„Orūs namai“: socialinis verslas spręs senjorų skurdo ir vienatvės problemas

2017-08-29
„Orūs namai“: socialinis verslas spręs senjorų skurdo ir vienatvės problemas

Lietuvoje savo veiklą neseniai pradėjo unikalus savanoriškas projektas „Orūs namai“, siekiantis suteikti vienišiems ir skurdžiai gyvenantiems senjorams fiziškai, psichologiškai ir finansiškai orią senatvę. Projekto organizatoriai įsitikinę, kad vienišų senjorų gyvenimo kokybė stipriai pagerės padėjus jiems įsikurti nedidelėse save išlaikančiose tarpusavio pagalbos šeimynose. Šiam tikslui privačių rėmėjų lėšomis jau nupirktos 140 kv. m. patalpos Vilniuje, Karoliniškėse. Šiuo metu jos remontuojamos ir bus paverstos moderniu ir jaukiu keturbučiu, kurį sudarys keturi autonomiški butai ir erdvė bendrai veiklai. Planuojama, kad jame įsikurs keturi 65–70 m. amžiaus žmonės.

„Šioje šeimynoje senjorai gyvens savarankiškai ir vieni kitiems padėdami, o prireikus bus aprūpinti visa reikalinga slauga ir globa namuose. Šių namų gyventojams nereikės mokėti nei už nuomą, nei už paslaugas, todėl savo kuklias asmenines pajamas jie galės skirti kitiems savo poreikiams ir oresniam gyvenimui. Dažnam senjorui jo turimas būstas yra nepakeliama našta senatvėje dėl per mažų pajamų ir per didelių išlaikymo kaštų. Todėl senjorui persikėlus gyventi į „Orius namus“ jo butas ir toliau liks jo nuosavybe, bet bus „įdarbintas“ – išnuomotas, taip gaunant lėšų keturbučio išlaikymui. Tai pirmasis toks viešai organizuojamas orios senatvės finansavimo ir gyvenimo šeimynose modelis Lietuvoje“, – „Orių namų“ projekto esmę aiškina jo iniciatorė Marija Bunkaitė. Siekiant padėti kuo didesniam būriui senjorų, numatyta, kad pirmieji „Orūs namai” bus tik bandomasis projektas, vėliau panašių šeimynų tinklą tikimasi išplėsti.

Pasak, Marijos Bunkaitės, VšĮ „Orūs namai“ veikla paremta socialinio verslo modeliu, kur pelnas nukreipiamas spręsti tam tikrą socialinę problemą, o ne atiduodamas verslo savininkams: „Orūs namai“ spręs senjorų skurdo ir vienatvės problemas.

„Pamačius patalpas Karoliniškėse  išsyk tapo aišku, kad būtent čia kursis pirmoji „Orių namų“ šeimyna, nes jos idealiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms – pirmasis aukštas, atskiras įėjimas, kitoje gatvės pusėje poliklinika, turgus, kelios parduotuvės ir vaistinės, viešojo transporto stotelė. Labai džiugu, kad pavyko jas įsigyti“, – džiaugiasi projekto iniciatorė.

Prie sėkmingo bandomojo „Orių namų“ projekto užbaigimo – patalpų remonto – kviečiami prisidėti visi norintys ir galintys padėti. Nuo šiol projekto internetinėje svetainėje  http://orusnamai.lt/#!/prisidekite kiekvienas, paaukojęs patalpų remontui 20 eurų ar daugiau, turi galimybę gauti vardinę klinkerio plytelę su pasirinktu užrašu. Šios plytelės bus panaudotos „Orių namų” fasado atnaujinimui. Organizatoriai viliasi, kad Lietuvoje atsiras 3000 socialiai atsakingų, senjorų problemoms neabejingų žmonių –  tiek klinkerio plytelių tilps ant fasado. Lietuvoje panašių gerųjų pavyzdžių jau turime – asmeninėmis plytomis sėkmingai buvo pastatyta Prisikėlimo bažnyčia Kaune ir Laisvės kelio skulptūra Vilniuje.

Daugiau informacijos:

www.orusnamai.lt

www.facebook.com/orusnamai

VšĮ „Orūs namai“ direktorė Marija Bunkaitė

+370 600 37873

marija@orusnamai.lt

 


Daugiau informacijos šia tema

Neringa Stroputė
Neringa Stroputė
Projektų vadovė

Toliau skaitykite

Duris atvėrė trečiasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje
Duris atvėrė trečiasis „Versli Lietuva“ bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje
2018-05-08

Rūpindamasi verslumo skatinimu Lietuvoje „Versli Lietuva“ plečia paslaugų prieinamumą Lietuvos regionuose ir atidarė dar vieną bendradarbystės centrą „Spiečius“ Tauragėje. Tai jau trečioji nemokamos narystės bendradarbystės (angl. co-working space) koncepcijos aktyvaus verslo erdvė, skirta smulkiesiems verslininkams. Pirmieji du bendradarbystės centrai „Spiečius“ Alytuje ir Šiauliuose veikia nuo 2016 metų.

Skelbiama nauja atranka į Verslo konsultantų tinklą
Skelbiama nauja atranka į Verslo konsultantų tinklą
2018-04-05

Skubame pasidalinti puikiomis naujienomis! Šiandien startavo naujasis konsultantų atrankos į Verslo konsultantų tinklą kvietimas. Kviečiame teikti prašymus ir atrankos reikalavimų atitikimą pagrindžiančius dokumentus konsultuoti verslo pradžios ir plėtros, socialinio verslo, eksporto ir ekoinovacijų temomis. Kandidatų prašymų lauksime iki 2018 m. balandžio 23 d. 16 val.