Malta alksta lietuviškų maisto produktų

2018-12-13
Malta alksta lietuviškų maisto produktų

Šiek tiek baldų, truputį perdirbtų produktų, nedaug, bet įvairių maisto produktų, mažumėlė mašinų, elektros ir mechaninių įrenginių – lietuviškų prekių eksporto Maltoje statistika rodo, kad lietuvių verslininkai į šią Viduržemio salą nesiveržia. Tuo tarpu Maltos verslininkai sakosi mielai bendradarbiausiantys – užsienio prekių, ypač maisto produktų, poreikis dešimtoje pagal mažumą pasaulio valstybėje yra.

„Nors Maltos rinka pakankamai maža – apie 500 tūkst. gyventojų, į šalį kasmet atvyksta apie 2,6 mln. turistų, todėl maisto produktų suvartojimas ir poreikis yra pakankamai didelis ir nuolat auga“, – sako Lietuvos ambasadorius Italijoje ir Maltai Ričardas Šlepavičius, kuris prieš keletą savaičių kartu su žemės ūkio atašė Loreta Malciene vizito į Maltą metu susitiko su svarbiausiomis maisto produktus importuojančiomis įmonėmis.

„Jos visos išreiškė susidomėjimą bendradarbiauti su Lietuvos maisto produktų gamintojais, o vykę pokalbiai buvo dalykiški ir konkretūs. Labiausiai domina šaldyti ir atvėsinti mėsos, žuvies produktai, fermentiniai sūriai, ilgo galiojimo pienas, nors poreikis juntamas visoms produktų kategorijoms – gėrimams, prieskoniams, padažams, pieno, mėsos, žuvies gaminiams, užkandžiams, miltams“, –  teigia Lietuvos žemės ūkio atašė L. Malcienė. Visų įmonių atstovai pažymėjo, kad ant produktų etikečių būtinas prekių aprašymas anglų kalba.

Susitikimai su Maltos įmonėmis buvo organizuojami tarpininkaujant buvusiam Maltos žemės ūkio ministrui Roderickui Galdesui ir Lietuvos garbės konsului Maltoje Anthony G. Zahrai.

Norą bendradarbiauti išreiškusios Maltos įmonės

Francis Busuttil & Sons, FBS. Įmonė importuoja aukštesnės (premium) kokybės maisto produktus ir juos tiekia parduotuvėms, barams, restoranams.

Quality Meat. Įmonė importuoja tik šaldytus produktus, juos tiekia viešbučiams ir restoranams: kiaulieną, jautieną, veršieną, ėrieną, paukštieną, arklieną, lašišą, baltąsias žuvis, žuvies pirštelius, žuvies kepsnelius, mozzarela sūrį (tarkuotą), kiaušinių ruošinius (virtas ilgas kiaušinis, angl. long egg).

Stivala Wholesale. Įmonė teikia produktus viešbučiams ir restoranams. Domina didelės pakuotės, skirtos HORECA sektoriui.

N Calleja Trading. Domina visos pristatytos prekių kategorijos, įvairių dydžių pakuotės.

FB Imports Limited. Įmonė importuoja šaldytus ir atšaldytus maisto produktus, juos tiekia restoranams.

Valhmor. Įmonė dirba dviem kryptimis – tiekia šaldytus ir atvėsintus mėsos ir pieno gaminius, padažus, džemus, uogienes, medų HORECA sektoriui. Taip pat turi 3 SPAR tinklo parduotuves, planuoja atidaryti dar 8 iki 2019 m. pabaigos.

Išsamūs įmonių poreikiai ir kontaktai – Eksportuotojų duomenų bazės pasiūlymų skiltyje.


Daugiau informacijos šia tema

Renata Nedzinskienė
Renata Nedzinskienė
Grupės vadovė | Tradicinės pramonės sektorius

Tekstilė ir apranga | Maistas ir gėrimai

 


Toliau skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inovatyvioms idėjoms įgyvendinti skiria 68 mln. eurų
Ekonomikos ir inovacijų ministerija inovatyvioms idėjoms įgyvendinti skiria 68 mln. eurų
2019-01-24

Bendriems mokslo ir verslo projektams, kuriuos įgyvendinant planuojama sukurti nemažai inovatyvių produktų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė beveik 68 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų.

Ūkio ministerija eksporto rinkų ieškantiems verslo klasteriams skiria 3,6 mln. eurų
Ūkio ministerija eksporto rinkų ieškantiems verslo klasteriams skiria 3,6 mln. eurų
2018-12-19

Ūkio ministerija į verslo klasterius susibūrusioms įmonėms skiria 3,6 mln. eurų, kuriuos jos galėtų panaudoti eksporto rinkų paieškai ir pozicijoms stiprinti rinkose, į kurias jau eksportuoja.