Lietuviški bumerangai: Pastangos grįžta sėkme!

2017-02-15
Lietuviški bumerangai: Pastangos grįžta sėkme!

„Pastangos grįžta sėkme“ – su tokiu šūkiu „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Rūta Pentiokinaitė visos komandos vardu sveikino šių metų „Verslo Žinių“ rengiamo konkurso „Gazelės“ nugalėtojus. Šūkis pasirinktas neatsitiktinai, nes direktorė rankose laikė specialų prizą – bumerangą. Lietuvoje gali atrodyti keistai kažkada Australijos aborigenų naudotas ginklas, tačiau šį kartą bumerango kilmė lietuviška. Tokią originalią dovaną kolegoms verslininkams įteikti padėjo lietuviškų bumerangų gamintojas Nemunas Pakalnis.

Viskas prasidėjo nuo Nemuno tėvo, Dr. Sauliaus Pakalnio, fiziko ir mokslininko, aistros ir susidomėjimo bumerangais, tiksliau – jų aerodinaminėmis savybėmis. „Mano tėtis bumerangais pradėjo domėtis, kai aš buvau dar vaikas. Jam, kaip fizikui bei gamtos mokslų daktarui, buvo labai įdomu gilintis į bumerangų aerodinamikos subtilybes“, – pasakojo Nemunas. Vaikino tėčio aistra bumerangams tapo daugiau nei paprastu hobiu – ilgai tuo domėjęsis, jis netgi užpatentavo su jais susijusį išradimą.

Vėliau Nemunas pats pradėjos gaminti bumerangus išmokęs to iš tėčio. Nors baigęs mokslus pradėjo dirbti įmonėje samdomu darbuotoju, mintis apie verslą neapleido, o pagreitį įgavo, kai vis daugiau žmonių bei verslo organizacijų pradėjo teikti užsakymus dovanoms, atsirado ir bumerango sporto entuziastų, o klientų ratas plėtėsi. Šiandien savo internetinėje bumerangų parduotuvėje www.bumerangai.lt Nemunas siūlo įvairiais raštais margintus, iš žmogui draugiškų medžiagų pagamintus bumerangus. Pats būdamas entuziastu šiuo pomėgiu pasiryžęs užkrėsti kuo daugiau žmonių: ne tik gamina, prekiauja, bet kiekvienam klientui nemokamai teikia ir instruktažo pamokas. Kaip sako Nemunas: „Kiekvienas teisingai paleistas bumerangas sugrįžta atgal“.

Nemunas daug gali kalbėti apie tai, kaip kiekvieną bumerangą gamina iš daugiasluoksnės aviacinės faneros, lakuoja keliais sluoksniais atspariu smūgiams laku, kodėl jo gaminiai yra atsparūs drėgmei, kas jiems suteikia tvirtumo, kaip kiekvienas testuojamas atvirame ore ir suderinamas, kad visada sugrįžtų atgal.

Tačiau apie verslo sėkmę Nemunas kalba trumpai: tėvo hobis ir aistra, sūnaus verslumas, mamos dailė. Išties tai vienos šeimos istorija, kuri yra daugiau nei tik verslas. Tai bendra šeimos veikla, kurioje skleidžiasi kiekvieno talentas.

Lietuviški bumerangai iš Vilniaus keliauja į visą pasaulį. Iš ten grįžta nuoširdžiomis padėkomis, susižavėjimo ir džiugesio kupinais laiškais bei žinutėmis. Pakalnių šeima palydi kiekvieną gaminį palinkėjimu „Pagauk savo sėkmę“. Teisingai paleistas bumerangas grįžta, kaip ir Nemuno pastangos auginti verslą virsta sėkme.

Toliau skaitykite

Patvirtinta įsteigtos naujos Inovacijų agentūros struktūra
Patvirtinta įsteigtos naujos Inovacijų agentūros struktūra
2022-05-11

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė patvirtino Inovacijų agentūros struktūrą. Agentūrai vadovaus direktorius, ją sudarys 6 departamentai, 4 skyriai bei su Norvegijos finansinio mechanizmo programa susijęs padalinys.

Startavo Inovacijų agentūra – vienas langelis verslo pradžiai, plėtrai ir inovacijoms
Startavo Inovacijų agentūra – vienas langelis verslo pradžiai, plėtrai ir inovacijoms
2022-04-07

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įkurta Inovacijų agentūra oficialiai pradeda veiklą. Agentūra bus atsakinga už Lietuvos inovacijų ekosistemą ir inovacijų skatinimą visuose verslo vystymo etapuose – nuo idėjų plėtojimo iki produktų pateikimo galutiniams vartotojams.