Pirmosios „Verslumo manijos“ sėkmės istorijos Alytuje įkvepia kurti savo mieste

2018-10-29
Pirmosios „Verslumo manijos“ sėkmės istorijos Alytuje įkvepia kurti savo mieste

Pernai Alytaus mieste gimusi „Versli Lietuva“ ir Alytaus miesto savivaldybės verslumo skatinimo  iniciatyva „Verslumo manija“ šiemet ne tik tęsiama, bet ir siūlo laimėti dar didesnius pagrindinius piniginius prizus.

Šiemet Alytuje organizuojamas konkursas „Verslumo manija“ išskirtinis ne tik Alytaus miesto savivaldybės skirtu 15600 Eur piniginiu fondu, bet ir tuo, kad už laimėtas lėšas nereikės teikti jokių ataskaitų.

Pernai alytiškiai varžėsi dvejose verslo kategorijose – verslo pradžios ir verslo  plėtros. Verslo plėtros kategorijoje pagrindinį piniginį prizą laimėję drabužių kūrėjai „Viecinis“ turėjo galimybę išplėsti savo kolekciją ir pasiekti dar daugiau dzūkiškai tarmei neabejingų pirkėjų ne tik Alytuje ir Pietų regione, bet ir čia kilusius dzūkus visoje Lietuvoje bei užsienyje.

Viena iš prekės ženklo „Viecinis“ įkūrėjų Milda Staugaitienė teigia, kad  „Verslumo manijos“ projektas jiems buvo puikus atspirties taškas, nes finansinė parama leido greičiau startuoti ir patikrinti pačią idėją, o projekto viešumas –  greičiau įsitvirtinti tiek morališkai patiems, tiek pačioje rinkoje. Šį rudenį „Viecinis“ startavo su nauja kolekcija su pačiais geriausiais dzūkiškais posakiais ant kokybiškų drabužių.

Verslo pradžios kategorijoje pernai piniginį paskatinimą laimėjo tuomet dar abituriente buvusi Neda Karalevičiūtė, kuri pasiūlė lietuviškumu dvelkiančius namų kvapus „We are Lithuania“. Laimėjimą jaunoji verslininkė investavo į bandymus, o tai leido atrasti geriausią variantą gaminant namų kvapus ir išbandyti daugybę variacijų. Tolimesni tikslai gana ambicingi – alytiškė planuoja plėtrą ir sieks, kad jos sukurtas kvapus bus galima rasti viso pasaulio lietuvių namuose ir bendruomenėse.

Pasiteisinus šiai verslumo skatinimo iniciatyvai, konkurso „Verslumo manija“ pagrindinis piniginis fondas Alytuje šiemet didesnis nei pernai. Verslo plėtros kategorijoje Alytuje veikiančios bendrovės gali pretenduoti į 9000 Eur, o Alytaus gyventojai kaip fiziniai asmenys turintys tik verslo idėją –  į 2000 Eur. pagrindinį prizą. Piniginius paskatinimus taip pat gaus antrų ir trečių vietų laimėtojai.

Paraiškų priėmimas vyksta iki 2018 m. spalio 30 d. imtinai. Paraišką pateikti galima čia. 

„Verslumo manija“ Alytuje

„Verslumo manija“ Klaipėdoje

Daugiau informacijos apie konkursą el. paštu konkursas@verslilietuva.lt arba tel. 868406115.

Toliau skaitykite

Lietuvoje kurti verslą vis drąsiau, tačiau verslui išgyventi darosi sunkiau
Lietuvoje kurti verslą vis drąsiau, tačiau verslui išgyventi darosi sunkiau
2018-11-08

Nors Lietuvoje ekonominė aplinka išlieka palanki verslui kurtis bei plėstis ir naujų įmonių skaičius šalyje toliau auga, tačiau per pastaruosius metus įsikūrusių įmonių išgyvenamumas pradeda mažėti. Taip pat mažėja dirbančiųjų savarankiškai, vietoj verslo jie renkasi samdomą darbą, tačiau tai nemažina darbo rinkos spaudimo, kuris šiuo metu yra viena didžiausių verslo kliūčių, rašoma naujausioje „Versli Lietuva“ verslumo tendencijų apžvalgoje.  

Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimams „Kryptis Lietuva 2018"
Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimams „Kryptis Lietuva 2018"
2018-10-15

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga užsienyje gyvenę tautiečiai kviečiami pasidalyti savo sugrįžimo į Lietuvą istorija ir tapti antrus metus organizuojamos iniciatyvos „Kryptis Lietuva“ dalimi.