Įjungti poveikį: visuomenės problemas gali padėti išspręsti socialinis verslas

2021-07-19
Įjungti poveikį: visuomenės problemas gali padėti išspręsti socialinis verslas

Šį savaitgalį vykusiame „Įjunk poveikį“ socialinio verslo sprinte susibūrė Panevėžio apskrities socialiniai verslininkai, kurie beveik 3 dienas intensyviai tobulino savo socialinių verslų idėjas ir verslo modelius. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusi „Dūšios“ komanda, kuri pristatė santykių gerinimo žaidimą, buvo pripažinta stipriausia ir turinčia didžiausią potencialą daryti teigiamą poveikį visuomenei. Komanda pateko į antrąjį etapą, kuriame toliau stiprins savo socialinį verslą ir gaus net 15 000 eurų vertės finansinį krepšelį ekspertų konsultacijoms ir reikalingai įrangai įsigyti.

Šiemet į Panevėžyje vykusį „Įjunk poveikį” socialinio verslo sprintą užsiregistravo per 20 potencialių Panevėžio apskrities socialinių verslų, iš kurių buvo atrinkta 12 komandų, kurių planuojamas socialinis poveikis pasirodė didžiausias. Visą savaitgalį socialinio verslo sprinto dalyvius konsultavo 20 įvairių sričių ekspertų, padėjusių socialiniams verslininkams patobulinti jų kuriamus produktus ir paslaugas.

„Socialinio verslo sprintas vyksta jau trečiąjį kartą ir į šiuos renginius subūrėme dešimtis socialinių verslininkų ir kitų žmonių, norinčių kurti teigiamą poveikį visuomenei. Mūsų tikslas – paskatinti socialinių verslų kūrimąsi, kadangi tokio tipo verslo modelis yra vienas efektyviausių būdų sprendžiant visuomenės problemas ir socialines krizes. Tikiu, jog šį savaitgalį ištobulintos socialinių verslų idėjos toliau bus vystomos ir padės siekti teigiamų socialinių pokyčių“, – sako Simona Šimulytė, renginio organizatorė, Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto vadovė, „ChangeMakers‘ON“ iniciatorė.

Kaip „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė Inga Juozapavičienė pažymi, dabartiniu pandemijos laikotarpiu socialinis verslas yra ypač svarbus.

„Socialiniai verslininkai ne tik pasiūlo teigiamą poveikį visuomenei darančius sprendimus, bet ieškodami naujų būdų, kaip išspręsti socialines problemas, diegia inovacijas, kurių šiuo metu ypatingai reikia“, – sako I. Juozapavičienė.

Socialinio verslo sprinte dalyvavę socialiniai verslai pasiūlė įvairias idėjas, kaip spręsti visuomenės problemas. Komandos pristatė sprendimus negalią turintiems vaikams, rado būdą, kaip padidinti moksleivių užimtumą, spręsti tarpusavio santykių ir ekologines problemas.

Sprintą laimėjusi komanda „Dūšios“ sukūrė žaidimą, kuris santykiuose esantiems žmonėms padeda atvirai kalbėtis apie jausmus, poreikius, prisideda prie emocinio intelekto ugdymo. Žaidimas leidžia pažinti savo artimą bei suprasti, kaip partneriai mato vienas kitą. Žaidimas skirtas ne tik poroms – jis gali padėti palaikyti ir užmegzti artimus santykius su tėvais, draugais ar vaikais.

Prie šios komandos tikslų įgyvendinimo prisidės ne tik 15 tūkst. eurų parama, skirta konsultacijoms ir reikiamai įrangai įsigyti, bet ir „Geri norai“ organizacija, kuri kitame projekto etape padės komandai įveikti kylančius iššūkius.

„Šių kūrybinių dirbtuvių metu gimė ar savo idėjas išsigrynino ne vienas puikus socialinis verslas, sprendžiantis tokias problemas, kaip negalią turinčių žmonių atskirtis, jaunimo užimtumas kaimo vietovėse ar švietimo paslaugų prieinamumas. Socialinių verslų kūrėjai keičia mūsų visuomenę, o įgyvendinę visas projektuose numatytas veiklas, Lietuvoje turėsime kur kas daugiau poveikį kuriančių verslų“, – teigė „Geri norai“ vadovė Jurgita Ribinskaitė–Glatzer.

Socialinio verslo sprinto finalo metu specialiais prizais buvo apdovanotos dar dvi komandos – „Linkėjimų ateljė“ ir „SignSign“.

„Linkėjimų ateljė“ – tai dirbtuvių erdvė, kurioje neįgalūs vaikai įtraukiami į rankų darbo dovanų ir sveikinimų gaminimo veiklą. Taip praturtinamas negalią turinčių vaikų laisvalaikis bei mažinama šios socialinės grupės atskirtis. „Linkėjimų ateljė“ laimėjo 10 valandų trukmės konsultacijų su „ChangeMakers‘ON“ paketą.

„SignSign“ komanda pasiūlė sukurti mobilų patyrimo kambarį, leidžiantį pajausti, ką reiškia kurtumas, bei pristatė kitų idėjų, kaip visuomenę edukuoti apie kurtumo negalią. „ChangeMakers‘ON“ šiai komandai suteikė galimybę be papildomos atrankos dalyvauti „Social Entrepreneurship Seeds“ projekte, kurio metu keturiose pasaulio šalyse vyks specialūs socialiniams verslininkams skirti mokymai.

Dabar vyksta atranka į Klaipėdoje organizuojamą socialinio verslo sprintą. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti ne tik socialiniai verslininkai, bet ir visi, turintys socialinio verslo idėjų. Registracija vyksta čia: https://www.facebook.com/events/937445553482008

Šie socialinio verslo sprintai yra vienas iš socialinio verslo kūrimosi skatinimo projektų etapų. Projektus įgyvendina „Versli Lietuva“ kartu su partneriais Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutu, „NVO aviliu“ ir „Geri norai“. Per dvejus projektų veiklos metus siekiama padidinti socialinių verslų skaičių Lietuvoje, ypač Klaipėdos ir Panevėžio regionuose. Daugiau informacijos apie projektus: http://ijunkpoveiki.lt/

Toliau skaitykite

Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
2021-07-21

Šiuolaikiniame pasaulyje inovacijos atlieka labai svarbų vaidmenį organizacijoms, siekiančioms išspręsti kritines problemas, išlikti konkurencingoms rinkoje ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Vadovaudamiesi dabartinėmis tendencijomis, universitetai taip pat turi prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių ir siūlyti į inovacijas orientuotą studijų medžiagą, kad išliktų konkurencingi ir aktualūs. Todėl nuo šiol Kauno kolegijos Verslo fakultetas siūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį „Nuo idėjos iki verslo“ ir kvies studentus mokytis kurti inovatyvius verslus. Naujasis modulis remsis praėjusiais metais išleisto ir nuolat atnaujinamo „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos Startup guide medžiaga.

„Tikiu, kad Kauno kolegijos ir „Startup Lithuania“ partnerystė bei bendri projektai paskatins jaunus žmones žengti į verslo pasaulį. Neturime jokių kiekybinių tikslų kurdami šį partnerystės tiltą. Pagrindinis organizacijų partnerystės tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi naujomis verslo galimybėmis, teikti jiems kokybišką ir aktualią informaciją bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi. Daugelis žmonių, prieš pradėdami savo verslą, abejoja savimi ir klausia: „Ar turėčiau pradėti?“. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje turėsime dar daug galimybių dirbti prie bendrų projektų ir padėti žmonėms rasti atsakymą į šį klausimą“, – sakė Dalia Ilevičienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė.

Laisvai pasirenkamas modulis

Sujungus Kauno kolegijos patyrusio akademinio personalo žinias ir geriausias praktikas bei „Startup Guide“ pre-akceleravimo programos medžiagą, studentams bus suteikta unikali galimybė studijuoti inovatyvų pasirenkamąjį modulį.

Šis modulis bus skirtas versliems ir novatoriškiems jauniems žmonėms. Jiems bus suteikta laisvė kurti, išbandyti ir plėtoti savo idėjas bei jas pristatyti. Pagrindinis modulio tikslas bus suteikti mokiniams galimybę išmokti, kaip generuoti kūrybiškas verslo idėjas arba kaip patobulinti jau turimą verslo idėją. Modulio metu mokiniai taip pat susipažins su pagrindiniais rinkodaros elementais, kaip pristatyti verslo idėją ir supras verslą, kaip vientisą sistemą.

Informacija vienoje vietoje

Svarbu rasti būdų ir metodų, kaip pritraukti studentus ir pateikti jiems aktualiausią medžiagą, kuri sudaro inovatyvaus verslo kūrimo pagrindus. Šiame modulyje studentai ras daug įvairių mokymosi formų ir medžiagos, kuri padės jiems tobulėti.

Verslo fakulteto lektorė, daktarė Rasa Bartkutė pasidalino, kad „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa susidomėjo ketindama atnaujinti modulį, kuomet pastebėjo, koks puikus ryšys tarp visų modulio „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ sudedamųjų dalių – medžiagos, temų ir praktinių užduočių. „Čia, vienoje platformoje, mokiniai gali apžvelgti sėkmės istorijas, iš čia pateiktos informacijos suprasti, kad ne tik idėja, kaip „tobula idėja“, yra svarbi rinkai ir potencialiems investuotojams. Galės suprasti, kad rinkai reikia šviežių idėjų su tikslingu vystymo ir įgyvendinimo planu, suvokiant realias naujų verslo idėjų vystymo sąnaudas. Ir svarbiausia: kaip sukurti vertės pasiūlymą klientams, visuomenei bei rinkai“.

„Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ pagalba studentai taip pat sužinos, kaip patobulinti turimą idėją ir sukurti jai vertės pasiūlymą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį, pasirinkti rinkas, kurioms skirtas produktas. Potencialūs kūrėjai taip pat išmoks metodų, kaip išbandyti kuriamą produktą su potencialiais klientais ir partneriais, kaip pritraukti investicijas ir plėsti verslą į kitas rinkas.

„Vertiname partnerystes, kurios prisideda prie visuomenės ugdymo ir skatina žmones kurti inovatyvius verslus. Džiaugiamės, kad Kauno kolegija nusprendė sukurti studijų modulį, paremtą mūsų „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa, kuris supažindins studentus su inovatyvaus verslo kūrimo specifika. Tikime, kad šis bendradarbiavimas sukurs ne tik gražią partnerystę, bet ir reikšmingai prisidės prie naujų globalių ir inovatyvių verslų skaičiaus augimo Lietuvoje“, – dalijosi Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

O daugiau apie „Startup Guide“ programą sužinoti galite čia.

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.