Pažeidimų elektroninėje prekyboje prevencijai – Konkurencijos tarybos atmintinė

2020-05-15
Pažeidimų elektroninėje prekyboje prevencijai  – Konkurencijos tarybos atmintinė

Vis labiau populiarėjant internetinei prekybai, kurios plėtrą paskatino ir COVID-19 protrūkis, Konkurencijos taryba parengė išaiškinimus, kaip turėtų bendrauti internetinėse parduotuvėse prekes parduodantys platintojai ir tiekėjai, kad nepažeistų Konkurencijos įstatymo.

Atmintinė, kurioje pristatyti pagrindiniai konkurencijos taisyklių taikymo internetinei prekybai principai,  parengta atsižvelgiant į dažniausiai prekių platintojams verslo praktikoje kylančius ar galinčius kilti klausimus. Kartu su pateiktais atsakymais priminta, kokių taisyklių turi laikytis dėl kainodaros tarpusavyje bendraujantys tiek platintojai, tiek tiekėjai ir platintojai, kad nebūtų pažeistas Konkurencijos įstatymas ir užkirstas kelias vartotojams pasinaudoti konkurencijos teikiama nauda.

Už konkurencijos taisyklių nesilaikymą įmonėms gresia baudos iki 10 proc. bendrųjų metinių pajamų. Neigiamos pasekmės platintojui gali kilti net ir tuo atveju, jeigu konkurencijos ribojimus lėmė tiekėjo spaudimas.

Verslo atstovai, susidūrę su konkurentų bandymais įtraukti į neleistinus veiksmus, raginami nedelsiant kreiptis į Konkurencijos tarybą, o atlikę galimai Konkurencijos įstatymą pažeidžiančius veiksmus, – pasinaudoti Atleidimo nuo baudų programa ir išvengti gresiančios finansinės atsakomybės.

Konkurencijos taryba tikisi, kad išaiškinimai padės elektroninės prekybos atstovams geriau suprasti Konkurencijos įstatymo nuostatas ir išvengti galimų pažeidimų. Atmintinė nėra išsamus konkurencijos taisyklių aprašymas, todėl verslo atstovams kilus klausimų siūloma konsultuotis su teisininkais.

Toliau skaitykite

Startuoja „Verslios Lietuvos“ praktinių verslo e. mokymų platforma „Verslo e. gidas“
Startuoja „Verslios Lietuvos“ praktinių verslo e. mokymų platforma „Verslo e. gidas“
2021-12-17

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva” pristato naują įrankį smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams – praktinių verslo e. mokymų platformą „Verslo e. gidas“. Šią nemokamą mokymų platformą sudaro teorinė medžiaga, interaktyvios praktinės užduotys bei verslui skirti įrankiai, o savo žiniomis čia dalinasi patyrę verslo konsultantai. E. platformoje visapusiškai sustiprinti verslumo žinias gali tiek savo pirmąjį verslą kuriantys, tiek jau verslo patirties sukaupę verslininkai. 

Pažangiausios moksleivių įkurtos verslo bendrovės apdovanotos „eXpo“ mugėje
Pažangiausios moksleivių įkurtos verslo bendrovės apdovanotos „eXpo“ mugėje
2021-12-15

Įvyko finalinis praktinės verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ renginys – projektą vainikavo kasmetinė „eXpo” mugė, kurioje moksleiviai pristatė bei prekiavo savo sukurtais produktais ir paslaugomis. „eXpo“ mugėje šiemet dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius – beveik 400 geriausių „accelerator_x“ projekto dalyvių, įkūrusių net 130 mokomųjų bendrovių. Ši „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama programa dėka „Verslios Lietuvos” inicijuotos plėtros šiemet išaugo net tris kartus.