“, – tvirtina Gediminas Lašas.

Juridiniai asmenys, siekiantys gauti finansavimą, turi užpildyti paraišką, kuri skelbiama svetainėse www.esinvesticijos.lt, http://ukmin.lrv.lt/, www.lvpa.lt, ir pateikti ją VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai iki š. m. lapkričio 28  dienos.

Iš viso pagal priemonę „Dizainas LT“ 2014–2020 m. numatoma investuoti  5,79 mln. eurų ES investicijų.

Toliau skaitykite

V. Sinkevičius: Skaitmeninė ekonomika tampa Lietuvos vizitine kortele
V. Sinkevičius: Skaitmeninė ekonomika tampa Lietuvos vizitine kortele
2019-07-05

Vis didesnės dalies įmonių veikla tampa neatsiejama nuo naujausių technologijų, todėl teisinė aplinka, leidžianti eksperimentuoti su naujomis idėjomis, technologijomis ir verslo modeliais, turi tapti pagrindiniu skaitmeninio verslo skatinimo Europoje įrankiu, sako neformalioje ES Konkurencingumo taryboje Helsinkyje dalyvaujantis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Viešojo sektoriaus problemas spręs startuoliai: kuriama „GovTech Lab“
Viešojo sektoriaus problemas spręs startuoliai: kuriama „GovTech Lab“
2019-07-04

Lietuvoje netrukus pradės veikti „GovTech“ laboratorija, kuri padės spręsti viešojo sektoriaus problemas naudojant inovatyvius sprendimus. Ši Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva ne tik suteiks galimybę startuoliams išbandyti savo technologiją viešajame sektoriuje, bet ir padės ją komercializuoti.