Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių

2021-05-14
Į renginį „Startup Fair: Recharge“ ieškoti ne tik investicijų, bet ir talentų bei darbdavių

Lietuvoje sparčiai didėjant technologinių verslų skaičiui, jiems augant ir plečiantis į kitas rinkas, vienu pagrindiniu plėtros iššūkiu startuoliams tampa talentų trūkumas. Kad startuoliams ir profesionalams būtų greičiau ir lengviau atrasti vieniems kitus, šiemet didžiausias Lietuvos startuolių renginys „Startup Fair: Recharge 2021“ pristato naują iniciatyvą „Talent Hunt“. Startuoliai ir talentai ieškantys naujų karjeros perspektyvų registruotis kviečiami jau dabar. 

Pastaraisiais metais technologiniai verslai augo ir plėtėsi net ir pandemijos metu. Nauji sprendimai ir inovatyvumas startuolių kūrėjams padėjo pritraukti investicijas ir užkariauti naujas rinkas. Tačiau, kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje jaučiamas informacinių technologijų specialistų trūkumas. „Startup Lithuania“ atliktos reprezentatyvios Lietuvos startuolių apklausos duomenimis net 24 proc. startuolių talentų trūkumą įvardija kaip jų vystymąsi apsunkinančią aplinkybę.  

„Nemažai sėkmingų pasaulinių startuolių ar technologinių verslų gimė būtent krizių metais. Lietuvos startuolių ekosistema praėjusiais metais taip pat rodė augimo rezultatus. Didžioji startuolių dalis plėtė bei didino ir savo komandas – darbuotojų skaičius startuolių komandose per 2020 m. paaugo 27 proc. ir šiuo metu siekia 10,5 tūkst. talentų. Siekdami padėti startuoliams spręsti talentų pritraukimo problemą, renginio „Startup Fair: Recharge 2021” metu pristatysime naują iniciatyvą „Talent Hunt”, kuri padės atrasti naujus talentus, o talentams atrasti naujas karjeros galimybes“,  –  sako Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.  

Naujoji „Talent Hunt“ iniciatyva vyks viso renginio metu, šių metų birželio 3-4 dienomis, tiek virtualiai, tiek gyvai „Vilnius Tech park“ teritorijoje.   

Iniciatyvą „Talent Hunt“ pristato „Startup Lithuania“ kartu su partneriais: idėjos sumanytojais, infrastruktūrą startuolių sėkmei kuriančia organizacija „Tech Zity“ ir unikalia darbo paieškos platforma „MeetFrank“, kuri ir bus naudojama iniciatyvai „Talent Hunt“. 

„Aktyviai bendraujame su savo bendruomene ir girdime, kad naujų talentų pritraukimas bei atrankos startuoliams tampa iššūkiu ir trukdžiu judėti į priekį jų norimu greičiu. Augant jiems, augame ir mes, nuolat plečiant savo infrastuktūrą ieškodami naujų objektų augančioms komandos įsikurti. „Talent Hunt“ iniciatyva – tai mūsų siekis padėti visai startuolių bendruomenei. Džiaugiamės, kad ši idėja sulaukė palaikymo ir bus išpildyta „Startup Fair: Recharge 2021” metu“, – sako Lina Dabašinskaitė, „Tech Zity“ bendruomenės vadovė.  

Pasak slapto įdarbinimo platformos „MeetFrank“ pardavimų vadovo Raido Soom, ši iniciatyva yra puikios sinergijos pavyzdys: startuolis kuria startuoliams.  

 „Matome, kaip sunku jauniems startuoliams tapti trokštamais darbdaviais. Tuo tarpu pats talentų pritraukimas jiems yra ypač svarbus tolimesniam produkto vystymui. Galime padėti tokioms įmonėms papasakoti savo istoriją ir tikimės, kad padėsime rasti reikalingą talentą. Nuoširdžiai tikiuosi, kad tai yra ilgo ir naudingo abiejų šalių bendradarbiavimo pradžia“, – sako R. Soom.  

R. Soom nuomone, įprastos įmonės irstartuolioįdarbinimo procesas daugeliu atvejų gali labai skirtis, tačiau čia yra ir nemažai panašumų. „Naujas ir perspektyvus startuolis dažnai gali turėti problemų bandant rasti geriausius talentus dėl prekės ženklo žinomumo rinkoje. Tačiau ši problema neiškils įsitvirtinusioms ir jau žinomoms įmonėms. Kita vertus, pastarosioms įmonėms gali būti sunku įrodyti, kad ji gali būti patraukli ir novatoriška“, – teigia R. Soon.  

Anot jo, naujų darbuotojų paiešką pastaruoju metu keitė ir pandemija. Net ir daugelis didžiųjų įmonių turėjo išeiti iš sau įprastos komforto zonos ir pergalvoti įdarbinimo procesą. Pasikeitė visas įdarbinimo ir darbo procesas. Jis tapo kur kas lankstesnis tiek dėl prekės ženklo ar idėjos pristatymo kandidatams, tiek dėl pačios darbo pozicijos ir darbo formos lankstumo. 

Praėjusiais metais vieno aktyviausiai įdarbinančio startuolio „Kilo Health“ generalinė direktorė Lina Jasaitė atkreipia dėmesį, kad įdarbinant renkasi ne tik įmonė, bet ir kandidatas, o pats procesas neturėtų kelti streso ar įtampos.  

„Startuoliai turi ambiciją greitai augti. Sparčiai augančioje įmonėje įprastai yra gerokai daugiau profesinių galimybių augti ir asmeniškai nei įmonėje, kur viskas nusistovėję. Mūsų kandidatai dažnai šį išskirtinumą supranta jau darbo pokalbiuose“, – sako L. Jasaitė.  

Renginio „Startup Fair: Recharge 2021“ organizatoriai ragina suskubti registruotis ir dalyvauti iniciatyvoje „Talent Hunt“ tiek startuolius, tiek talentus. Startuoliai jau gali kelti savo darbo pasiūlymus, o talentai į juos kandidatuoti jau dabar. Daugiau informacijos rasite ČIA 

Apie renginį:  

Šiemet „Startup Fair: Recharge“ renginio metu vyks konferencija, kurios pagrindinės temos suksis apie švietimo technologijas (angl. „EdTech“), kibernetinio saugumo sprendimus (angl. „CyberTech“) bei kitas technologijas. O savo patirtimi ir pamokomis dalinsis sėkmingiausių Lietuvos startuolių kūrėjai, naujai „įsikrovę“ startuoliai, kurie sugebėjo atrasti naujų galimybių ir augti pandemijos metu bei kiti ekosistemos atstovai. Renginio metu taip pat vyks startuolių individualūs susitikimai su investuotojais.  

Didžiausias Baltijos šalyse startuolių renginys „Startup Fair: Recharge“ jau 9 metus iš eilės yra organizuojamas „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros fasilitatoriaus „Startup Lithuania“. Dėl pasaulinės COVID–19 pandemijos, šiais metais dviejų dienų renginys vyks birželio 3–4 d. ir bus organizuojamas hibridiniu formatu, kai ribotas dalyvių skaičius turės galimybę renginyje dalyvauti gyvai „Vilnius Tech Park“ lauko erdvėse, o visas renginys visiems bus nemokamai transliuojamas internete. Daugiau informacijos apie renginį „Startup Fair: Recharge“ ir startuolių konkursą „Pitch Battle“: http://www.startupfair.lt. 

Toliau skaitykite

Lietuva grįžta į globalaus verslumo stebėsenos tyrimą
Lietuva grįžta į globalaus verslumo stebėsenos tyrimą
2021-07-30

Siekdama identifikuoti realią verslumo situaciją šalyje ir paskatinti startuolių plėtrą, po kelerių metų pertraukos Lietuva vėl dalyvaus globalaus verslumo stebėsenos tyrime (angl. „Global Entrepreneurship Monitoring“ (GEM)).

Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
2021-07-21

Šiuolaikiniame pasaulyje inovacijos atlieka labai svarbų vaidmenį organizacijoms, siekiančioms išspręsti kritines problemas, išlikti konkurencingoms rinkoje ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Vadovaudamiesi dabartinėmis tendencijomis, universitetai taip pat turi prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių ir siūlyti į inovacijas orientuotą studijų medžiagą, kad išliktų konkurencingi ir aktualūs. Todėl nuo šiol Kauno kolegijos Verslo fakultetas siūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį „Nuo idėjos iki verslo“ ir kvies studentus mokytis kurti inovatyvius verslus. Naujasis modulis remsis praėjusiais metais išleisto ir nuolat atnaujinamo „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos Startup guide medžiaga.

„Tikiu, kad Kauno kolegijos ir „Startup Lithuania“ partnerystė bei bendri projektai paskatins jaunus žmones žengti į verslo pasaulį. Neturime jokių kiekybinių tikslų kurdami šį partnerystės tiltą. Pagrindinis organizacijų partnerystės tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi naujomis verslo galimybėmis, teikti jiems kokybišką ir aktualią informaciją bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi. Daugelis žmonių, prieš pradėdami savo verslą, abejoja savimi ir klausia: „Ar turėčiau pradėti?“. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje turėsime dar daug galimybių dirbti prie bendrų projektų ir padėti žmonėms rasti atsakymą į šį klausimą“, – sakė Dalia Ilevičienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė.

Laisvai pasirenkamas modulis

Sujungus Kauno kolegijos patyrusio akademinio personalo žinias ir geriausias praktikas bei „Startup Guide“ pre-akceleravimo programos medžiagą, studentams bus suteikta unikali galimybė studijuoti inovatyvų pasirenkamąjį modulį.

Šis modulis bus skirtas versliems ir novatoriškiems jauniems žmonėms. Jiems bus suteikta laisvė kurti, išbandyti ir plėtoti savo idėjas bei jas pristatyti. Pagrindinis modulio tikslas bus suteikti mokiniams galimybę išmokti, kaip generuoti kūrybiškas verslo idėjas arba kaip patobulinti jau turimą verslo idėją. Modulio metu mokiniai taip pat susipažins su pagrindiniais rinkodaros elementais, kaip pristatyti verslo idėją ir supras verslą, kaip vientisą sistemą.

Informacija vienoje vietoje

Svarbu rasti būdų ir metodų, kaip pritraukti studentus ir pateikti jiems aktualiausią medžiagą, kuri sudaro inovatyvaus verslo kūrimo pagrindus. Šiame modulyje studentai ras daug įvairių mokymosi formų ir medžiagos, kuri padės jiems tobulėti.

Verslo fakulteto lektorė, daktarė Rasa Bartkutė pasidalino, kad „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa susidomėjo ketindama atnaujinti modulį, kuomet pastebėjo, koks puikus ryšys tarp visų modulio „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ sudedamųjų dalių – medžiagos, temų ir praktinių užduočių. „Čia, vienoje platformoje, mokiniai gali apžvelgti sėkmės istorijas, iš čia pateiktos informacijos suprasti, kad ne tik idėja, kaip „tobula idėja“, yra svarbi rinkai ir potencialiems investuotojams. Galės suprasti, kad rinkai reikia šviežių idėjų su tikslingu vystymo ir įgyvendinimo planu, suvokiant realias naujų verslo idėjų vystymo sąnaudas. Ir svarbiausia: kaip sukurti vertės pasiūlymą klientams, visuomenei bei rinkai“.

„Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ pagalba studentai taip pat sužinos, kaip patobulinti turimą idėją ir sukurti jai vertės pasiūlymą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį, pasirinkti rinkas, kurioms skirtas produktas. Potencialūs kūrėjai taip pat išmoks metodų, kaip išbandyti kuriamą produktą su potencialiais klientais ir partneriais, kaip pritraukti investicijas ir plėsti verslą į kitas rinkas.

„Vertiname partnerystes, kurios prisideda prie visuomenės ugdymo ir skatina žmones kurti inovatyvius verslus. Džiaugiamės, kad Kauno kolegija nusprendė sukurti studijų modulį, paremtą mūsų „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa, kuris supažindins studentus su inovatyvaus verslo kūrimo specifika. Tikime, kad šis bendradarbiavimas sukurs ne tik gražią partnerystę, bet ir reikšmingai prisidės prie naujų globalių ir inovatyvių verslų skaičiaus augimo Lietuvoje“, – dalijosi Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

O daugiau apie „Startup Guide“ programą sužinoti galite čia.