Išdalinti 25 apdovanojimai valstybės ir savivaldybių institucijoms

2016-12-14
Išdalinti 25 apdovanojimai valstybės ir savivaldybių institucijoms

Lietuvoje yra 60 savivaldybių ir daugiau nei 60 įvairių valstybės institucijų, kurios kasdien teikia įvairias paslaugas verslui – išduoda leidimus, pažymėjimus, suteikiančius verslui vykdyti veiklą. Tad ir jose yra stengiamasi prisitaikyti prie inovatyvių sprendimų, kad verslui būtų lengviau atlikti visas procedūras.

Atsižvelgdami į savivaldybės bei valstybės institucijų pasiekimus, VšĮ „Versli Lietuva“ kiekvienais metais kviečia visas Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijas į renginį „Institucijų apdovanojimai“. Šiais metais apdovanojimai daug dėmesio skirsime institucijoms, kurios yra labiausiai pažengusios elektroninių paslaugų skatinime. Taip pat apdovanosime institucijas, kurios kuria palankiausią aplinką verslui ar vykdo tam tikras iniciatyvas.

Gruodžio 9 dieną vykusiame renginyje buvo paliesta atvirosios valdžios samprata bei kaip ją galėtume pritaikyti kiekvienoje institucijoje ir bendrame valstybės valdyme. Doc. dr. Mantas Bileišis, Mykolo Romerio universiteto MRU LAB Viešųjų valdymo inovacijų laboratorijos vadovas, savo pranešime teigė, jog yra trys kertinės atvirosios valdžios dalys – nuspėjamumas, demokratija bei efektyvumas. Vytautas Žukauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto viceprezidentas, kalbėjo apie investicijų koreliaciją su kitais indikatoriais kaip nedarbo lygis, pašalpų kiekis ir pastebėjo, jog kuo didesnės investicijos yra pritraukiamos konkrečioje savivaldybėje, tuo šie rodikliai yra geresni. Taip pat pranešėjas pastebėjo, jog dažnai lyginame mažąsias ir didžiąsias savivaldybes, tarp kurių atotrūkis yra didžiulis. Tačiau įdomu tai, jog šie rodikliai skiriasi net tarp kaimyninių savivaldybių – vienos vykdo savivaldą geriau už kitas.

Renginio pabaigoje buvo išdalinti net 25 apdovanojimai. Už aktyvų naudojimąsi Pranešimų dėžute buvo apdovanota Valstybės sienos apsaugos tarnyba be Aplinkos apsaugos agentūra. Už aktyvų naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis per www.epaslaugos.lt buvo apdovanotos keturios institucijos – Valstybinė energetikos inspekcija, Lietuvos bioetikos komitetas, Valstybinis turizmo departamentas bei Nacionalinė žemės tarnyba. Už aktyvią elektroninių paslaugų sklaidą bei skatinimą jomis naudotis apdovanojome Kauno miesto ir Alytaus miesto savivaldybes, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą bei Valstybinę energetikos inspekciją. Skaidriausiomis savivaldybėmis Alytaus rajono, Šakių rajono bei Plungės rajono savivaldybės. Birštono savivaldybė gavo apdovanojimą už geriausią verslo aplinką ir didžiausią verslo išgyvenamumo  procentą, o Neringos savivaldybė buvo apdovanota už versliausią savivaldybę pagal didžiausią įmonių skaičių tenkantį 1000 gyventojų. Specialus apdovanojimas buvo skiriamas Vilniaus miesto savivaldybei už pažangų požiūrį į verslą, stengiantis pagerinti jam sąlygas klestėti Vilniaus mieste. O Registrų centras buvo apdovanotas už pažangų sprendimą „E. varžytinės“.

Kitais metais tikimės, kad galėsime apdovanoti dar daugiau institucijų bei pasidžiaugti naujomis iniciatyvomis ir geresnėmis sąlygomis Lietuvos verslui.

Toliau skaitykite

Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
Atidaryti šeši nauji „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centrai „Spiečius”
2021-03-31

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva”, siekdama užtikrinti verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą visoje šalyje, kovo 31 d. atidarė šešis naujus bendradarbystės centrus „Spiečius”. Šių centrų paslaugos nuo šiol prieinamos Rokiškio, Utenos, Ukmergės, Plungės, Visagino bei Birštono smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams. Tai didžiausia „Spiečiaus” centrų plėtra nuo pirmosios tokio tipo bendradarbystės erdvės atidarymo 2016 metais – dabar Lietuvos regionuose veikia 13 „Spiečių”. 

Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
2020-10-30

Spalio 23-25 d. Kaune įvyko antrosios Europos inovacijų ir technologijų instituto Sveikatos inovacijų centro (EIT Health) iniciatyva su partneriais organizuotos sveikatos srities kūrybinės dirbtuvės (angl. hackathon) „Hospiton. Pharma“, šiemet sprendusios aktualiausius šių dienų farmacijos iššūkius. Renginyje savo idėjas vystė ir komisijai pristatė 11 komandų, trys iš jų pasidalijo 2 tūkst. eurų prizų fondą, o viena apdovanota specialiuoju prizu.