Įvertintas finansinių priemonių verslui efektyvumas

2018-01-12
Įvertintas finansinių priemonių verslui efektyvumas

Lietuvos rinkoje siūloma daugybė įvairių finansinių produktų, kuriais gali pasinaudoti verslas.  Pirmą sykį Lietuvoje sudarytame finansinių priemonių žemėlapyje išsamiai išnagrinėtos ES struktūrinių fondų lėšomis sukurtos ar numatomos sukurti finansinės priemonės, jų integracija su kitais rinkoje veikiančiais instrumentais ir efektyvumas.

Lietuvos finansinių produktų rinkoje vyraujančius produktus galima suskirstyti į penkias grupes: paskolų grupė, garantijų grupė, sutelktinio finansavimo produktų grupė, privataus ir rizikos kapitalo grupė, vertybinių popierių grupė. Šias priemones teikia privačios bendrovės, valstybės institucijos ir ES institucijos.

Finansinių produktų rinka Lietuvoje nuolat auga. Nuo 2013 m. vidurio iki 2017 m. vidurio paskolų portfelis augo apie 15 proc. Paskutinius trejus metus populiariausios buvo
paskolos nuo 1 iki 5 metų, tačiau pastaraisiais metais tendencijos kiek keičiasi – prioritetas suteikiamas ilgalaikėms (daugiau kaip 5 m.) paskoloms. Tai rodo, kad verslas vis
patikimiau vertina rinkos atsigavimą ir drąsiau skolinasi ilgesniam laikotarpiui.

Be to, populiarėja ir alternatyvūs finansavimo šaltiniai, sparčiau kuriasi Rizikos kapitalo fondai.

Nepaisant to, vertinimo metu atlikta įmonių apklausa parodė, kad viena rimčiausių problemų verslui išlieka finansinių lėšų stoka verslo plėtrai ir jo pradžiai. Tyrimo rezultatai rodo, kad visose įmonių plėtros stadijose dažniau naudojamasi privačių lėšų finansavimu. Lizingas tampa aktualus tik augimo ir brandžios įmonės atveju.

Finansinių produktų Lietuvos rinkoje vertinimą 2017 m. gruodį atliko Finansų ministeriją. Išsamų žemėlapį ir ataskaitą galima rasti čia.

Toliau skaitykite

Verslumui regionuose kelti – bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra
Verslumui regionuose kelti – bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra
2018-07-10

Pasiteisinus prieš dvejus metus Lietuvoje pradėtai diegti verslumą regionuose skatinančių bendradarbystės centrų  (angl. co-working space) „Spiečius“ koncepcijai, numatyta tolimesnė jų plėtra – savivaldybės kviečiamos teikti pasiūlymus ir dalyvauti atrankoje.

Duris atvėrė trečiasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje
Duris atvėrė trečiasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje
2018-05-08

Rūpindamasi verslumo skatinimu Lietuvoje „Versli Lietuva“ plečia paslaugų prieinamumą Lietuvos regionuose ir atidarė dar vieną bendradarbystės centrą „Spiečius“ Tauragėje. Tai jau trečioji nemokamos narystės bendradarbystės (angl. co-working space) koncepcijos aktyvaus verslo erdvė, skirta smulkiesiems verslininkams. Pirmieji du bendradarbystės centrai „Spiečius“ Alytuje ir Šiauliuose veikia nuo 2016 metų.