Jordanijos rinka laukia Lietuvos chemijos, maisto pramonės, mašinų ir tekstilės gamintojų

2017-10-04

Spalio 4-5 d. Lietuvoje viešėjo daugiau nei 30 verslininkų iš Jordanijos delegacija, kurie didžiausią dėmesį skyrė dvišaliams susitikimams su Lietuvos verslo įmonėmis. „Versli Lietuva“ duomenimis, 2014-2016 m. prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Jordanijos vidutiniškai siekė 4,4 mln. eurų, o per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos įmonės eksportavo produktų ir paslaugų už 1,1 mln. eurų.

„Nėra mažų, tolimų ar nesvarbių užsienio rinkų, jos gali būti tik nepažintos, o galimybės – neišnaudotos. Pirmą sykį Lietuvoje besilankanti tokio aukšto lygio Jordanijos delegacija rodo, kad ši šalis yra rimtai susidomėjusi Lietuvos verslo potencialu. Šis verslo forumas bus gera proga abiejų šalių verslininkams pažinti vienus kitus iš arčiau, juolab kad Artimųjų Rytų verslininkai mėgsta užmegzti pirmiausia asmeninį, „akis į akį“ ryšį, kuris vėliau gali virsti verslu, sutartimis ir užsakymais“, – sakė Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak jos, Jordanijos rinkoje savo jėgas gali išmėginti Lietuvos įmonės, gaminančios chemikalus ir cheminius produktus, mašinas ir mechaninius įrenginius, tiekiančios medienos, maisto produktus ir tekstilės gaminius. „Versli Lietuva“ analitikų vertinimu, tai perspektyviausios sritys lietuviškų prekių eksportui. Be jų, Jordanijoje galimybių plėtrai rastų ir gumos, plastiko produktų, kompiuterinės, elektroninės ir elektros įrangos gamintojai.

„Didžiuojamės puikiais santykiais tarp Jordanijos ir Lietuvos ir aukšto lygio bendradarbiavimu. Man, kaip Lietuvos garbės konsului Jordanijoje, buvo svarbu inicijuoti tokią misiją į Lietuvą, kuri padėtų abiejų šalių verslininkams, skatintų tarpusavio prekybą ir sudarytų progą efektyviau išnaudoti kiekvieną bendradarbiavimo galimybę. Lauksime ir Lietuvos verslininkų vizito, nes Jordanija turi didžiulį potencialą, be to, yra vartai į tokias šalis kaip Irakas ir Sirija“, – sakė Lietuvos garbės konsulas Jordanijoje Ahmadas Armoushas. Anot jo, idėją organizuoti tokį verslo forumą labai skatino ir Jordanijos karalius Abdullah, kai pernai gegužę su juo buvo susitikusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Versli Lietuva“ duomenimis, pirmąjį 2017 m. pusmetį lietuviškų prekių ir paslaugų eksportas į Jordaniją išaugo 11,4 proc. Kaip ir 2016 m., didžiąją dalį eksporto sudarė mediena ir medienos dirbiniai (29 proc. viso eksporto), grūdai, miltai (17 proc.), baldai (16 proc.), optiniai, medicininiai prietaisai, chirurginiai instrumentai (15 proc.).

Šiais metais santykius su Jordanijos verslu pavyko užmegzti specializuotai vonios baldų gamintojai „Kamė“. Jos atstovai pavasarį dalyvavo pasaulinėje vonios, santechninės įrangos technologijų mugėje IHS Frankfurte, kur „Kamė“ vonios baldais susidomėjo Jordanijos verslininkai. Ilgai netrukę po parodos jordanai apsilankė Lietuvoje, kad geriau susipažintų su įmonės gamybiniais pajėgumais, o pirmasis užsakymas į Jordaniją iškeliavo birželį.

„Jordanijos verslininkai įvertino mūsų baldų kokybę, bendravimo, derybų įgūdžius, siūlomų paslaugų lankstumą ir palankų gaminių kainos ir kokybės santykį. Didžiausiu iššūkiu tapo efektyvus ir greitas didelių užsakymų transportavimas. Pradedant eksportuoti gaminius į Jordanijos rinką reikia įvertinti, kad didelę dalį resursų ir laiko teks skirti tvarkyti gausiai dokumentacijai ir biurokratinėms procedūroms. Jordanija gali importuoti iš Europos Sąjungos šalių be muitų mokesčių, tačiau reikia pasirūpinti gaminių ir jų dalių kilmės sertifikatais, kurie įrodo, kad prekė tikrai pagaminta Bendrijoje“, – sakė Silvija Bisigirskytė, „Kamė“ eksporto vadovė. Anot jos, kadangi už europietiškos kilmės gaminius muitų mokėti nereikia, Lietuvos gamintojai tampa pranašesni prieš didžiausią Jordanijos eksporto partnerę Kiniją.

Vizito Lietuvoje metu Jordanijos prekybos ministrą J. E. Yarubą Qudahą lydėjo daugiau nei 30 verslininkų. Tai didžiausia ir aukščiausio rango kada nors Lietuvoje viešėjusi Jordanijos delegacija, kurią sudarė svarbiausių Jordanijos asocijuotų verslo struktūrų atstovai, strateginės svarbos Jordanijos įmonės ir pagrindiniai šalies importuotojai, tarp jų – chemijos, maisto pramonių atstovai, medicinos prietaisų gamintojai. Šį verslo forumą organizuoti padėjo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos ambasada Jordanijos karalystei, Lietuvos ūkio ministerija, Jordanijos pramonės ir prekybos ministerija.

Toliau skaitykite

Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
2018-01-04

Lietuva susilaukė Kinijos nacionalinės televizijos dėmesio kaip valstybė, kuri viena pirmųjų išreiškė norą dalyvauti tarptautinėje importui į Kiniją skirtoje parodoje „China International Import Expo“. Į šią parodą, kuri vyks šiemet lapkričio 5-10 d. Šanchajuje, „Versli Lietuva“ planuoja organizuoti daugiau nei 10-ies Lietuvos įmonių dalyvavimą dviejuose nacionaliniuose stenduose.

Vokietijos vaikiškų drabužių rinka: kaip tapti jos dalimi
2017-12-27

Sveiki, keletą kartų savo lėšomis dalyvavome tarptautinėse parodose, kur pristatėme savo vaikiškų drabužių prekės ženklą. Mūsų tikslas yra Vokietijos rinka, tačiau kol kas gauname pavienius užsakymus, nesiseka užmegzti nuolatinių santykių su keliais ilgalaikiais klientais. Ką darome ne taip?