Lietuviški bumerangai: Pastangos grįžta sėkme!

2017-02-15
Lietuviški bumerangai: Pastangos grįžta sėkme!

„Pastangos grįžta sėkme“ – su tokiu šūkiu „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Rūta Pentiokinaitė visos komandos vardu sveikino šių metų „Verslo Žinių“ rengiamo konkurso „Gazelės“ nugalėtojus. Šūkis pasirinktas neatsitiktinai, nes direktorė rankose laikė specialų prizą – bumerangą. Lietuvoje gali atrodyti keistai kažkada Australijos aborigenų naudotas ginklas, tačiau šį kartą bumerango kilmė lietuviška. Tokią originalią dovaną kolegoms verslininkams įteikti padėjo lietuviškų bumerangų gamintojas Nemunas Pakalnis.

Viskas prasidėjo nuo Nemuno tėvo, Dr. Sauliaus Pakalnio, fiziko ir mokslininko, aistros ir susidomėjimo bumerangais, tiksliau – jų aerodinaminėmis savybėmis. „Mano tėtis bumerangais pradėjo domėtis, kai aš buvau dar vaikas. Jam, kaip fizikui bei gamtos mokslų daktarui, buvo labai įdomu gilintis į bumerangų aerodinamikos subtilybes“, – pasakojo Nemunas. Vaikino tėčio aistra bumerangams tapo daugiau nei paprastu hobiu – ilgai tuo domėjęsis, jis netgi užpatentavo su jais susijusį išradimą.

Vėliau Nemunas pats pradėjos gaminti bumerangus išmokęs to iš tėčio. Nors baigęs mokslus pradėjo dirbti įmonėje samdomu darbuotoju, mintis apie verslą neapleido, o pagreitį įgavo, kai vis daugiau žmonių bei verslo organizacijų pradėjo teikti užsakymus dovanoms, atsirado ir bumerango sporto entuziastų, o klientų ratas plėtėsi. Šiandien savo internetinėje bumerangų parduotuvėje www.bumerangai.lt Nemunas siūlo įvairiais raštais margintus, iš žmogui draugiškų medžiagų pagamintus bumerangus. Pats būdamas entuziastu šiuo pomėgiu pasiryžęs užkrėsti kuo daugiau žmonių: ne tik gamina, prekiauja, bet kiekvienam klientui nemokamai teikia ir instruktažo pamokas. Kaip sako Nemunas: „Kiekvienas teisingai paleistas bumerangas sugrįžta atgal“.

Nemunas daug gali kalbėti apie tai, kaip kiekvieną bumerangą gamina iš daugiasluoksnės aviacinės faneros, lakuoja keliais sluoksniais atspariu smūgiams laku, kodėl jo gaminiai yra atsparūs drėgmei, kas jiems suteikia tvirtumo, kaip kiekvienas testuojamas atvirame ore ir suderinamas, kad visada sugrįžtų atgal.

Tačiau apie verslo sėkmę Nemunas kalba trumpai: tėvo hobis ir aistra, sūnaus verslumas, mamos dailė. Išties tai vienos šeimos istorija, kuri yra daugiau nei tik verslas. Tai bendra šeimos veikla, kurioje skleidžiasi kiekvieno talentas.

Lietuviški bumerangai iš Vilniaus keliauja į visą pasaulį. Iš ten grįžta nuoširdžiomis padėkomis, susižavėjimo ir džiugesio kupinais laiškais bei žinutėmis. Pakalnių šeima palydi kiekvieną gaminį palinkėjimu „Pagauk savo sėkmę“. Teisingai paleistas bumerangas grįžta, kaip ir Nemuno pastangos auginti verslą virsta sėkme.

Toliau skaitykite

Patvirtintos keturios ateities ekonomikos DNR plano priemonės
Patvirtintos keturios ateities ekonomikos DNR plano priemonės
2020-08-20

Šiandien Vyriausybė patvirtino keturias Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktas Ateities ekonomikos DNR plano priemones. Jomis siekiama didinti eksporto konkurencingumą ir pridėtinę vertę, skatinti skaitmeninės ekonomikos inovacijų rinkos kūrimą, finansuojant inovatyvius viešuosius pirkimus GovTech sprendimams, didinti žaliųjų inovacijų naudojimą. Taip pat patvirtinta bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra ir tikslinių verslo kompetencijų ugdymas, naujų inovacinių veiklų palaikymas trumpuoju laikotarpiu.

Kviečiame dalyvauti viešajame aukcione
Kviečiame dalyvauti viešajame aukcione
2020-02-25

Viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ skelbia nereikalingo, netinkamo (negalimo) naudoti turto pardavimą viešajame aukcione.