Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

2021-07-20
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos–JAE prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Daugiausia eksportuojama baldų ir transporto paslaugų

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–JAE prekybos apžvalga rodo, kad prekyba su šia Vidurio Azijos šalimi vyksta vangiai. Lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAE siekia vos 36 mln. eurų, iš jų didžiausią dalį sudaro baldai (55 proc.), elektros mašinos ir įrenginiai (17 proc.) ir pienas bei jo produktai (kiek daugiau nei 6 proc.).

2020 m. paslaugų eksportas į JAE sudarė 20 mln. eurų. Daugiausia eksportuota transporto paslaugų (74 proc.), kitų verslo paslaugų (20 proc.) ir telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinių paslaugų (beveik 5 proc.).

Lietuvos ir JAE verslo forumas – „EXPO2020“ renginių dalis

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais metais įvardijami kaip svarbiausias tarptautinės prekybos centras, jungiantis Aziją, Artimuosius rytus ir Afriką. Nuo spalio 1 d. prasidėsianti Dubajuje pasaulinė paroda „EXPO2020“ yra puiki proga Lietuvai sustiprinti prekybinius ryšius su JAE. Parodoje veiks Lietuvos paviljonas, spalio 22 d. suplanuota Lietuvos nacionalinė diena, kurios metu vyks plati Lietuvos pristatymo programa.

„Versli Lietuva“, bendradarbiaudama su partneriais, spalio 21-22 d. organizuoja Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumą, į kurį registracija vyksta iki rugpjūčio 5 d. čia.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes užsienio rinkose rinkose. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus.

Daugiau apie eksporto į JAE galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.

Dabar pats metas dalyvauti tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose
Dabar pats metas dalyvauti tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose
2021-07-13

Lietuvos verslas per mažai išnaudoja tarptautinių viešųjų pirkimų galimybes kaip dar vieną pardavimų kanalą ieškant potencialių verslo partnerių ir stabilių pajamų, įsitikinusi verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“. Europinės tendencijos taip pat palankios – perkančiosios organizacijos vis dažniau pasitelkia ne vietinius, bet užsienio tiekėjus.