Inovacijų agentūros startas – kitų metų pradžioje

2021-05-06
Inovacijų agentūros startas – kitų metų pradžioje

Kitų metų pradžioje veiklą turėtų pradėti Inovacijų agentūra, kuri taps vienintele įstaiga, atsakinga už visos inovacijų ekosistemos vystymą ir visus inovacinės veiklos etapus – nuo idėjos plėtojimo iki produktų pateikimo rinkai. Inovacijų agentūros koncepcijai trečiadienį pritarta Vyriausybės pasitarime.

„Dabar inovacijas versle fragmentiškai kuruoja kelios atskiros tarpusavyje nesusijusios institucijos, tad gyvybiškai trūksta sisteminio ir ilgalaikio požiūrio į potencialių inovatorių skatinimą. Jei norime sukurti inovacijoms palankų klimatą, suteikiantį galimybę konkuruoti pasauliniu mastu, turime inovacijų priemones perduoti į vienas rankas. Tuomet inovacijų skatinimo ekosistema taps harmoninga, nebeliks besidubliuojančių funkcijų ir neaiškios atsakomybės, o verslas aiškiai žinos, kur gali kreiptis pagalbos dėl idėjų vystymo ar paramos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ši agentūra kuriama atsižvelgiant į Europos Komisijos ir EBPO rekomendacijas  sukurti vieną struktūrą, atsakingą už inovacijas. Šios tarptautinės institucijos ne kartą yra pažymėjusios, kad Lietuvos inovacijų politikos sistema yra per daug fragmentuota ir veikia neefektyviai, o paramos sistema  – sunkiai prieinama.

Inovacijų agentūra įgyvendins ir administruos pagrindines inovacinės veiklos skatinimo priemones: ekspertinę ir konsultacinę pagalbą, prieigą prie finansavimo, paramos priemonių koordinavimą, infrastruktūros kūrimą ir kt.  Agentūra kuruos inovacijų vystymo, startuolių plėtros, verslo ir mokslo partnerystės, inovacijų viešajame sektoriuje, taip pat bendrojo verslų vystymo (įmonių steigimo, plėtros, eksporto) sritis.

Inovacijų agentūra bus kuriama VšĮ „Versli Lietuva“ pagrindu. Konsolidavimas palies viešąją įstaigą „Versli Lietuva“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą ir Lietuvos verslo paramos agentūrą.  Planuojama konsoliduoti ne pačias įstaigas, bet aktualias jų funkcijas, t. y. pačios įstaigos išliks, bet Inovacijų agentūrai bus perduotos inovacinės veiklos skatinimo funkcijos. Po reformos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros dalininke liks Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Planuojama, kad Inovacijų agentūra pradės veikti 2022 m. I ketvirtį. Iki tol bus rengiami teisės aktai, planuojamas funkcijų ir darbuotojų perkėlimas ir pan. Inovacijų agentūros juridinė forma – viešoji įstaiga. Ji bus tiesiogiai pavaldi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Planuojama, kad naujoje agentūroje dirbs iki 300 žmonių.

Toliau skaitykite

Lietuva toliau gerina verslo aplinką, startuoliai galės lengviau pritraukti investicijas
Lietuva toliau gerina verslo aplinką, startuoliai galės lengviau pritraukti investicijas
2022-06-22

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimams, kurie iš esmės pagerins sąlygas augančioms bendrovėms pritraukti investicijas, paskatins naudoti skaitmenines priemones priimant sprendimus bei užtikrins akcininkų, ypač smulkiųjų, galimybes pasinaudoti savo teisėmis.

Patvirtinta Inovacijų agentūros valdyba
Patvirtinta Inovacijų agentūros valdyba
2022-06-20

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketverių metų kadencijai paskyrė naujosios Inovacijų agentūros valdybos narius. Valdybą sudarys 7 nariai:  3 – deleguotieji, 4 – nepriklausomi.