Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė

2021-05-10
Pernai Vokietija išliko pagrindinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Vokietija apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiamos Vokietijos ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos ir Vokietijos prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

„Verslios Lietuvos“ analitikų parengta 2020 m. Lietuvos–Vokietijos prekybos apžvalga rodo, kad pernai Vokietija buvo didžiausia eksporto rinka lietuviškos kilmės prekėms.

Jai teko dešimtadalis arba 1,7 mlrd. eurų viso lietuviškos kilmės prekių eksporto.

Daugiausia į Vokietiją eksportuota baldų (260 mln. EUR), žuvų ir vėžiagyvių (151 mln. EUR), medienos ir medienos dirbinių, medžio anglių (125 mln. EUR), plastiko ir jo dirbinių (123 mln. eurų), elektros mašinų ir įrenginių (105 mln. eur).

Baldų, medienos ir medienos dirbinių sektoriui Vokietija išlieka pagrindine eksporto kryptimi.

Pernai Vokietija buvo didžiausia Lietuvos eksporto rinka ir paslaugas teikiančioms įmonėms. Jai teko 14 proc. arba 1,6 mlrd. viso Lietuvos paslaugų eksporto.

Daugiau nei tris ketvirtadalius viso paslaugų eksporto į Vokietiją sudaro transporto paslaugos (1,2 mlrd. EUR). Kitų verslo paslaugų eksportuota už 100 mln. EUR, o statybos paslaugų – už 60 mln. EUR.

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes Lenkijos rinkoje. „Verslios Lietuvos“ sektoriaus plėtros vadovai konsultuoja įvairiais eksporto klausimais, padeda surasti reikiamą informaciją ir naujus kontaktus Vokietijoje. Daugiau apie eksporto į Vokietiją galimybes galima rasti portale „Eksporto gidas“.

Toliau skaitykite

2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas
2021-06-15

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Eksportas į Aziją: galimybių augimui dar yra
Eksportas į Aziją: galimybių augimui dar yra
2021-06-08

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Kinija ir Japonija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Kinijos ir Japonijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.