Reikalingus Lietuvai specialistus buria eksporto lyderių programa „Sparnai“

2018-03-12
Reikalingus  Lietuvai specialistus buria eksporto lyderių programa „Sparnai“

Lietuvoje startuoja eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta pritraukti ir išlaikyti šalies talentus. Programą įgyvendinanti „Versli Lietuva“ tikisi, kad nemažiau nei pusė programos dalyvių sugrįš dirbti į Lietuvą po studijų užsienyje, o per dvejus programos metus 24 dalyviai ženkliai prisidės prie Lietuvos eksporto konkurencingumo didinimo.

„Eksporto lyderių programą „Sparnai“ Lietuvoje įgyvendinama antrą kartą, kaip pasiteisinusi valdžios ir verslo partnerystė siekiant bendro tikslo – didinti šalies konkurencingumą ugdant aukšto lygio eksporto specialistus. Galimybė dirbti su įvairiomis pasaulio šalimis ir tarptautinė patirtis – pagrindinės Lietuvos eksportuotojų vertės, kurios gali sulaikyti gabius ir motyvuotus specialistus neišvykti iš šalies, o verslui augti išnaudojant užsienio rinkų potencialą“, –  sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pirmą kartą 2013-2015 metais Lietuvoje įgyvendintas eksporto lyderių programos „Sparnai“ modelis pasiteisino – dirbdami „Versli Lietuva“ komandoje dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti net su 47 užsienio rinkomis, rengė Lietuvos konkurencingumo jose strategijas ir turėjo galimybę įgyti praktikos organizuojant verslo įmonių dalyvavimą 32 tarptautinėse verslo parodose.

Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė, sako, kad Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų ir sektorių konkurencingumo didinimas yra labai svarbus eksportuotojų sėkmės pagrindas. „Esame atlikę verslo „focus“ grupės analizę, kurioje dalyvavo 71 verslo atstovas, siekiantis plėstis į užsienio rinkas. Identifikavome, kad  pagrindinės smulkaus ir vidutinio verslo kliūtys plėtrai į užsienį yra rinkų pažinimo ir eksporto žinių trūkumas. Todėl tam skiriame dar daugiau dėmesio telkdami resursus ir nukreipdami pastangas“, –  sako D. Kleponė.

Anot jos, visi programos dalyviai kuriam laikui taps „Versli Lietuva“ komandos nariais ir drauge su specialistais gilinsis į jiems priskirtus strateginius Lietuvos sektorius bei tikslines Lietuvos rinkas. „Taigi, talentų pagalba įgyvendinant Lietuvos strategines kryptis bus labai svarbi, o mes pasirengę jiems suteikti reikiamus įrankius ir mentorystę“, –  sako D. Kleponė.

2018-2020 metų eksporto lyderių programos „Sparnai“ kandidatų atranka truks iki gegužės 1 d. Daugiau informacijos apie galimybes yra čia.

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ yra įtraukta į LR Vyriausybės programos priemonių planą kaip priemonė, skirta išugdyti aukšto lygio eksporto specialistus per teorinę ir praktinę patirtį verslo įmonėse.

2013-2015 metais pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinta eksporto lyderių programa „Sparnai“ buvo pripažinta viena geriausių pasaulyje eksporto iniciatyvų „Excellence in Export Initiatives“ apdovanojimuose išsivysčiusių šalių kategorijoje.


Daugiau informacijos šia tema

Simona Gailiūnaitė
Simona Gailiūnaitė
Personalo vadovė

Toliau skaitykite

JAV rinkoje – lietuviškos kilmės aukštųjų technologijų proveržis
JAV rinkoje – lietuviškos kilmės aukštųjų technologijų proveržis
2018-03-09

Jungtinės Valstijos yra antra pagal dydį rinka Lietuvos aukštųjų technologijų gamintojams. Pernai į JAV eksportuota aukštos pridėtinės vertės produktus už 84,1 mln. eurų, tai sudaro 9,4 proc. visų eksportuotų lietuviškos kilmės aukštųjų technologijų prekių. Palyginti su 2016 m., šių produktų eksporto vertė išaugo beveik dvigubai.

Labiausiai pernai Europoje augęs Lietuvos eksportas šiemet muš vertės rekordus
Labiausiai pernai Europoje augęs Lietuvos eksportas šiemet muš vertės rekordus
2018-03-08

Tarptautinė ekonominė aplinka šiuo metu yra kaip niekada palanki Lietuvos eksportuotojams, todėl Lietuvos eksportas ir toliau išlaikys augimo tempus, plėtrai užsienio rinkose trukdys tik vidiniai veiksniai – įtempta situacija darbo rinkoje ir gamybos pajėgumų trūkumas, rodo „Versli Lietuva“ analitikų apžvalga.