Grąžinti verslo investicijas į ikipandeminį lygį – misija įmanoma

2021-05-26
Grąžinti verslo investicijas į ikipandeminį lygį – misija įmanoma

Išaugę gamybos kaštai, neužbaigtos planinės investicijos, bankų sąlygų pasikeitimai arba finansavimo nutraukimas, siekis atkurti verslo modelį į ikipandeminį statusą – su tokiais COVID-19 iššūkiais susiduria stambus ir vidutinis verslas. Apie Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA), valdančios Pagalbos verslui fondą, galimybes padėti stambiam ir vidutiniam verslui vaizdo įraše plačiau pasakoja VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

 Paskolos ir investicijos verslui

VIVA įkurta kaip svarbus ramstis nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam vidutiniam ir stambiam šalies verslui. Įmones valstybės lėšos pasiekia per VIVA valdomą Pagalbos verslui fondą (Fondą). Fondas įmonėms teikia paskolas nuo 300 tūkst. Eur, taip pat gali išpirkti įmonių obligacijas nuo 1 mln. Eur arba išskirtiniais atvejais investuoti per mišrius finansinius instrumentus. Atslūgus pandeminei situacijai ir pasibaigus sutarties periodui, įmonės iš valstybės gautas paskolas ir  investicijas su palūkanomis grąžins į biudžetą ir toliau veiklą tęs įprastomis ekonomikos sąlygomis. Taip, pasitelkdama novatorišką finansinės pagalbos modelį, valstybė padeda įmonėms išsaugoti darbo vietas, spręsti likvidumo iššūkius, stiprina sektorių konkurencingumą ir kapitalo rinką bei prisideda prie ekonomikos tvarumo skatinimo.

Toliau skaitykite

2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2021-06-15

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. eurų
2021-06-14

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.