Lietuvos eksportuotojai kviečiami įvardyti prekybos su Australija ir Naująja Zelandija kliūtis

2018-08-03
Lietuvos eksportuotojai kviečiami įvardyti prekybos su Australija ir Naująja Zelandija kliūtis

Užsienio reikalų ministerija kviečia Lietuvos eksportuotojus teikti savo įžvalgas ir nuomones apie Lietuvos verslo prioritetus, interesus ir kliūtis patenkant į Australijos ir Naujosios Zelandijos rinkas. Šių metų gegužę Europos Komisijai buvo suteiktas įgaliojimas pradėti derybas dėl laisvosios prekybos sutarčių su Australija ir Naująja Zelandija.

Laisvosios prekybos susitarimais bus siekiama šalinti esamas kliūtis prekybai, panaikinti muitus prekėms ir suteikti geresnę prieigą prie paslaugų rinkos ir viešųjų pirkimų Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Pirmieji derybiniai raundai jau įvyko liepą, o derybas tikimasi baigti iki 2019 metų pabaigos.

Iki rugpjūčio 24 d. Lietuvos eksportuotojai kviečiami pateikti savo atsakymus dėl prioritetų ir informacijos šiose srityse:

  1. Puolamieji interesai (prekės, kurias įmonė būtų suinteresuota eksportuoti į Australijos arba Naujosios Zelandijos rinkas)  – su kombinuotosios nomenklatūros 8 skaičių prekių kodais ir intereso pagrindimu.
  2. Ginamieji interesai (prekės, jautrios importui iš Australijos arba Naujosios Zelandijos) – su kombinuotosios nomenklatūros 8 skaičių prekių kodais ir intereso pagrindimu.
  3. Netarifinės kliūtys pramoninėms ir žemės ūkio prekėms (sanitariniai ir fitosanitariniai reikalavimai, techninės prekybos kliūtys, muitinės procedūros ir kt.)
  4. Kliūtys paslaugoms ir tiesioginėms investicijoms
  5. Kliūtys dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Prašome teikti atsakymus atskirai apie Australijos rinką ir Naujosios Zelandijos rinką. Atsakymus prašoma siųsti el. paštu saulius.babicius@urm.lt   ir cc. pps@urm.lt.

Europos Sąjunga yra antra pagal dydį Australijos užsienio prekybos partnerė. Prekybos apimtis tarp abiejų prekybinių blokų pernai pasiekė beveik 48 mlrd. eurų. Didžiausią ES eksporto dalį į Australiją sudaro transporto įranga, mašinos ir prietaisai, chemikalai, maistas ir paslaugos. Dvišalės prekybos paslaugomis vertė siekia apie 28 mlrd. eurų. Prognozuojama, kad laisvosios prekybos sutartis dvišalės prekybos apimtį išaugintų daugiau nei trečdaliu.

Dvišalė prekyba tarp ES ir Naujosios Zelandijos pernai siekė 8,7 mrld. eurų. Kaip ir Australijos atveju, ES įmonės į Naująją Zelandiją daugiausia eksportuoja transporto įrangos, mašinos ir prietaisų, chemikalų, maisto ir paslaugų. ES yra trečia pagal dydį Naujosios Zelandijos prekybos partnerė, o laisvosios prekybos susitarimas prekybą padidintų daugiau nei per pusę.

Toliau skaitykite

Gyvybės dėsnius keičiančios technologijos bus pristatomos Vilniuje
Gyvybės dėsnius keičiančios technologijos bus pristatomos Vilniuje
2018-08-06

Dirbtinių žmogaus smegenų projektas, į vėžį pavienių ląstelių lygiu leidžianti pažvelgti mikroskysčių technologija, elektromagnetinius impulsus tiesiai į somatines ląsteles siunčiantis prietaisas, 3D spausdinimo technologija pagaminti dantų, pėdų implantai, pažangūs imunoterapijos preparatai – per 60 įmonių iš viso pasaulio savo produktus ir paslaugas pristatys rugsėjo 26-27 d. Vilniuje vyksiančio „Life Sciences Baltics“ tarptautinio forumo parodoje. Į šią didžiausio Baltijos šalyse tarptautinio gyvybės mokslo renginio dalį lankytojai bus kviečiami apsilankyti nemokamai.

Verslininkų patirtis Kinijoje: kai bendravimas ir pažinimas yra didžiausias turtas
Verslininkų patirtis Kinijoje: kai bendravimas ir pažinimas yra didžiausias turtas
2018-08-02

Septynios lietuviškos kompanijos sėkmingai sudalyvavo birželio 8-11 d. Kinijos uostamiestyje Ningbo ketvirtą kartą vykusioje Vidurio ir Rytų Europos šalių vartojimo prekių gamintojų parodoje (angl. „China-CEEC Investment and Trade Expo“). Kiek nuslūgus parodos įspūdžiams galima juos apibendrinti. Raktinis žodis čia galėtų būti „pažintis“.