Ką eksportuojame į Singapūrą ir P. Korėją? 2020 m. prekybos apžvalga

2021-06-28
Ką eksportuojame į Singapūrą ir P. Korėją? 2020 m. prekybos apžvalga

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Singapūro bei Lietuvos ir Pietų Korėjos prekybinių santykių apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Singapūro ir P. Korėjos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos–Singapūro prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Lietuvos–Pietų Korėjos prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Singapūras: eksportas tai auga, tai mažėja

Lietuvos eksportas į Singapūrą yra netolygus ir banguojantis. 2018 m. į Singapūrą eksportuota lietuviškos kilmės prekių už 380 mln. EUR, tačiau pernai metai pajamos iš Singapūro rinkos sumažėjo iki 53 mln. EUR. Daugiausia į šią miniatiūrinę Azijos šalį eksportuojama įvairių chemijos produktų (47 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto) ir organinių chemijos produktų (11 proc.). Singapūras yra 5 pagal dydį užsienio rinka šioms produktų kategorijoms.

2020 m. Singapūras buvo 27-a didžiausia Lietuvos paslaugų eksporto rinka, kuriai teko 42 mln. EUR Lietuvos paslaugų eksporto. Iš Lietuvos į Singapūrą daugiausia buvo eksportuota telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinių paslaugų – 50 proc. arba 21 mln. EUR ir transporto paslaugų – 36 proc. arba 15 mln. EUR.

Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui į Singapūrą yra šie: chemijos pramonės produktai, maisto produktai, mašinos ir įrengimai, kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamyba.

Pietų Korėja – 40 eksporto rinka lietuviškos kilmės prekėms

Pernai į Pietų Korėją eksportuota lietuviškos kilmės prekių už 48 mln. EUR, tai 16 proc. mažiau nei 2019 metais. Lietuviškos kilmės prekių į Pietų Korėją eksporto struktūroje didžiausią dalį sudarė mediena ir medienos dirbiniai; medžio anglys (21 proc.), įvairūs chemijos produktai (18 proc.), optikos, fotografijos, matavimo, medicinos arba chirurgijos prietaisai (15 proc.), pienas ir pieno produktai (11 proc.).

Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui į Pietų Korėją yra šie: chemijos pramonės produktai, tekstilės gaminiai, maisto produktai, mašinos ir įrengimai.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes užsienio rinkose rinkose. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus.

Daugiau apie eksporto į P. Korėją galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.