Pirmosios „Verslumo manijos“ sėkmės istorijos Alytuje įkvepia kurti savo mieste

2018-10-29
Pirmosios „Verslumo manijos“ sėkmės istorijos Alytuje įkvepia kurti savo mieste

Pernai Alytaus mieste gimusi „Versli Lietuva“ ir Alytaus miesto savivaldybės verslumo skatinimo  iniciatyva „Verslumo manija“ šiemet ne tik tęsiama, bet ir siūlo laimėti dar didesnius pagrindinius piniginius prizus.

Šiemet Alytuje organizuojamas konkursas „Verslumo manija“ išskirtinis ne tik Alytaus miesto savivaldybės skirtu 15600 Eur piniginiu fondu, bet ir tuo, kad už laimėtas lėšas nereikės teikti jokių ataskaitų.

Pernai alytiškiai varžėsi dvejose verslo kategorijose – verslo pradžios ir verslo  plėtros. Verslo plėtros kategorijoje pagrindinį piniginį prizą laimėję drabužių kūrėjai „Viecinis“ turėjo galimybę išplėsti savo kolekciją ir pasiekti dar daugiau dzūkiškai tarmei neabejingų pirkėjų ne tik Alytuje ir Pietų regione, bet ir čia kilusius dzūkus visoje Lietuvoje bei užsienyje.

Viena iš prekės ženklo „Viecinis“ įkūrėjų Milda Staugaitienė teigia, kad  „Verslumo manijos“ projektas jiems buvo puikus atspirties taškas, nes finansinė parama leido greičiau startuoti ir patikrinti pačią idėją, o projekto viešumas –  greičiau įsitvirtinti tiek morališkai patiems, tiek pačioje rinkoje. Šį rudenį „Viecinis“ startavo su nauja kolekcija su pačiais geriausiais dzūkiškais posakiais ant kokybiškų drabužių.

Verslo pradžios kategorijoje pernai piniginį paskatinimą laimėjo tuomet dar abituriente buvusi Neda Karalevičiūtė, kuri pasiūlė lietuviškumu dvelkiančius namų kvapus „We are Lithuania“. Laimėjimą jaunoji verslininkė investavo į bandymus, o tai leido atrasti geriausią variantą gaminant namų kvapus ir išbandyti daugybę variacijų. Tolimesni tikslai gana ambicingi – alytiškė planuoja plėtrą ir sieks, kad jos sukurtas kvapus bus galima rasti viso pasaulio lietuvių namuose ir bendruomenėse.

Pasiteisinus šiai verslumo skatinimo iniciatyvai, konkurso „Verslumo manija“ pagrindinis piniginis fondas Alytuje šiemet didesnis nei pernai. Verslo plėtros kategorijoje Alytuje veikiančios bendrovės gali pretenduoti į 9000 Eur, o Alytaus gyventojai kaip fiziniai asmenys turintys tik verslo idėją –  į 2000 Eur. pagrindinį prizą. Piniginius paskatinimus taip pat gaus antrų ir trečių vietų laimėtojai.

Paraiškų priėmimas vyksta iki 2018 m. spalio 30 d. imtinai. Paraišką pateikti galima čia. 

„Verslumo manija“ Alytuje

„Verslumo manija“ Klaipėdoje

Daugiau informacijos apie konkursą el. paštu konkursas@verslilietuva.lt arba tel. 868406115.

Toliau skaitykite

Mentorystės programa – galimybė verslui atrasti naujas augimo galimybes
Mentorystės programa – galimybė verslui atrasti naujas augimo galimybes
2019-04-18

Kokių rezultatų verslas gali pasiekti per šešis mėnesius? Su mentorystės programa – didelių, ir tai tik pradžia! Tokiomis nuotaikomis ir entuziazmu finišavo Panevėžyje vykusios mentorystės programos dalyviai. „Versli Lietuva“ organizuojamos mentorystės sesijos parodo patyrusio verslininko patarimų vertę dalyviui – per šį laikotarpį dalyviai padidino savo verslo apyvartą, atrado naujus būdus, kaip pritraukti klientus bei pradėjo efektyviau panaudoti įvairius komunikacijos kanalus. Artimiausia mentorystės programa Panevėžyje prasidės gegužės 2 dieną.

Socialiniam verslui atveriamos durys teikti viešąsias paslaugas
Socialiniam verslui atveriamos durys teikti viešąsias paslaugas
2019-04-11

Siekdamos skatinti socialinį verslą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ parengė rekomendacijas, kaip laipsniškai perduoti viešųjų paslaugų teikimą socialiniam verslui ir kaip valstybė bei savivaldybės galėtų prisidėti prie socialinio verslo skatinimo iš jo pirkdamos viešąsias paslaugas. Įgyvendinant šias rekomendacijas Kauno miesto ir Kaišiadorių rajono savivaldybėse jau pradėti vykdyti pilotiniai  projektai.