Marijampolėje veiklą pradeda jau septintasis bendradarbystės centras „Spiečius“

2019-11-08
Marijampolėje veiklą pradeda jau septintasis bendradarbystės centras „Spiečius“

Siekiant didinti verslumą Lietuvos regionuose, padėti vietiniams verslams kurtis ir augti, „Versli Lietuva“ šiais metais atidarė jau paskutinį planuotą bendradarbystės centrą „Spiečius“. Šį kartą duris jis atvėrė Marijampolėje, iš viso šiemet skirtinguose Lietuvos regionuose atidaryti trys nauji „Spiečiai“, o visoje Lietuvoje jų jau – septyni.

„Bendradarbystės centrų „Spiečius“ tinklo plėtra buvo atnaujinta pernai, matant vis gerėjančius pradedančiųjų verslų rezultatus, nuspręsta tokias erdves kurti ir kituose regionuose. Tad šiemet įvykusi aktyviausia jų plėtra ir išplėstas tinklas ženkliai padidino verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą visoje Lietuvoje, suteikė naujų galimybių šalies regionuose gyvenantiems versliems, iniciatyviems žmonėms. „Spiečiuose“ veiklą prieš kelerius metus pradėjusios įmonės toliau sėkmingai dirba ir kuria darbo vietas savo regiono gyventojams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Daina Kleponė, verslumo ir eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ generalinė direktorė, sako, kad „Spiečių“ plėtra Lietuvos regionuose sprendžia net kelias esmines verslumo problemas vienu metu – gerėja verslo aplinka, jaunimo verslumas, gyventojų motyvacija imtis verslo, o svarbiausia – verslo, kuris naudojasi „Spiečių“ paslaugomis, veiklos rezultatai. „Tai, kad įmonės auga kur kas greičiau „Spiečiuje“ nei už jo ribų, yra įrodymas, jog pasirinktos priemonės – verslumo kompetencijų kėlimo renginiai, mentorystės programa, modernios darbo vietos suteikimas ir pan. – yra be galo reikalingos ir naudingos pradedantiems bei savo versle inovacijas diegiantiems verslininkams“, – teigia D. Kleponė.

„Verslios Lietuvos“ duomenimis, 2018 m. bendras Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas šalyje buvo 12 proc., o bendradarbystės centrų rezidentų apyvartos augimas jį lenkė beveik septynis kartus – siekė 81 proc. Pernai „Spiečiuose“ su „Verslios Lietuvos“ pagalba buvo įsteigta 413 naujų verslų, šiemet jau – 335.

„Septintąjį bendradarbystės centrą atidarėme kartu su Marijampolės savivaldybe. Pastebėjome, kad šiame mieste yra daug verslių žmonių, turinčių didelį potencialą. Moderni, šiuolaikiška ir nemokama „Spiečiaus“ erdvė, kurioje galima patogiai bei kokybiškai dirbti, konsultuotis su specialistais, lankytis mokymuose ar dalyvauti mentorystės programoje ir taip gauti vertingų žinių, patarimų iš patyrusių verslininkų, tikimės, padės tam potencialui atsiskleisti ir dar labiau prisidės prie mūsų šalies verslumo augimo“, – kalba D. Kleponė.

Dar net nepradėjus veikti Marijampolės „Spiečiui“ į jį užsiregistravo 12 narių, tad naujas bendradarbystės centras startuoja beveik pilnas. „Spiečiaus“ paslaugomis panoro pasinaudoti įvairių sričių atstovai – nuo rankų darbo drabužių gamintojų iki internetinės paieškų platformos kūrėjų. Visi jie siekia diegti inovatyvius sprendimus savo veikloje, augti ir tobulėti.

Kaip ir kituose bendradarbystės centruose, Marijampolėje vyks mentorystės programa. Ji skirta tradicinio arba inovatyvaus jauno verslo savininkams ir vadovams, tiems, kurie savo versle nori esminių pokyčių bei vertina patyrusių verslininkų patarimus, nori efektyviai vystyti savo verslą. Šiuo projektu siekiama skatinti verslo žmonių bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi.

Marijampolės verslininkai labai aktyviai panoro prisijungti prie mentorystės programos ir padėti vystytis jauniems verslams. Šiuo metu naujo „Spiečiaus“ mentorių sąraše yra net septyni itin patyrę Marijampolės regiono verslininkai, didelių įmonių vadovai, sukaupę ilgametę patirtį versle.

Toliau skaitykite

Verslo misijų nauda: gyvų susitikimų metu bendradarbiavimas užsimezga greičiau
Verslo misijų nauda: gyvų susitikimų metu bendradarbiavimas užsimezga greičiau
2019-12-05

Eksporto partnerystės užmezgimui yra svarbus gyvas kontaktas, nes susitikimai su potencialiais partneriais padidina tikimybę, kad užsimezgęs kontaktas virs į kontraktą.  Todėl viena iš eksporto skatinimo priemonių, kurią taiko „Versli Lietuva“  – išvykstamųjų verslo misijų organizavimas. Spalio 23-24 dienomis organizuota verslo misija į Japoniją ir ten vykęs  Lietuvos – Japonijos verslo forumas Lietuvos įmonėms tapo atspirties tašku tiek naujų partnerysčių pradžiai, tiek ir seniai prasidėjusio bendradarbiavimo atnaujinimui.

„Verslios Lietuvos“ personalo vadove tapo Valdonė Ugianskienė
„Verslios Lietuvos“ personalo vadove tapo Valdonė Ugianskienė
2019-12-03

Verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ nauja personalo vadove tapo Valdonė Ugianskienė.