Naujus kariuomenės infrastruktūros objektus projektuos UAB „Sweco Lietuva“

2019-04-18
Naujus kariuomenės infrastruktūros objektus projektuos UAB „Sweco Lietuva“

Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.

NATO agentūros skelbtą konkursą laimėjusi  Lietuvos įmonė  įsipareigojo suprojektuoti Lietuvos kariuomenei  11 infrastruktūros projektų.  10 projektų  – kareivinės, valgykla, mokymo ir sandėliavimo infrastruktūra, vidaus keliai, kt.,  bus įgyvendinti Gen. S.  Žukausko poligone Pabradėje, o  vienas – Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje –  čia bus pastatytas naujas Šiaulių oro uosto keleivių ir krovinių terminalas.

Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, visi 11 Lietuvos kariuomenės infrastruktūros projektų bus rengiami keliais etapais. Šiuos objektų projektavimo darbus planuojama užbaigti iki 2020 m. pirmo ketvirčio pabaigos. Pats projektų įgyvendinimas bus atliekamas palaipsniui –  tam taip pat bus skelbiamas NSPA konkursas. Pirmąjį statybų etapą NSPA pirkimų platformoje ketinama paskelbti šių metų  pabaigoje (paskutinį ketvirtį), o  antrąjį rangos etapą planuojama pradėti parengus visus projektus, t.y. 2020 m. pirmąjį  pusmetį.

„Mums labai svarbu sudaryti tinkamas tarnybos ir treniravimosi sąlygas tiek mūsų šalies, tiek atvykstantiems sąjungininkų kariams, o Lietuvos verslininkų dalyvavimas įgyvendinant naujus Lietuvos kariuomenės infrastruktūros projektus  leidžia išsaugoti investuotojų lėšas Lietuvoje”, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Infrastruktūros objektų projektavimui yra keliami labai trumpi terminai, todėl NATO Paramos ir pirkimų agentūra, formuodama konkurso sąlygas, konkurso dalyviams kėlė aukštus reikalavimus.  Konkurse be Lietuvos įmonės taip pat dalyvavo įmonės iš Italijos, Turkijos.  Atsirenkant konkurso nugalėtoją buvo atsižvelgta į turimą įmonės patirtį, personalą,  įmonės apyvartą.

 Esame suinteresuoti, kad Lietuvos įmonės kuo aktyviau dalyvautų NATO  Paramos ir pirkimų agentūros pirkimuose, todėl  raginame kuo daugiau Lietuvos statybos bendrovių dalyvauti šios agentūros rengiamuose konkursuose ir registruotis jos duomenų bazėse – mūsų šalies bendrovės yra pajėgios užtikrinti kokybišką darbų atlikimą. Ne vieną NSPA konkursą laimėjusi UAB  „Sweco Lietuva“ – puikus to pavyzdys,“ – sako viceministras G. Jeglinskas.

„Dalyvavimas tarptautiniuose gynybos srities pirkimuose yra vienas iš papildomų tarptautinės prekybos kanalų įmonėms, kurias skatiname juo aktyviai naudotis. Įmonės dažnai net nesusimąsto, kad jų gaminamos prekės ar teikiamos paslaugos gali būti reikalingos gynybos sektoriui, bet sėkmės atvejai rodo – Lietuvos įmonių kuriamos prekės ir teikiamos paslaugos gerai vertinamos, yra konkurencingos. Lietuvos verslas turi didžiulį potencialą laimėti šiuos konkursus. Džiaugiamės, kad pradėtas aktyvus mūsų bendradarbiavimas su Krašto apsaugos ministerija kviečiant įmones dalyvauti NATO pirkimų agentūros konkursuose duoda apčiuopiamus rezultatus“, – sako „Versli Lietuva” vadovė Daina Kleponė.

NSPA šių metų vasarą (trečią ketvirtį)  planuoja paskelbti  dar keletą rangos darbų konkursų, susijusių su karinės infrastruktūros vystymo Lietuvoje.  Daugiau informacijos apie NSPA organizuojamus konkursus galima rasti čia.

Pagal NATO saugumo investicijų programos pajėgumų vystymo paketą, iki 2021 m. Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams pagal sudarytą sutartį iš viso numatoma skirti apie 47 mln. eurų, iš jų – apie 23 mln. eurų bus skirta iš NATO saugumo investicijų programos.  Ši programa yra skirta finansuoti Aljanso saugumo poreikius užtikrinančius projektus. Pagrindinis dėmesys skiriamas su krizių valdymu susijusių poreikių įgyvendinimu: ryšiams, vadovavimui ir valdymui, mobilumo užtikrinimui, kovinio rengimo ir mokymo infrastruktūros vystymui, logistikai ir kt.

NATO saugumo investicijų programoje Lietuva dalyvauja nuo narystės Aljanse pradžios 2004 metais.  Pagrindinės šios programos projektų vystymo kryptys Lietuvoje yra NATO Baltijos oro policijos misijos, priimančiosios šalies paramos ir poligonų infrastruktūros plėtra. 

Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros vystymo projektas yra tęstinis, prasidėjęs 2014 metais. Lėšos į poligono plėtrą skiriamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto, taip pat iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, kitų sąjungininkų  skiriamų lėšų, minėtos NATO saugumo investicijų programos.

Toliau skaitykite

Lietuvos IT įmonės žygį į didžiausią Afrikos rinką pradėjo nuo vietinių talentų žvalgytuvių
Lietuvos IT įmonės žygį į didžiausią Afrikos rinką pradėjo nuo vietinių talentų žvalgytuvių
2019-05-21

Lietuvos informacinių ryšių ir technologijų sektoriui Nigerija gali tapti ne tik tiltu į Afrikos rinką, bet ir aprūpinti talentingais specialistais. Tuo įsitikino gegužę Nigerijos sostinėje Abudžoje apsilankiusios penkios Lietuvos IRT bendrovės. Tai pirmoji Lietuvos verslo misija Nigerijoje, kuri išgyvena sparčią skaitmeninių technologijų plėtrą.

Kviečiame įmones dalyvauti projekte, skirtame stiprinti tarptautinių pardavimų kompetencijas
Kviečiame įmones dalyvauti projekte, skirtame stiprinti tarptautinių pardavimų kompetencijas
2019-04-16

Kviečiame įmones dalyvauti projekte, skirtame stiprinti tarptautinių pardavimų kompetencijas, kurios bus ugdomos pasitelkus tarptautinių viešųjų pirkimų platformą „TenderScout“ (Orbidal).