Išdalinti 25 apdovanojimai valstybės ir savivaldybių institucijoms

2016-12-14
Išdalinti 25 apdovanojimai valstybės ir savivaldybių institucijoms

Lietuvoje yra 60 savivaldybių ir daugiau nei 60 įvairių valstybės institucijų, kurios kasdien teikia įvairias paslaugas verslui – išduoda leidimus, pažymėjimus, suteikiančius verslui vykdyti veiklą. Tad ir jose yra stengiamasi prisitaikyti prie inovatyvių sprendimų, kad verslui būtų lengviau atlikti visas procedūras.

Atsižvelgdami į savivaldybės bei valstybės institucijų pasiekimus, VšĮ „Versli Lietuva“ kiekvienais metais kviečia visas Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijas į renginį „Institucijų apdovanojimai“. Šiais metais apdovanojimai daug dėmesio skirsime institucijoms, kurios yra labiausiai pažengusios elektroninių paslaugų skatinime. Taip pat apdovanosime institucijas, kurios kuria palankiausią aplinką verslui ar vykdo tam tikras iniciatyvas.

Gruodžio 9 dieną vykusiame renginyje buvo paliesta atvirosios valdžios samprata bei kaip ją galėtume pritaikyti kiekvienoje institucijoje ir bendrame valstybės valdyme. Doc. dr. Mantas Bileišis, Mykolo Romerio universiteto MRU LAB Viešųjų valdymo inovacijų laboratorijos vadovas, savo pranešime teigė, jog yra trys kertinės atvirosios valdžios dalys – nuspėjamumas, demokratija bei efektyvumas. Vytautas Žukauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto viceprezidentas, kalbėjo apie investicijų koreliaciją su kitais indikatoriais kaip nedarbo lygis, pašalpų kiekis ir pastebėjo, jog kuo didesnės investicijos yra pritraukiamos konkrečioje savivaldybėje, tuo šie rodikliai yra geresni. Taip pat pranešėjas pastebėjo, jog dažnai lyginame mažąsias ir didžiąsias savivaldybes, tarp kurių atotrūkis yra didžiulis. Tačiau įdomu tai, jog šie rodikliai skiriasi net tarp kaimyninių savivaldybių – vienos vykdo savivaldą geriau už kitas.

Renginio pabaigoje buvo išdalinti net 25 apdovanojimai. Už aktyvų naudojimąsi Pranešimų dėžute buvo apdovanota Valstybės sienos apsaugos tarnyba be Aplinkos apsaugos agentūra. Už aktyvų naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis per www.epaslaugos.lt buvo apdovanotos keturios institucijos – Valstybinė energetikos inspekcija, Lietuvos bioetikos komitetas, Valstybinis turizmo departamentas bei Nacionalinė žemės tarnyba. Už aktyvią elektroninių paslaugų sklaidą bei skatinimą jomis naudotis apdovanojome Kauno miesto ir Alytaus miesto savivaldybes, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą bei Valstybinę energetikos inspekciją. Skaidriausiomis savivaldybėmis Alytaus rajono, Šakių rajono bei Plungės rajono savivaldybės. Birštono savivaldybė gavo apdovanojimą už geriausią verslo aplinką ir didžiausią verslo išgyvenamumo  procentą, o Neringos savivaldybė buvo apdovanota už versliausią savivaldybę pagal didžiausią įmonių skaičių tenkantį 1000 gyventojų. Specialus apdovanojimas buvo skiriamas Vilniaus miesto savivaldybei už pažangų požiūrį į verslą, stengiantis pagerinti jam sąlygas klestėti Vilniaus mieste. O Registrų centras buvo apdovanotas už pažangų sprendimą „E. varžytinės“.

Kitais metais tikimės, kad galėsime apdovanoti dar daugiau institucijų bei pasidžiaugti naujomis iniciatyvomis ir geresnėmis sąlygomis Lietuvos verslui.

Toliau skaitykite

Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
2019-06-17

Vytautas Adomaitis, „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo vadovas

Nors skaičiuojama, kad praėjusiais metais administracinė našta verslui buvo sumažinta 103,9 mln. Eur, realybėje įmonių atstovai sako to dar nepajautę. Šis verslo atstovų pastebėjimas logiškai paaiškinamas – mažinant verslo naštą įvyko pokyčių, prie kurių reikėjo iš naujo prisitaikyti. Realią naudą šalies verslininkai pajaus tuomet, kai verslo reguliavimo aplinka nesikeis taip dažnai. Tada ir sutaupyti milijonai labiau matysis įmonių finansinėse eilutėse.

Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
2019-05-24

Rudenį duris atvers dar du bendradarbystės centrai „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose Ekonomikos ir inovacijų ministerija juos įkurdins Kėdainiuose ir Marijampolėje.