Iš šalies verslo priežiūros institucijų – daugiau konsultacijų verslui

2020-02-13
Iš šalies verslo priežiūros institucijų – daugiau konsultacijų verslui

Absoliuti dauguma verslo priežiūros institucijų (36 iš 48) praėjusiais metais pagerino verslo priežiūros procesus ir priemones, rodo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atliktas šių institucijų pažangumo vertinimas (švieslentė).

„Praėjusių metų pradžioje pateikėme individualias rekomendacijas kiekvienai priežiūros institucijai dėl jos vykdomos priežiūros veiklos tobulinimo. Per pastaruosius metus įvyko daugiau nei 20 dvišalių susitikimų – dauguma jų institucijų iniciatyva. Šiandien matome gerėjančius rezultatus – priežiūros institucijos vis aktyviau ieško sprendimų, kaip verslininkams aktualią informaciją pateikti jiems patogesniais konsultavimo būdais, keičiasi požiūris į verslo naujokus“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

2019 m. švieslentės vertinimo rezultatai parodė, kad ženkliai padidėjo (20 proc.) labai gerai vertinamų institucijų skaičius. Svarbu pažymėti, kad labai gerai įvertintos institucijos atlieka didžiąją dalį visoje šalyje vykdomų patikrinimų. Tačiau pusė institucijų (48 proc.) vis dar išlieka pasiekusios vidutinį pažangumo lygį. Silpnai vertinamų institucijų skaičius sumažėjo perpus, o atotrūkis tarp labai gerai ir prasčiau vertinamų institucijų jau ne toks ryškus.

Praėjusių metų švieslentėje buvo vertinamos trys kategorijos: konsultavimas, „verslo naujoko“ statuso taikymas ir mažareikšmių teisės aktų pažeidimų politika.

2019 m. verslo konsultavimo linijas įsidiegė ar teikiamas konsultacijas įrašyti pradėjo 5 priežiūros institucijos. Šiandien konsultacijas telefonu įrašo 48 proc. (23 iš 48 ) priežiūros institucijų, tačiau tokių konsultacijų kokybę vertina vos 10 priežiūros institucijų (21 proc.).

Deklaraciją dėl pirmųjų verslo metų (kai susitarta nebausti, o konsultuoti) yra pasirašiusios 37 priežiūros institucijos. Per 2019 m.  prie šios Deklaracijos įsipareigojimų prisijungė dar 9 priežiūros institucijos. Metodinės pagalbos priemones bei jų teikimo tvarką pirmus metus veiklą vykdantiems verslininkams yra pasitvirtinusios 11 priežiūros institucijų, jos per 2018–2019 m. laikotarpį sukūrė specialias konsultavimo ir metodinės pagalbos teikimo priemones „pirmamečiams“. Tačiau nepaisant teigiamų šios srities pokyčių, vis dar išlieka pernelyg didelis (apie 55 proc.) skaičius institucijų, kurių dėmesys verslo naujokams yra nepakankamas.

Kasmet skelbiamas verslo priežiūros institucijų pažangumo vertinimas (švieslentė) – tai priemonė, leidžianti įvertinti, kiek ir kaip priežiūros institucijos įgyvendino pažangias verslo priežiūros priemones, kaip taiko gerąją verslo priežiūros veiklos praktiką.

Toliau skaitykite

INVEGA jau priima paraiškas dėl paskolų „atostogų“ palūkanų kompensavimo
INVEGA jau priima paraiškas dėl paskolų „atostogų“ palūkanų kompensavimo
2020-04-03

Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompensuota 100 proc. palūkanų, kurias reikėtų mokėti atidėjimo laikotarpiu.

Nuo koronaviruso kenčiančiam verslui – finansinė parama ir nauji sprendimai
Nuo koronaviruso kenčiančiam verslui – finansinė parama ir nauji sprendimai
2020-04-03

Karantino metu pasikeitusios verslo sąlygos skaudžiai palietė daugelio Lietuvos įmonių finansinius srautus, todėl valstybė ėmėsi skubių priemonių, kad padėtų joms išgyventi. Numatyta paskirstyti apie 1,3 mlrd. eurų iš suplanuoto Vyriausybės finansinių priemonių paketo Lietuvos verslui. Ekspertai teigia, kad parama ir lengvatos bus skiriamos tiek smulkiam, tiek vidutiniam, tiek ir dideliam verslui, siekiama ne tik palaikyti įmonių likvidumą, sumažinti mokestinę naštą, bet ir paskatinti perorientuoti savo veiklas.