M.Sinkevičius: socialinis verslas Lietuvoje – jau ne išimtis

2017-04-05

Šių metų kovo 29 dieną jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje vyko Ūkio ministerijos, Britų tarybos ir nevyriausybinių organizacijų „Avilys“ bei „Geri norai LT“ organizuojamas Socialinio verslo forumas, kurio tema – socialinė partnerystė: santykis tarp bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, socialinio verslo ir savivaldos atstovų. Šiame forume dalyviai diskutuoja apie svarbiausias socialinio verslo tendencijas ir augimo kryptis, aptaria, kaip kurti palankią aplinką, įgyvendinant socialinę partnerystę ir efektyvias viešąsias ir socialines paslaugas.

„Šiandien dinamiškomis verslo ir socialinės aplinkos sąlygomis neišvengiamai atsiranda naujų verslo ir visuomenės bendradarbiavimo formų. Mūsų visuomenė – ne išimtis. Socialiniam verslui ir neišnaudotoms jo galimybėms pastaruoju metu daugėja dėmesio tiek Europos Sąjungos, tiek ir nacionaliniu mastu“, – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pasak ūkio ministro, svarbiausias 2017 metų Socialinio verslo forumo tikslas – išplėtoti socialinės partnerystės viziją Lietuvoje ir pradėti kurti tam reikiamas prielaidas. Tai nusako pačią socialinio verslo idėjos esmę ir prigimtį. Socialinio verslo atstovai turi idėjų, kaip išspręsti vieną ar kitą visuomenės, miesto ar mažos bendruomenės problemą, ir svarbiausia – kaip tai padaryti versliai.

Socialinio verslo forume diskutuojama apie socialinės partnerystės galimybes Lietuvoje: pristatoma ir nagrinėjama geroji socialinio verslo plėtros praktika, situacija ir potencialas, telkiamas dėmesys į savivaldos, vietos organizacijų ir socialinio verslo atstovų bendradarbiavimo galimybes.

Renginyje taip pat diskutuojama apie etniškai mišrių bendruomenių integraciją per socialinį verslą, investicijas į socialinį verslą ir viešuosius pirkimus, socialinio verslo galimybes ir potencialą, siekiant spręsti švietimo, kultūros paveldo, socialinių ir viešųjų paslaugų, vaikų teisių apsaugos ir kitų sričių problemas. Renginio dalyviai iš Jungtinės Karalystės ir Švedijos skaito pranešimus apie socialinio verslo politikos formavimo šiose valstybėse patirtį.

Forume taip pat dalyvauja žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas, ministerijų ir savivaldos institucijų, viešųjų įstaigų „Versli Lietuva“, Lietuvos inovacijų centro, nevyriausybinių organizacijų „Geri norai LT“ „Avilys“, Maisto banko, Vilniaus arkivyskupijos „Carito“, mokslo įstaigų – Vilniaus universiteto ir kt. – atstovai.

Europos Komisijos duomenimis, socialinės ekonomikos vaidmuo yra svarbus Europos Sąjungos (ES) ekonomikai – ji sudaro apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto. Kas ketvirta ES įsteigiama nauja įmonė yra socialinė įmonė. Socialinės ekonomikos srityje ES dirba daugiau kaip 11 mln. darbuotojų, t. y. 6 proc. dirbančių ES gyventojų.

Daugiau informacijos apie Ūkio ministerijoje vykstantį renginį galima rasti Socialinio verslo forumo tinklalapyje www.socialinisverslas.lt.

Toliau skaitykite

Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
2019-06-17

Vytautas Adomaitis, „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo vadovas

Nors skaičiuojama, kad praėjusiais metais administracinė našta verslui buvo sumažinta 103,9 mln. Eur, realybėje įmonių atstovai sako to dar nepajautę. Šis verslo atstovų pastebėjimas logiškai paaiškinamas – mažinant verslo naštą įvyko pokyčių, prie kurių reikėjo iš naujo prisitaikyti. Realią naudą šalies verslininkai pajaus tuomet, kai verslo reguliavimo aplinka nesikeis taip dažnai. Tada ir sutaupyti milijonai labiau matysis įmonių finansinėse eilutėse.

Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
Nemokamos verslumo erdvės „Spiečius“ įsikurs Kėdainiuose ir Marijampolėje
2019-05-24

Rudenį duris atvers dar du bendradarbystės centrai „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose Ekonomikos ir inovacijų ministerija juos įkurdins Kėdainiuose ir Marijampolėje.