Nuo šiol visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

2021-10-07
Nuo šiol visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

Nors šiuo metu netrūksta verslo finansavimo galimybių, tačiau finansinių lėšų trūkumas inovatyvaus verslo vystymui – viena pagrindinių viso pasaulio startuolių problemų, kuri neaplenkia ir Lietuvos. Siekiant padėti atrasti finansavimo galimybes ir visą reikiamą informaciją finansavimo klausimais, „Startup Lithuania“ sukūrė interaktyvią platformą „Funding Guide“, kuri skirta padėti inovatyvių verslų kūrėjams atrasti jiems tinkamas lėšų pritraukimo galimybes.

„Kaip rodo „Startup Lithuania“ 2020 m. pabaigoje atliktos reprezentatyvios Lietuvos startuolių apklausos duomenys, net 39 proc. šalies startuolių susiduria su finansinių lėšų trūkumu, kas itin apsunkina jų verslo vystymąsi. Konsultuojant startuolius pastebime, kad dažniausiai užduodami klausimai taipogi susiję su verslo finansavimu. Pirmą kartą kuriantiems inovatyvius verslus asmenims trūksta žinių apie investicijų pritraukimą, rizikos kapitalo fondų lūkesčius ar koks finansų pritraukimo būdas jiems tinkamiausias pagal verslo vystymo stadiją. Būtent todėl ir sukūrėme finansavimo gidą, kurio pagalba siekiame padėti startuoliams atrasti jiems tinkamas finansavimo galimybes ir informaciją apie tai. Tikimės, kad ši platforma prisidės prie dar spartesnio startuolių augimo ir jų inovatyvų verslą perkels į kitą lygį“, – teigia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Interaktyvioje virtualioje platformoje startuoliai, išskirdami savo verslo stadiją, galės išsigryninti, kuriomis finansavimo galimybėmis jie gali pasinaudoti bei atrasti šiuo metu jiems pateiktus pasiūlymus ar priemones. Startuolių kūrėjai šioje platformoje turės galimybę nuolat pasitikrinti kokias finansavimo galimybes jiems siūlo akseleratoriai, verslo angelai, rizikos kapitalo fondo dalyviai, atrasti valstybės paramą ir pasiūlymus bei kitas startuolių ekosistemos dalyvių viešai skelbiamas galimybes gauti lėšų. Platformą galima rasti svetainėje: www.startuplithuania.com

Gytenis Galkis, akseleravimo fondo „70V“ partneris, bendraudamas su startuoliais taip pat mato tokių įrankių poreikį, todėl tiki, kad „Funding Guide“ kurs didelę vertę startuoliams ir padės jiems susigaudyti painiame kelyje.

„Kartu su visa „70V“ komanda labai džiaugiamės „Startup Lithuania“ iniciatyva sukurti interaktyvų startuolių finansavimo gidą. Vis daugiau žmonių domisi nuosavo verslo steigimu, turi puikių įžvalgų ir idėjų, kaip pagerinti pasaulį, Lietuvos vyriausybė prisideda prie to sparčiai gerindama verslo vystymo aplinką bei kurdama puikias finansavimo galimybes vystantiems verslą Lietuvoje. Tačiau tikime, kad yra labai lengva pasiklysti tarp visų priemonių ir organizacijų suteikiančių paramą, paskolas, finansavimą ir panašią pagalbą, todėl turėti viską vienoje interaktyvioje svetainėje yra be galo patogu”, – sako Gytenis Galkis.

Jam antrina ir Rokas Pečiulaitis, rizikos kapitalo fondo „Contrarian Ventures” vykdantys partneris, kuris teigia, kad „Funding Guide“ palengvins startuolių kelionę kuriant verslą, nes daugelis jų vis dar susiduria su finansinių lėšų pritraukimo sunkumais.

„Džiugu, kad „Startup Lithuania” startavo su šia iniciatyva ir tikiu, kad ji bus itin aktuali ankstyvosios stadijos startuoliams. Žinoma, internetinėje erdvėje informacijos apie finansavimą yra pateikta gausiai, tačiau tinkamą informaciją atsirinkti reikia daug laiko, todėl tokie pagalbiniai įrankiai, kaip finansavimo gidas bus puiki priemonė jaunam verslui. Visgi, patys matome, kokių sunkumų patiria startuoliai ir kad jiems tokios pagalbos reikia”, – tikina Rokas Pečiulaitis.

Apie Lietuvos startuolių ekosistemą:

„Startup Lithuania“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 1080 startuolių. Per 2021 metų pirmąjį pusmetį inovatyvūs verslai pritraukė daugiau nei 310 mln. Eur investicijų iš vietos ir užsienio investuotojų. Pagal duomenų platformos „Unicorns.lt“ pateikiamą informaciją, juridinį statusą turintys lietuviški startuoliai 2021 metų pirmąjį pusmetį sumokėjo 87,6 mln. Eur mokesčių valstybei, o vidutinis atlyginimas startuolių įmonėse siekė 2,7 tūkst. Eur.

Toliau skaitykite

Rekordiniai metai startuoliams: per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritraukta rekordinė investicijų suma – 311 mln. Eur, pardavimai augo 110 proc.
Rekordiniai metai startuoliams: per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritraukta rekordinė investicijų suma – 311 mln. Eur, pardavimai augo 110 proc.
2021-08-06

Šiais metais Lietuvos startuoliai turi kuo didžiuotis, per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritrauktos rekordinės lėšos – daugiau nei 311 mln. Eur investicijų iš užsienio ir Lietuvos investicinių fondų, o net 61 proc. Lietuvos startuolių apyvarta augo daugiau nei dvigubai. Tai leidžia optimistiškai prognozuoti ir antrąjį metų pusm

Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
2021-07-21

Šiuolaikiniame pasaulyje inovacijos atlieka labai svarbų vaidmenį organizacijoms, siekiančioms išspręsti kritines problemas, išlikti konkurencingoms rinkoje ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Vadovaudamiesi dabartinėmis tendencijomis, universitetai taip pat turi prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių ir siūlyti į inovacijas orientuotą studijų medžiagą, kad išliktų konkurencingi ir aktualūs. Todėl nuo šiol Kauno kolegijos Verslo fakultetas siūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį „Nuo idėjos iki verslo“ ir kvies studentus mokytis kurti inovatyvius verslus. Naujasis modulis remsis praėjusiais metais išleisto ir nuolat atnaujinamo „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos Startup guide medžiaga.

„Tikiu, kad Kauno kolegijos ir „Startup Lithuania“ partnerystė bei bendri projektai paskatins jaunus žmones žengti į verslo pasaulį. Neturime jokių kiekybinių tikslų kurdami šį partnerystės tiltą. Pagrindinis organizacijų partnerystės tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi naujomis verslo galimybėmis, teikti jiems kokybišką ir aktualią informaciją bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi. Daugelis žmonių, prieš pradėdami savo verslą, abejoja savimi ir klausia: „Ar turėčiau pradėti?“. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje turėsime dar daug galimybių dirbti prie bendrų projektų ir padėti žmonėms rasti atsakymą į šį klausimą“, – sakė Dalia Ilevičienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė.

Laisvai pasirenkamas modulis

Sujungus Kauno kolegijos patyrusio akademinio personalo žinias ir geriausias praktikas bei „Startup Guide“ pre-akceleravimo programos medžiagą, studentams bus suteikta unikali galimybė studijuoti inovatyvų pasirenkamąjį modulį.

Šis modulis bus skirtas versliems ir novatoriškiems jauniems žmonėms. Jiems bus suteikta laisvė kurti, išbandyti ir plėtoti savo idėjas bei jas pristatyti. Pagrindinis modulio tikslas bus suteikti mokiniams galimybę išmokti, kaip generuoti kūrybiškas verslo idėjas arba kaip patobulinti jau turimą verslo idėją. Modulio metu mokiniai taip pat susipažins su pagrindiniais rinkodaros elementais, kaip pristatyti verslo idėją ir supras verslą, kaip vientisą sistemą.

Informacija vienoje vietoje

Svarbu rasti būdų ir metodų, kaip pritraukti studentus ir pateikti jiems aktualiausią medžiagą, kuri sudaro inovatyvaus verslo kūrimo pagrindus. Šiame modulyje studentai ras daug įvairių mokymosi formų ir medžiagos, kuri padės jiems tobulėti.

Verslo fakulteto lektorė, daktarė Rasa Bartkutė pasidalino, kad „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa susidomėjo ketindama atnaujinti modulį, kuomet pastebėjo, koks puikus ryšys tarp visų modulio „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ sudedamųjų dalių – medžiagos, temų ir praktinių užduočių. „Čia, vienoje platformoje, mokiniai gali apžvelgti sėkmės istorijas, iš čia pateiktos informacijos suprasti, kad ne tik idėja, kaip „tobula idėja“, yra svarbi rinkai ir potencialiems investuotojams. Galės suprasti, kad rinkai reikia šviežių idėjų su tikslingu vystymo ir įgyvendinimo planu, suvokiant realias naujų verslo idėjų vystymo sąnaudas. Ir svarbiausia: kaip sukurti vertės pasiūlymą klientams, visuomenei bei rinkai“.

„Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ pagalba studentai taip pat sužinos, kaip patobulinti turimą idėją ir sukurti jai vertės pasiūlymą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį, pasirinkti rinkas, kurioms skirtas produktas. Potencialūs kūrėjai taip pat išmoks metodų, kaip išbandyti kuriamą produktą su potencialiais klientais ir partneriais, kaip pritraukti investicijas ir plėsti verslą į kitas rinkas.

„Vertiname partnerystes, kurios prisideda prie visuomenės ugdymo ir skatina žmones kurti inovatyvius verslus. Džiaugiamės, kad Kauno kolegija nusprendė sukurti studijų modulį, paremtą mūsų „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa, kuris supažindins studentus su inovatyvaus verslo kūrimo specifika. Tikime, kad šis bendradarbiavimas sukurs ne tik gražią partnerystę, bet ir reikšmingai prisidės prie naujų globalių ir inovatyvių verslų skaičiaus augimo Lietuvoje“, – dalijosi Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

O daugiau apie „Startup Guide“ programą sužinoti galite čia.