Į ką atkreipti dėmesį ruošiantis verslo vizitui į PAR

2018-06-29
Į ką atkreipti dėmesį ruošiantis verslo vizitui į PAR

Pietų Afrikos Respublika dar menkai pažįstama Lietuvos verslininkams, į šią šalį pernai eksportavusiems lietuviškos kilmės prekių už kiek mažiau nei 46 mln. eurų. Daugiau nei pusę viso eksporto sudaro javai ir jų gaminiai. Norintys užmegzti verslo santykius su tolima Afrikos šalimi turėtų ne tik įvertinti kultūrinius skirtumus, bet ir tai, kad tai daugiakultūrinė valstybė, kurios skirtingi gyventojai gali turėti skirtingas verslo tradicijas.

Tarpusavio pasitikėjimas

Pietų Afrikos verslininkams labai svarbus tarpusavio pasitikėjimas. Jie mieliau susitinka ir bendrauja akis į akį nei rašo elektroninius laiškus ar bendrauja telefonu. Susitikime užmegzti artimesnį ryšį padeda akių kontaktas. Jei potencialus verslo partneris jūsų nepažįsta, verta surasti patikimą vietinį partnerį, kuris rekomenduotų ir užtartų žodį.

Pietų Afrikos verslininkai tikisi, kad užsienietis išmanys jų šalies kontekstą, todėl svarbu atlikti namų darbus ir iš anksto pasiruošti.

Lėtos derybos

Nors dauguma pietų afrikiečių juokauja, kad šioje šalyje viskas juda lėtai, pasiduodant laiko tėkmei, iš potencialių verslo partnerių tikimasi punktualumo. Susitikimus reiktų suderinti gerokai iš anksto, mažiausiai prieš mėnesį, o likus dienai iki susitikimo – dar kartą priminti, kad toks įvyks.

Derybos Pietų Afrikos Respublikoje vyksta lėtai. Verslo ekspertai pataria per daug kainų neužkelti ir pradėti nuo pasiūlymo, kuris nebūtų pernelyg nutolęs nuo to, ko galima tikėtis už suteikiamas paslaugas ar produktus. Į derybas verta žiūrėti kaip į abipusiai naudingą sutarimą. Net jei ir sutariamas galutinis derybų terminas, jis gali būti lankstus.

Daugiakultūrinėje valstybėje gausu kalbų ir dialektų, tačiau verslo pasaulyje dominuoja anglų kalba. Kai kuriais atvejais dėl stipraus akcento gali būti sunku suprasti pietų afrikietį, be to, skiriasi ir jų bendravimo stilius. Vieni gali būti linkę bendrauti tiesiai ir be užuolankų, o kiti – diplomatiškiau, vengti nuvilti pašnekovą ar atvirai su juo nesutikti.

Toliau skaitykite

Talentų reitinge Lietuvą smukdo neefektyvios investicijos į švietimo sistemą
Talentų reitinge Lietuvą smukdo neefektyvios investicijos į švietimo sistemą
2018-11-20

IMD Pasaulio talentų reitinge (IMD World Talent Report 2018) Lietuva krenta žemyn antrus metus iš eilės. Šiemet iš 33 vietos Lietuva nukrito trimis pozicijomis į 36 vietą. Tuo tarpu Latvija šiais metais išlaikė 35 poziciją, Estija vienu laipteliu pakilo aukščiau iš 27 į 28 poziciją, o kaimyninė Lenkija kaip ir Lietuva leidosi žemyn –  iš 34 į 38 vietą.

Lietuvos gynybos sektoriaus plėtrai telkiamas verslo ir mokslo potencialas
Lietuvos gynybos sektoriaus plėtrai telkiamas verslo ir mokslo potencialas
2018-11-15

Gynybos ir saugumo pramonei visame pasaulyje produkciją gali gaminti beveik visų šakų Lietuvos pramonės įmonės. Dauguma jų kuria plačios paskirties gaminius, kurie gali būti pritaikomi ir kariuomenei, o dalis sugeba jau dabar įgyvendinti specialius užsakymus iš gynybos struktūrų. Lietuvos gynybos sektorius yra vienas iš tų, kuris šiuo metu auga sparčiausiai, tačiau tolesnei jo plėtrai reikalinga kryptinga valstybės parama, skatinanti kurti inovacijas kariuomenei.