„Kompetencijų vaučeris“ – galimybė kelti darbuotojų kompetencijas

2018-05-29
„Kompetencijų vaučeris“ – galimybė kelti darbuotojų kompetencijas

Kiekvienas konkurencingas verslas privalo nuolatos tobulėti ir investuoti į savo darbuotojų mokymą. Naujai įgytos kompetencijos skatina ne tik darbuotojų motyvaciją, bet ir verslo plėtrą. Tad VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) suteikia galimybę įmonėms kompensuoti dalį išlaidų už gautus mokymus. Prie mokymo paslaugų teikėjų sąrašo gali prisijungti tiek formalųjį, tiek neformalųjį švietimą teikiantys subjektai:

  • aukštosios mokyklos;
  • formaliojo profesinio ugdymo mokyklos;
  • neformaliojo švietimo tiekėjai;
  • specializuoti mokymų tiekėjai.

Kompensacija gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiantys ne trumpiau kaip vienerius metus. Šios įmonės turi kreiptis į INVEGA bei užpildyti paraišką. Priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – tai negrąžintina subsidija, kuri suteiks įmonėms galimybę kelti savo darbuotojų kvalifikaciją ir kompetenciją bei geriau prisitaikyti prie nuolatos kintančių darbo rinkos reikalavimų. Priemonė suteiks galimybę įmonėms gauti paramą dirbančiųjų mokymui tuo metu, kai jos reikia, ir ta apimtimi, kuri yra reikalinga.

Šiuo metu mokymo programas siūlo 68 mokymo įstaigos. Iš viso šiuo metu yra patvirtinta 513 mokymo programų, tačiau sąrašas yra nuolatos pildomas. Kadangi mokymo programų sąrašas yra atviras, jame neradę norimos mokymo programos, darbdaviai gali kreiptis į pasirinktą mokymo paslaugų teikėją. Jo parengta mokymo programa per trumpą laiką gali būti įtraukta į sąrašą. Labai mažai, mažai ir vidutinei įmonei kompensuojama 80 procentų patvirtinto fiksuoto valandinio mokymų išlaidų įkainio, o didelei įmonei – 70 procentų.

Primename, kad visos mokymo įstaigos, atitinkančios atrankos sąlygas, gali nuolatos teikti bei koreguoti savo mokymo programų sąrašą.

Daugiau informacijos rasite „Versli Lietuva“ ir „INVEGA“ portaluose.

Daugiau apie projektą

Toliau skaitykite

Startuoja pirmoji valstybės remiama sutelktinio finansavimo priemonė „Avietė“
Startuoja pirmoji valstybės remiama sutelktinio finansavimo priemonė „Avietė“
2018-10-24

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir sutelktinio finansavimo platformos „FinBee Verslui“ atstovai pasirašė sutartį, pagal kurią šalyje pradedama įgyvendinti nauja verslo paskolų sutelktinio finansavimo priemonė „Sutelktinės paskolos „Avietė“ (toliau – priemonė „Avietė“). Tai pirmoji Lietuvoje sutelktinių paskolų priemonė, kai valstybė tiesiogiai finansuos verslo poreikius kartu su kitais finansuotojais per alternatyvaus finansavimo platformas.

Kur tarp popierių užkasti mažiausių Lietuvos įmonių 20 mln. eurų?
Kur tarp popierių užkasti mažiausių Lietuvos įmonių 20 mln. eurų?
2018-10-24

Spalio pradžioje paskelbtas Biurokratijos indeksas 2018 leido pirmą kartą eurais įvertinti keturis žmones įdarbinančios Lietuvos įmonės, užsiimančios metalinių kiemo vartų gamyba, per metus patiriamą reguliavimo naštą. Tokia įmonė vidutiniškai 252 valandas praleido pildydama įvairias formas, ataskaitas ir tvarkydama formalius bei atitikties galiojančioms taisyklėms įpareigojimus.