Naujas fondas rems mokslinius tyrimus ir inovacinę veiklą

2021-01-05
Naujas fondas rems mokslinius tyrimus ir inovacinę veiklą

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įsteigtas Inovacijų skatinimo fondas skatins investicijas į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą. Per fondą įgyvendinamoms finansinėms priemonėms šiuo metu numatyta skirti 21 mln. Eur, o ateityje, priklausomai nuo poreikio, gali būti plečiamas finansinių priemonių spektras, tad ir joms įgyvendinti reikalingų lėšų planuojama skirti daugiau. 

„Siekiant modernios, tvarios ir atsparios šalies ekonomikos labai svarbu pritraukti kuo daugiau investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų sritis. Naujai įsteigtas fondas sudarys galimybę verslui kur kas paprasčiau gauti lėšų įvairioms inovatyvioms idėjoms įgyvendinti, be to, jis bus ypač naudingas inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktų vystymui. Investicijas gavusios bendrovės sukurs daugiau aukštesnės pridėtinės vertės ir inovatyvių produktų – tai mūsų ekonomikos ateitis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Fondo veikloje numatytos dvi pagrindinės finansinės priemonės: „Perspektyva“, kurią planuojama pradėti įgyvendinti šių metų I ketvirtį, ir „Akceleratorius 2“, kurią planuojama įgyvendinti ne anksčiau kaip 2022 metais.

„Perspektyva“ – finansinė priemonė, kurios tikslas skatinti inovacijų diegimą, suteikiant verslo subjektams palankias finansavimo sąlygas tiesiogiai „Invegos“ teikiamų paskolų forma. „Akceleratorius 2“ – akceleravimo ir investavimo veiklas apimanti rizikos kapitalo priemonė, kuriai būtų skirta iki 20 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Ši finansinė priemonė skatintų startuolių ekosistemos plėtrą ir verslumą.

Fondas finansuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lėšomis, jo valdytojas –  „Invega“. Prie fondo gali prisijungti ir kiti asignavimų valdytojai, siekiantys per fondą įgyvendinti inovacijų skatinimui skirtas finansines priemones.

Skaičiuojama, kad fondas teiks naudą ir valstybės finansams, nes skatins naujų produktų kūrimą ir pardavimą, didins inovatyvaus verslo sumokamus mokesčius į valstybės biudžetą.

Jis būtų naudingas Lietuvos ekonomikai, kadangi šio fondo investicijos kartu su jomis paskatintomis privačiomis investicijomis per laikotarpį iki 2040 metų pabaigos gali kasmet siekti vidutiniškai 0,14 procento šalies bendrojo vidaus produkto.

Toliau skaitykite

„Verslios Lietuvos“ tyrimas: pandemija eksportuotojų nebaugina – auga ir plėtra, ir kontraktų vertė
„Verslios Lietuvos“ tyrimas: pandemija eksportuotojų nebaugina – auga ir plėtra, ir kontraktų vertė
2021-02-24

Nors pernai verslas susidūrė su sunkumais dėl COVID-19 pandemijos ir tai turėjo įtakos jų rodikliams, tačiau eksportuojančių įmonių nuotaika išlieka gera, o kas penktai eksportuojančiai įmonei susiklosčiusi situacija padėjo didinti eksporto apsukas.

Paskelbta rinkos konsultacija dėl e.platformų sukūrimo
Paskelbta rinkos konsultacija dėl e.platformų sukūrimo
2021-02-15

VšĮ „Versli Lietuva“ planuoja vykdyti e-diagnostikos, e-mokymosi ir verslo konsultavimo paslaugų platformos sukūrimo ir naudojimo paslaugų viešąjį pirkimą (toliau – Pirkimas). Siekdama tinkamai pasirengti planuojamam pirkimui ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 27 str. 1 d. 1 p., „Versli Lietuva“ skelbia išankstinę rinkos konsultaciją.