Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

2021-07-20
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos–JAE prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Daugiausia eksportuojama baldų ir transporto paslaugų

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–JAE prekybos apžvalga rodo, kad prekyba su šia Vidurio Azijos šalimi vyksta vangiai. Lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAE siekia vos 36 mln. eurų, iš jų didžiausią dalį sudaro baldai (55 proc.), elektros mašinos ir įrenginiai (17 proc.) ir pienas bei jo produktai (kiek daugiau nei 6 proc.).

2020 m. paslaugų eksportas į JAE sudarė 20 mln. eurų. Daugiausia eksportuota transporto paslaugų (74 proc.), kitų verslo paslaugų (20 proc.) ir telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinių paslaugų (beveik 5 proc.).

Lietuvos ir JAE verslo forumas – „EXPO2020“ renginių dalis

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais metais įvardijami kaip svarbiausias tarptautinės prekybos centras, jungiantis Aziją, Artimuosius rytus ir Afriką. Nuo spalio 1 d. prasidėsianti Dubajuje pasaulinė paroda „EXPO2020“ yra puiki proga Lietuvai sustiprinti prekybinius ryšius su JAE. Parodoje veiks Lietuvos paviljonas, spalio 22 d. suplanuota Lietuvos nacionalinė diena, kurios metu vyks plati Lietuvos pristatymo programa.

„Versli Lietuva“, bendradarbiaudama su partneriais, spalio 21-22 d. organizuoja Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumą, į kurį registracija vyksta iki rugpjūčio 5 d. čia.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes užsienio rinkose rinkose. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus.

Daugiau apie eksporto į JAE galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Pasaulinėje parodoje „Expo 2020” – ypatingas dėmesys globaliam Lietuvos verslo potencialui
Pasaulinėje parodoje „Expo 2020” – ypatingas dėmesys globaliam Lietuvos verslo potencialui
2021-10-22

Tarptautinėje parodoje „Expo 2020“ Lietuva šiemet prisistato per tvarumo prizmę ir, remdamasi Lietuvos pozicionavimo užsienyje strategija „Co-Create“ („Atvira kurti kartu“), kviečia pasaulio šalis drauge kurti tvarią ateitį. Lietuvos nacionalinės dienos parodoje ašimi tapo Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumas, kuriame dalyvauja pusšimtis lyderiaujančių Lietuvos įmonių ir verslo atstovų. Vizito metu taip pat numatyti verslo susitikimai aptarti dvišalės prekybos ir investicijų galimybes.

„EuropaBio“ didžiausiam Europos biotechnologijų forumui kitąmet pasirinko Vilnių
„EuropaBio“ didžiausiam Europos biotechnologijų forumui kitąmet pasirinko Vilnių
2021-10-08

Kiekvienais metais po Europos didmiesčius keliaujantis Europos industrinės biotechnologijos ir bioekonomikos forumas EFIB penkioliktą kartą kitąmet spalį vyks Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tai Vienoje vykusio renginio metu pranešė organizatorius Europos biotechnologijų pramonės įmonių asociacija „EuropaBio“.