Regionų bendradarbystės centruose įkurtų darbo vietų paklausa didesnė už pasiūlą

2017-10-06

Alytuje ir Šiauliuose veikiantys „Versli Lietuva“ bendradarbystės centrai „Spiečius“ jau skaičiuoja pirmuosius veiklos metus. Didžiųjų pasaulio ir Lietuvos miestų pavyzdžiu šalies regionuose įkurtose erdvėse savarankiškai dirbantys asmenys ne tik naudojasi verslui reikalingomis priemonėmis, bet kartu sprendžia ir verslo iššūkius.

Buvimas laisvai samdomu darbuotoju turi ir privalumų, ir trūkumų. Viena vertus, asmuo turi žymiai didesnę laisvę pasirenkant veiklos kryptį, klientus ar savo darbo grafiką. Tačiau atsiranda didesnė finansinė atsakomybė, reikia daugiau investuoti į klientų paiešką bei beveik išnyksta socializacijos aspektas – iškilus iššūkiams nėra komandos, su kuria gali pasitarti. Šis trūkumas pasaulyje ir Lietuvoje sprendžiamas kuriant erdves, kuriose tokie verslininkai dirba kartu.

„Bendradarbystės centrų, kitaip dar vadinamų HUB‘ų, idėja puikiai prigijo Vilniuje, Kaune, kur yra didelė laisvai samdomų darbuotojų koncentracija. Tačiau mes įžvelgėme potencialą tokius centrus įkurti ir regionuose. Tad 2016 metais du „Spiečiai“ papuošė Alytaus ir Šiaulių miestus, o šiandien jie sėkmingai skaičiuoja pirmus veiklos metus ir rezultatus“, – teigia Gytis Morkūnas, VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius.

G. Morkūno teigimu, tokie bendradarbystės centrai yra tam tikri verslo akseleratoriai, kurie suburia skirtingų specialybių verslininkus į vieną erdvę, jie  dalinasi savo patirtimi, žiniomis bei esant poreikiui, padeda vieni kitiems išspręsti kilusius iššūkius. Taip pat tai yra puiki fokus grupė, kuri gali įvertinti naują centre esančio verslininko produktą ar paslaugą.

Šiauliuose ir Alytuje veikiančiuose „Spiečiuose“ verslininkai nemokamai naudojasi biuro paslaugomis – darbo vieta, kompiuteriu bei susitikimų sale. Taip pat „Spiečiuose“ yra organizuojami nemokami įvairaus tipo verslo mokymai, kuriuose gali dalyvauti ne tik „Spiečiaus“ rezidentai, bet ir visi susidomėję miestiečiai. Šie centrai ne tik skatina vietinius pradėti burtis į tam tikrą verslo bendruomenę, bet ir sukuria terpę savo akiratį užsienyje praplėtusiam jaunimui atrasti šiuolaikišką, inovatyvią erdvę, kurioje gali įgyvendinti savo idėjas.

„Spiečius man yra ta vieta, kur savo veiklą, verslumo žinias ir motyvaciją auginu ženkliai greičiau nei tą dariau iki bendradarbiavimo sutarties pasirašymo. Galimybė būti tarp bendraminčių, gauti reikalingus patarimus laiku ir operatyviai, vieta verslo susitikimams jau davė apčiuopiamų rezultatų“,  – pasakoja Šiaulių „Spiečiaus“ rezidentė Jolanta Chlevickienė.

Alytaus „Spiečiuje“ dirbantis Marius Krajauskas džiaugiasi galimybe susipažinti su motyvuotais ir to paties siekiančiais žmonėmis. „Čia sutikau būsimą verslo partnerį, su kuriuo dabar vykdome bendrą projektą“, – sako jis.

Šiuo metu Šiauliuose ir Alytuje reziduoja po 19-ka vietos smulkiųjų verslininkų, nors kiekvieno „Spiečiaus“ patalpose įrengta tik po penkias darbo vietas, po vieną susitikimų kambarį ir erdvės bendriems susibūrimams. „Norinčių naudotis bendradarbystės centrų paslaugomis yra daugiau nei buvome numatę, tai rodo, kad tokia darbo organizavimo forma regionuose pasiteisino ir yra naudinga smulkiesiems verslininkams. Džiugu, kad dabartiniais resursais jie pasidalina, nes ne visi vienu metu susirenka dirbti, bet tuo pačiu tai yra atskira verslo bendruomenė, kuri tarpusavyje dalijasi patirtimi, žiniomis ir patarimais“, – sako G. Morkūnas.

„Spiečiaus“ rezidentai gali semtis žinių ne tik iš savo kolegų, bet ir iš patyrusių mentorių, kurie buriasi Nacionaliniame mentorių tinkle. Per metus abejose miestuose įvyko apie 70 įvairių verslumą ir „Spiečiuose“ dirbančių verslininkų kompetencijas auginančių renginių.

Toliau skaitykite

Ieškomi socialinio verslo lyderiai!
Ieškomi socialinio verslo lyderiai!
2018-01-16

SOCIFACTION – tai pirmoji socialinio verslo skatinimo programa, kurioje sprendimus opiausioms Lietuvos problemoms kūrė daugiau kaip 170 lyderių. Kviečiame prisijungti ir Tave!

Įvertintas finansinių priemonių verslui efektyvumas
Įvertintas finansinių priemonių verslui efektyvumas
2018-01-12

Lietuvos rinkoje siūloma daugybė įvairių finansinių produktų, kuriais gali pasinaudoti verslas. Pirmą sykį Lietuvoje sudarytame finansinių priemonių žemėlapyje išsamiai išnagrinėtos ES struktūrinių fondų lėšomis sukurtos ar numatomos sukurti finansinės priemonės, jų integracija su kitais rinkoje veikiančiais instrumentais ir efektyvumas.