Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

2021-07-20
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos–JAE prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Daugiausia eksportuojama baldų ir transporto paslaugų

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–JAE prekybos apžvalga rodo, kad prekyba su šia Vidurio Azijos šalimi vyksta vangiai. Lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAE siekia vos 36 mln. eurų, iš jų didžiausią dalį sudaro baldai (55 proc.), elektros mašinos ir įrenginiai (17 proc.) ir pienas bei jo produktai (kiek daugiau nei 6 proc.).

2020 m. paslaugų eksportas į JAE sudarė 20 mln. eurų. Daugiausia eksportuota transporto paslaugų (74 proc.), kitų verslo paslaugų (20 proc.) ir telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinių paslaugų (beveik 5 proc.).

Lietuvos ir JAE verslo forumas – „EXPO2020“ renginių dalis

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais metais įvardijami kaip svarbiausias tarptautinės prekybos centras, jungiantis Aziją, Artimuosius rytus ir Afriką. Nuo spalio 1 d. prasidėsianti Dubajuje pasaulinė paroda „EXPO2020“ yra puiki proga Lietuvai sustiprinti prekybinius ryšius su JAE. Parodoje veiks Lietuvos paviljonas, spalio 22 d. suplanuota Lietuvos nacionalinė diena, kurios metu vyks plati Lietuvos pristatymo programa.

„Versli Lietuva“, bendradarbiaudama su partneriais, spalio 21-22 d. organizuoja Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumą, į kurį registracija vyksta iki rugpjūčio 5 d. čia.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes užsienio rinkose rinkose. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus.

Daugiau apie eksporto į JAE galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

„Life Sciences Baltics“: pasaulinio lygio gyvybės mokslų žaidėjai susitiks virtualiai
„Life Sciences Baltics“: pasaulinio lygio gyvybės mokslų žaidėjai susitiks virtualiai
2021-09-17

Kas dvejus metus Lietuvoje rengiamas ir jau penktą kartą įvyksiantis didžiausias Baltijos šalyse gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ šiemet bus virtualus, o gyvybės mokslų kūrėjai, inovatoriai ir politikos formuotojai susitiks, diskutuos ir keisis idėjomis net visą savaitę rugsėjo 20-24 dienomis.

A. Armonaitė Taivano verslininkams: „Esate laukiami Lietuvoje“
A. Armonaitė Taivano verslininkams: „Esate laukiami Lietuvoje“
2021-09-14

Spalio gale Lietuvą aplankys didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija, kuri domėsis galimybėmis investuoti Lietuvoje, bendradarbiauti su mūsų šalies įmonėmis, pirkti lietuvišką produkciją ir organizuoti Taivano gyventojų turistines keliones į mūsų šalį.