Labiausiai nukentėjusiems verslams - didesnė valstybės parama

2021-03-31
Labiausiai nukentėjusiems verslams - didesnė valstybės parama

Šiandien Vyriausybė pritarė patikslintai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtai subsidijų labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms koncepcijai. Patikslinimai leis išplėsti galimų paramos gavėjų skaičių ir padidins maksimalią išmokos sumą įmonėms, kurių veikla buvo iš esmės paralyžiuota karantino metu.

Nuo šiol į paramą galės pretenduoti verslai, kurių vieno mėnesio vidutinė apyvarta nuo 2020 lapkričio 1 d. iki 2021 sausio 31 d. krito 50 proc. ir daugiau lyginant ją su tuo pačiu laikotarpiu 2019–2020 m. Iki šiol buvo numatytas 60 proc. apyvartos kritimas.

Taip pat verslams padidinta maksimali išmokų suma iki 350 tūkst. eurų.

„Įsiklausėme į labiausiai nukentėjusio verslo lūkesčius, kurie dėl sudėtingos epidemiologinės padėties Lietuvoje vis dar negali veikti. Tai kavinės, barai, sporto klubai, restoranai, kino teatrai, taip pat paralyžuota renginių organizavimo, turizmo bei kitų sektorių veikla. Peržiūrėjome iki šiol taikomus paramos gavimo kriterijus ir juos pakoregavome taip, kad  į paramą galėtų pretenduoti kuo daugiau verslų ir ji būtų kuo didesnė“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal šį papildomos paramos paketą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms verslo sritims vienkartinių išmokų forma numatoma paskirstyti 120 mln. eurų. Šią priemonę dar turi patvirtinti Europos Komisija.

Šiuo metu apgyvendinimo ir maitinimo sektorius pagal gaunamą pagalbą yra antras po prekybos sektoriaus – jam skiriama beveik penktadalis visos paramos. Iš viso 1864 apgyvendinimo ir maitinimo įmonės yra gavusios 5,8 mln. eurų subsidijų.

Turizmo sektoriuje subsidijų šiuo metu yra gavusios 254 įmonės, joms paskirstyta 796 tūkst. eurų. Turizmo sektorius turi ir tik šiai ūkio šakai skirtą pagalbos priemonę – tai yra kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos. Šia priemone pasinaudojo 41 kelionių organizatorius, iš viso buvo suteikta 2,89 mln. eurų garantijų.

Toliau skaitykite

Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių
Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių
2021-05-14

Lietuvoje sparčiai didėjant technologinių verslų skaičiui, jiems augant ir plečiantis į kitas rinkas, vienu pagrindiniu plėtros iššūkiu startuoliams tampa talentų trūkumas. Kad startuoliams ir profesionalams būtų greičiau ir lengviau atrasti vieniems kitus, šiemet didžiausias Lietuvos startuolių renginys „Startup Fair: Recharge 2021“ pristato naują iniciatyvą „Talent Hunt“. Startuoliai ir talentai ieškantys naujų karjeros perspektyvų registruotis kviečiami jau dabar. 

Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė
2021-05-10

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Vokietija apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Vokietijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.