Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė

2021-05-10
Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Vokietija apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Vokietijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos ir Vokietijos prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–Vokietijos prekybos apžvalga rodo, kad pernai Vokietija buvo didžiausia eksporto rinka lietuviškos kilmės prekėms.

Jai teko dešimtadalis arba 1,7 mlrd. eurų viso lietuviškos kilmės prekių eksporto.

Daugiausia į Vokietiją eksportuota baldų (260 mln. EUR), žuvų ir vėžiagyvių (151 mln. EUR), medienos ir medienos dirbinių, medžio anglių (125 mln. EUR), plastiko ir jo dirbinių (123 mln. eurų), elektros mašinų ir įrenginių (105 mln. eur).

Baldų, medienos ir medienos dirbinių sektoriui Vokietija išlieka pagrindine eksporto kryptimi.

Pernai Vokietija buvo didžiausia Lietuvos eksporto rinka ir paslaugas teikiančioms įmonėms. Jai teko 14 proc. arba 1,6 mlrd. viso Lietuvos paslaugų eksporto.

Daugiau nei tris ketvirtadalius viso paslaugų eksporto į Vokietiją sudaro transporto paslaugos (1,2 mlrd. EUR). Kitų verslo paslaugų eksportuota už 100 mln. EUR, o statybos paslaugų – už 60 mln. EUR.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes Lenkijos rinkoje. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus Vokietijoje. Daugiau apie eksporto į Vokietiją galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.