Pernai eksportą į JAV augino įvairūs chemijos produktai

2021-05-25
Pernai eksportą į JAV augino įvairūs chemijos produktai

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Jungtinėmis Amerikos Valstijoms apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAV ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos ir JAV prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–JAV prekybos apžvalga rodo, kad didžiąją dalį eksporto (89 proc.) sudaro lietuviškos kilmės prekių eksportas ir tik kiek daugiau nei dešimtadalį – prekių reeksportas.

Palyginti su 2019 m. Lietuvos prekių eksportas į JAV padidėjo 14 proc. – tam įtakos turėjo smarkiai išaugęs įvairių chemijos produktų eksportas.

Tuo tarpų per pirmąjį 2021 m. mėnesį bendras Lietuvos prekių eksportas į JAV, palyginti su atitinkamu 2020 m. laikotarpiu, didėjo 264 proc. arba 151 mln. EUR.

2020 m. JAV buvo šešta pagal dydį rinka lietuviškos kilmės prekėms. Jai teko 6,6 proc. arba 1,1 mlrd. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto. 29 proc. lietuviškos kilmės prekių eksporto sudarė įvairūs chemijos produktai. JAV yra didžiausia chemijos pramonės eksporto rinka. Toliau daugiausia eksportuojama mineralinio kuro (21 proc. viso lietuviškos kilmės eksporto), baldų (10 proc.), modifikuotų krakmolų; klijų; fermentų (enzimų) (6,5 proc.), optikos, fotografijos, matavimo, medicinos arba chirurgijos prietaisų (6,3 proc.).

2020 m. iš Lietuvos į JAV daugiausia buvo eksportuota telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinių paslaugų – 63 proc. arba 217 mln. EUR, kitų verslo paslaugų – 28 proc. arba 97 mln. EUR, transporto paslaugų – 6,5 proc. arba 22 mln. EUR. Telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinėms paslaugoms Jungtinės Valstijos yra didžiausia užsienio rinka.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes JAV rinkoje. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus JAV. Daugiau apie eksporto į JAV galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.